'Gent strijdt met Dortmund en Ajax om goudhaantje'

597 stemmen
'Gent strijdt met Dortmund en Ajax om goudhaantje'

AA Gent is op overtuigende wijze aan zijn campagne in de Europe Play-Offs begonnen. De Buffalo's boekten vrijdagavond immers een overtuigende 5-1-overwinning tegen Standard. Daarbij wisten twee jongelingen zich in de kijker te spelen.

Voor eigen volk begon Gent sterk aan de wedstrijd. En het wist ook al snel op voorsprong te komen na een knap doelpunt van Matias Fernandez-Pardo. De 19-jarige aanvaller startte opnieuw in de basis na zijn goede prestaties in de voorbije weken en bedankte dus voor het vertrouwen.

Indien de jongeling zijn niveau blijft vasthouden, zou hij wel eens één van de revelaties in de PO's kunnen worden. Maar Fernandez Pardo blijft zelfkritisch. "Zo scoren geeft vertrouwen voor de volgende weken, al ben ik verder niet zo tevreden van mijn wedstrijd. Maar dat komt wel goed", vertelde hij achteraf bij Sporza.

LEES OOK: Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Goudhaantje debuteert

Daarnaast maakte Danijel Milicevic, die de geschorste Hein Vanhaezebrouck verving als hoofdcoach, van de slotfase gebruik om goudhaantje Jorthy Mokio zijn debuut te gunnen. De 16-jarige aanvaller geldt als één van de grootste talenten uit de Gentse opleiding.

Milicevic zwaaide achteraf alvast met lof naar het goudklompje. "Jorthy is een speler met veel potentieel, dat laat hij op training ook zien. Hij was de afgelopen periode ook weg met internationale verplichtingen. Toen hij terugkeerde, was hij meteen gemotiveerd. Hij wil de top van het voetbal bereiken", klonk het bij HLN.

Hopen op profcontract

De vraag is evenwel of die weg naar de top via Gent blijft lopen. De Buffalo's willen hun ruwe diamant zo snel mogelijk een eerste profcontract voorschotelen. Maar Mokio en zijn entourage houden de boot voorlopig af. Niet in het minst omdat er ook interesse heerst van buitenlandse topclubs, zoals Borussia Dortmund en Ajax. Mogelijk kunnen speelminuten bij de eerste ploeg de Gentse kansen alvast doen toenemen.

Gent moet in de PO's vol de kaart van de jeugd trekken ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

54
54
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

48
48
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

66
66
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

16
16
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

40
40
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

146
146
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

36
36
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

169
169
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

74
74
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

322
322
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

328
328
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

138
138
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

180
180
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

352
352
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

185
185
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

110
110
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

408
408
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

396
396
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

624
624
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

726
726
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

290
290
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

443
443
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

304
304

Meer sportnieuws