‘Club Brugge haalt zwaar uit: beste verdediger in België’

door
‘Club Brugge haalt zwaar uit: beste verdediger in België’

Club Brugge richt zich op het versterken van de verdediging en toont interesse in Emin Bayram, de veelbelovende centrale verdediger van Galatasaray die momenteel uitgeleend wordt aan KVC Westerlo.

Bayram wordt geprezen om zijn voetballende kwaliteiten en zijn vermogen om het spel op te bouwen. Hij wordt beschouwd als een van de beste centrale verdedigers in België en heeft indruk gemaakt met zijn prestaties bij Westerlo.

De toekomst van Bayram bij Westerlo is echter nog onzeker, aangezien de club een aankoopoptie heeft maar Bayram ook open staat voor andere mogelijkheden, inclusief een terugkeer naar Galatasaray.

Club Brugge wil centrale verdediger (met uitstel)

Het is een publiek geheim dat Club Brugge al geruime tijd op zoek is naar versterking in het hart van de defensie. Intern zijn er al meerdere gesprekken gevoerd over het versterken van de centrale verdediging.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Vincent Mannaert, samen met het voltallige bestuur van de club, al in juni bij Ronny Deila aangedrongen om de defensie te versterken.

Een extra centrale verdediger werd ten zeerste aanbevolen, maar volgens de krant gaf Deila er echter de voorkeur aan om het laatste resterende deel van het transferbudget te besteden aan de komst van Philip Zinckernagel.

Achteraf gezien lijkt het duidelijk dat Deila een verkeerde keuze heeft gemaakt op de transfermarkt door te opteren voor Zinckernagel in plaats van het aantrekken van een extra kwalitatieve centrale verdediger.

De komst van extra defensieve versterking bij Club Brugge zal hoogstwaarschijnlijk plaatsvinden tijdens de komende zomermercato. Vanuit Turkije komen berichten dat Club Brugge - samen met Anderlecht - hun interesse heeft getoond in Emin Bayram.

De 20-jarige centrale verdediger wordt door de Turkse topclub Galatasaray uitgeleend aan KVC Westerlo, met een optie tot aankoop, en daar maakt hij een sterke indruk.

Cetinkaya: “Bayram is de beste centrale verdediger in België”

Hasan Cetinkaya, de vice-voorzitter van Westerlo, heeft vorige zomer grote inspanningen geleverd om Emin Bayram naar de club te halen. Hij stelde een selectie samen met een goede mix van talent en ervaring, waarbij Bayram een belangrijke rol speelde in de plannen.

“Al hangt kwaliteit niet altijd af van ervaring. Kijk naar Emin Bayram. Voor mij is hij de beste centrale verdediger in België. Ik hoop dat we hem nog een jaar langer in Westerlo kunnen houden”, zei Cetinkaya vorige week aan Gazet van Antwerpen.

Het was geen eenvoudige opgave om Bayram naar 't Kuipje te halen. Als Turkse jeugdinternational met 39 wedstrijden in de Süper Lig op zijn naam, maakte hij al op zestienjarige leeftijd zijn debuut in het eerste elftal van Galatasaray.

Bovendien stond hij hoog op het verlanglijstje van clubs zoals Stoke City. Slechts een week voor zijn komst naar Westerlo plaatste Galatasaray de talentvolle verdediger nog op de Europese lijst voor de Champions League.

Voorzitter Oktay Ercan onderhoudt goede relaties met Galatasaray, en hij slaagde erin een deal te sluiten, vergelijkbaar met die van vorig seizoen met Club Brugge voor Maxim De Cuyper.

‘Bayram Airlines’: stijlrijke klasbak en een van de beste koppers ter wereld

Emin Bayram staat bekend als een voetballende verdediger die durft om vooruit te verdedigen en sterk is in de opbouw. Hij zal zelden de bal zomaar wegtrappen, een kwaliteit die van essentieel belang is wanneer je voor Galatasaray speelt.

Daarnaast toont de 20-jarige zich sterk in de lucht, met uitstekende kopkracht en een groot vermogen om duels te winnen. Volgens het voetbalobservatorium CIES behoort hij zelfs tot de top honderd van beste verdedigende koppers ter wereld.

Opmerkelijk genoeg was 'Bayram Airlines', met zijn leeftijd van 20 jaar en 9 maanden, de op één na jongste centrale verdediger in die lijst. Alleen de Paraguayaan Lucas Quintana (19 jaar) was jonger.

Bayram blinkt uit in zijn positionering en heeft een scherp inzicht in het spel. Hij combineert technische vaardigheden met een sterke fysieke présence en weet brandjes te blussen wanneer dat nodig is.

Hij durft zelfs dribbelen en infiltreren als centrale verdediger. Met deze kwaliteiten bracht Bayram meteen een meerwaarde en bood hij defensieve stabiliteit bij KVC Westerlo.

“De verdediger die ze bij Westerlo nodig hadden”, schreef Gazet van Antwerpen vroeg dit seizoen. “Emin Bayram ontpopte zich in sneltempo tot een defensieve leider.” Het Nieuwsblad schreef dat Bayram een stijlrijke klasbak is, maar dat er af en toe nog wat nonchalance in zijn interventies sluipen.

Toekomst Bayram bij Westerlo is onzeker

Emin Bayram groeit in razend tempo uit tot een van de sterkhouders van KVC Westerlo en behoort tot de beste centrale verdedigers in de Jupiler Pro League. De Kemphanen hebben een aankoopoptie om Bayram definitief over te nemen, en de 20-jarige sluit een langer verblijf zelf ook niet uit.

“Waarom niet? Ik zou graag terugkeren naar Galatasaray, maar ik voel me hier ook goed. Het belangrijkste voor mij is dat ik ergens kan spelen waar ik de beste versie van mezelf kan zijn”, vertelde hij aan Gazet van Antwerpen.

Tegen Het Laatste Nieuws verklaarde Bayram dat Westerlo de ideale club was om zoveel mogelijk speelminuten te verzamelen. “Het leven in België bevalt me wel en ik denk dat ik het er ook op het veld tot nu toe nog niet zo slecht vanaf gebracht heb.”

POLL: Moet Club Brugge Bayram halen?

Meest recent

Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

87
87
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

137
137
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

122
122
Deze uitspraak van Vertonghen doet RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

70
70
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

258
258
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

85
85
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

108
108
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

211
211
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

101
101
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

269
269
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

204
204
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

151
151
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

232
232
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

262
262
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

193
193
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

100
100
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

156
156
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

132
132
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

174
174
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

68
68

Meer sportnieuws