'Xavi zorgt voor verrassende wending bij Barça'

door
'Xavi zorgt voor verrassende wending bij Barça'

FC Barcelona heeft er een zeer pijnlijke week opzitten. Het werd eerst uitgeschakeld in de Champions League door PSG, dat na een vroege rode kaart voor Araujo met 1-4 kwam winnen in Montjuic. Zondag ging het ook nog eens de boot in tegen Real Madrid in de Clasico, nadat twee keer een voorsprong uit handen gegeven werd.

De twee nederlagen zorgde voor grote frustratie bij Xavi, die zich telkens zeer kritisch uitliet over de arbitrage. Na PSG was dat omwille van de rode kaart voor Araujo, zondag vond hij dat zijn ploeg een doelpunt ontnomen werd. Een deviatie van Yamal leek immers over de doellijn te gaan, maar bij gebrek aan doellijntechnologie kon dat niet gecontroleerd worden.

LEES OOK: Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Xavi wil alsnog coach van Barça blijven

Daarmee lijkt het seizoen van Barça er min of meer op te zitten. Ze liggen eruit in het kampioenenbal en de nederlaag tegen Real lijkt hen ook definitief uit de titelstrijd geslagen te hebben, want ze moeten nu in vijf matchen al elf punten zien goed te maken op hun aartsrivaal.

Dat is uiteraard een domper, want daarvoor leek Barça net in een opwaartse spiraal te zitten. Dat zou weleens voor een zeer verrassende wending kunnen zorgen. Volgens Mundo Deportivo overweegt Xavi na de recente goede prestaties om alsnog aan te blijven als trainer.

Binnenkort gesprekken met bestuur

Eind januari had de Spanjaard nog aangekondigd dat hij op het einde van het seizoen zou vertrekken, maar daar zou hij nu toch over twijfelen. Hij zou trots zijn op de evolutie van zijn team en daarom zijn werk toch nog willen verderzetten.

Dat kan ook, want in principe ligt Xavi nog een jaar onder contract bij Barça. Wellicht zal hij binnenkort aan tafel gaan met technisch directeur Deco, voorzitter Joan Laporta en vice-voorzitter Rafael Yuste om te bekijken wat de beste oplossing zou zijn voor alle partijen.

Moet Barça hem alsnog houden?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

15
15
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

76
76
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

79
79
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

174
174
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

67
67
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

428
428
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

172
172
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

57
57
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

385
385
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

193
193
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

482
482
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

369
369
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

287
287
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

115
115
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

817
817
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

182
182
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

129
129
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

130
130
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

645
645
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

191
191
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

166
166
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

695
695
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

126
126
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws