‘Driedubbele transferklapper: Antwerp gooit het roer om’

door
‘Driedubbele transferklapper: Antwerp gooit het roer om’

Met de afwezigheid van Marc Overmars vertrouwt de club op Sven Jaecques en Joachim Vercaigne als nieuwe (tijdelijke?) aanspreekpunten voor transfers. Vercaigne, bekend om zijn expertise en netwerk, leidt de zoektocht naar talentvolle én betaalbare spelers.

Hij verkent het dossier van Joseph Nonge, een veelbelovende middenvelder van Juventus, en richt zijn pijlen op Oualid Agougil van Jong Ajax voor versterking in de verdediging. Ook Kyliane Dong, een veelzijdige aanvaller van ESTAC Troyes, staat hoog op het verlanglijstje.

Met deze transfers hoopt Antwerp een nieuwe impuls te geven aan het team voor de komende seizoenen.

LEES OOK: Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Antwerp FC vertrouwt op transfers Vercaigne

Na de eenjarige wereldwijde schorsing van Marc Overmars zijn Sven Jaecques en Joachim Vercaigne de nieuwe aanspreekpunten geworden voor makelaars. Jaecques is ongetwijfeld verheugd dat hij zijn rol als Directeur Voetbalzaken nu kan delen met Vercaigne tijdens de afwezigheid van Overmars.

Eerder heeft Jaecques een jaar lang tegen zijn zin de dubbele functie van sportief directeur en CEO bekleed bij Antwerp, na het vertrek van Luciano D’Onofrio. Het Laatste Nieuws schrijft dat Vercaigne matuur genoeg geacht wordt om op sportief vlak zijn stempel mee te drukken tijdens de afwezigheid van Overmars.

De Standaard schrijft dat Vercaigne bekendstaat als een kenner met veel contacten.

Hij is momenteel druk bezig met de voorbereiding van de komende zomermercato en Antwerp zal moeten vertrouwen op Vercaigne’s expertise om in de komende maanden talentvolle én betaalbare spelers aan te trekken, gezien de financiële beperkingen van de club.

“Al is er maar één goeie speler in Venezuela, ik wil hem vinden”, zei Vercaigne eerder aan Gazet van Antwerpen.

Joseph Nonge (18): Juventus

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri bereidt Antwerp zich voor op het onvermijdelijke vertrek van Mandela Keita door het dossier van Joseph Nonge te verkennen. Nonge is een voormalig jeugdspeler van Anderlecht, en hij werd daar beschouwd als een type-Yaya Touré.

Als spelverdeler voor de defensie stond hij vooral bekend om zijn sterke balbehandeling. Na negen seizoenen bij RSCA maakte hij bijna 3 jaar geleden, op slechts 16-jarige leeftijd, een toptransfer naar Juventus - voor de neus van Manchester United.

De slanke middenvelder begon zijn reis bij Juventus in de U17, klom op naar de U19 en vervolgens naar de Primavera (beloften). In Italië trok Nonge de aandacht met zijn technische vaardigheden, fysieke kracht en zijn moderne profiel, waarbij hij zowel laag als hoog op het veld kon spelen.

Door deze kwaliteiten werd hij vergeleken met Paul Pogba, een van zijn ploegmaats bij de Italiaanse topclub. De Fransman noemde hem ‘Mini Octopus’ en hij lijkte zich te herkennen in de jonge Belg.

Hoewel hij aanvankelijk vergeleken werd met Paul Pogba, beschreef beloftencoach Paolo Montero hem als de volgende Edgar Davids.

In juni zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij de Oude Dame, dat hem tot en met 2026 aan de club bindt. Vorig jaar groeide Nonge zelfs door tot het eerste elftal van Juventus onder leiding van Massimiliano Allegri.

Begin januari maakte Nonge zijn debuut in de Coppa Italia tegen Salernitana. Na Daouda Peeters en Koni De Winter is Nonge de derde Belg die het heeft geschopt tot het eerste elftal van Juventus.

Oualid Agougil (18): Ajax

De verwachting is dat Antwerp zich zal richten op een inkomend transferbeleid dat gericht is op jonge, veelbelovende spelers met een focus op de toekomst, en dit alles tegen meer duurzame salarissen.

Oualid Agougil van Jong Ajax geldt alvast als een van de doelwitten voor komende zomer. Antwerp zal echter moeten concurreren met clubs als Frosinone en Udinese voor de handtekening van deze talentvolle verdediger/middenvelder.

De 18-jarige Agougil heeft zich bewezen als een waardevolle speler bij Jong Ajax, maar zijn toekomst bij de club is momenteel onzeker door interne problemen en bestuurlijke chaos. Ondanks een voorstel tot contractverlenging, verloopt de voortgang traag vanwege de huidige situatie bij de club.

Desondanks zijn de Amsterdammers enthousiast over de ontwikkeling van Agougil en zien zij veel potentieel in hem. Dit seizoen heeft hij zich ontpopt tot een van de steunpilaren bij Jong Ajax onder leiding van trainer Dave Vos.

Hij bekleedt verschillende posities op het veld, van linkerverdediger tot centrale verdediger en zelfs verdedigende middenvelder. Hoewel Ajax hem het liefst in het hart van de verdediging ziet spelen waar hij dominanter is, voelt Agougil zich het meest op zijn plaats als verdedigende middenvelder.

Op deze positie blinkt hij uit hij als dirigent van achteruit, waarbij hij de opbouw verzorgt met goede dribbels en uitstekende passes. Anderzijds lijkt Agougil op het middenveld dynamiek en handelingssnelheid te missen.

Hij heeft een goede balbehandeling en traptechniek, maar aan het verdedigende aspect en qua leiderschap ontbreekt het ook soms nog.

Als centrale verdediger heeft Agougil een uitstekend inzicht in het spel en anticipeert hij doorgaans goed. Hij schuwt niet om stevig in te grijpen wanneer nodig, maar blinkt ook uit in het opbouwen van spel door het bereiken van teamgenoten tussen de linies, het uitstellen van passes en regelmatig dribbelen.

Kyliane Dong: (19): ESTAC Troyes

Joachim Vercaigne heeft zijn oog laten vallen op een nieuw, onbekend en betaalbaar talent: Kyliane Dong, een 19-jarige aanvaller van ESTAC Troyes. Volgens Foot Mercato tonen ook Club Brugge, Standard en Mallorca interesse in hem.

Dong is veelzijdig inzetbaar, zowel op de linker- als rechterflank, en zelfs centraal in de spits. Zijn speelstijl wordt gekenmerkt door veel acties en dribbels.

Twee jaar geleden werd hij al opgemerkt door Juventus en Olympique Marseille vanwege zijn uitstekende prestaties op de Coupe Gambardella, een gerenommeerd bekertoernooi voor spelers jonger dan 18 jaar.

Velen zien in hem de potentie om in de voetsporen te treden van Bryan Mbeumo, ook een jeugdproduct van Troyes, die nu bij Brentford FC speelt en een marktwaarde heeft van 38 miljoen euro.

Met deze veelbelovende speler kan Vercaigne opnieuw zijn talent voor het scouten van jonge talenten bewijzen. Dong begon dit seizoen als vaste basisspeler bij ESTAC Troyes onder Patrick Kisnorbo, maar de laatste weken en maanden is zijn speeltijd drastisch verminderd onder de nieuwe coach David Guion.

Mogelijk liggen transfergerelateerde zaken hieraan ten grondslag, aangezien Dong binnenkort zijn laatste contractjaar ingaat bij ESTAC. Guion heeft aan L'Est Eclair uitgelegd dat de beslissing om Dong minder te gebruiken echter puur op sportieve gronden is genomen.

Ondanks goede prestaties op de training had de coach het gevoel dat Dong wat tijd nodig had om rust te nemen en mentale frisheid terug te vinden. Het doel hiervan is om zijn prestaties en efficiëntie op het veld te verbeteren.

Wie moet Antwerp zeker halen?

Meest recent

'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

23
23
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

113
113
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

79
79
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

74
74
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

79
79
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

207
207
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

239
239
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

52
52
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

23
23
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

136
136
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

344
344
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

310
310
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

218
218
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

251
251
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

72
72
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

220
220
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

275
275
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

369
369
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

97
97
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

134
134
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

363
363
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

729
729
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

120
120
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

155
155

Meer sportnieuws