'Zomerse leegloop dreigt: Standard ontvangt eerste bod'

293 stemmen
'Zomerse leegloop dreigt: Standard ontvangt eerste bod'

Na de zware nederlaag op het veld van AA Gent, lijkt de eindzege in de Europe Play-Offs inmiddels gaan vliegen voor Standard. En dus kunnen de Rouches al beginnen aan de voorbereidingen op het komende seizoen. Zo wordt weer een drukke transferzomer verwacht op Sclessin.

De Luikenaars moeten andermaal terugblikken op een teleurstellend seizoen. In de zomer werd gehoopt dat nieuwe coach Carl Hoefkens voor een frisse wind zou zorgen aan de boorden van de Maas. Maar dat bleek niet het geval. Op de laatste dag van 2023 werd hij dan ook alweer bedankt voor bewezen diensten.

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Play-Offs al om zeep

Vervolgens werd Ivan Leko aangesteld als T1. Tot dusver viel er echter weinig beterschap te merken onder het bewind van de Kroaat. Standard verzekerde zich weliswaar van het behoud, maar de resultaten blijven erg wisselvallig. En na de 5-1-nederlaag in Gent, is een Europees ticket stilaan een utopie geworden.

Het heeft er dan ook alle schijn van dat Leko de rest van de Europe Play-Offs zal gebruiken als voorbereiding op het komende seizoen. Zo zouden jongere spelers bijvoorbeeld meer kansen krijgen om te bewijzen dat ze klaar zijn voor een belangrijkere rol in de A-kern. Anderen kunnen dan weer hun marktwaarde opkrikken.

Zomerse leegloop

Ondertussen kan de sportieve leiding zich al buigen over de komende transferperiode. De contracten van huurlingen als Wilfried Kanga, Steven Alzate, Kamal Sowah en Zinho Vanheusden lopen immers af, net als de overeenkomsten van Kostas Laifis en Merveille Bokadi. Het merendeel van deze spelers lijkt ook niet meer terug te keren.

Zij zullen dus op gepaste wijze vervangen moeten worden, maar daarvoor zijn voldoende middelen nodig. En gezien de financiële situatie van de club, zullen daarvoor bepaalde spelers verkocht moeten worden. Eentje die daarvoor in aanmerking komt, is alvast Denis Dragus.

Eerste bod binnen

De Roemeense spits wordt dit seizoen verhuurd aan Gaziantepspor en doet het daar meer dan behoorlijk met onder meer 11 goals in 26 competitieduels. Volgens La Dernière Heure heerst dan ook de nodige interesse. Onder meer TSG Hoffenheim, Coventry City, Besiktas en Trabzonspor worden genoemd.

De Waalse krant weet echter dat vooral die laatste club concreet is. De werkgever van Thomas Meunier, momenteel derde in de Süper Lig, zou inmiddels al een eerste bod hebben neergelegd. Dat werd als ontoereikend beschouwd door Standard. De verwachting is evenwel dat weldra een nieuwe poging zal volgen.

🚀

Indien Standard één huurling kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Er hing gisteren iets in de lucht rond Brandon Mechele. Alsof deze wedstrijd meer zou worden dan ...

1
1
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

5
5
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

6
6
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

9
9
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

60
60
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

131
131
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

38
38
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

127
127
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

26
26
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

141
141
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

246
246
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

90
90
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

367
367
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

502
502
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

135
135
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

211
211
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

279
279
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

161
161
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

278
278
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

547
547
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

156
156
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

163
163
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

161
161
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

151
151

Meer sportnieuws