TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Anderlecht-bekende, nieuwe transfer CDK'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Anderlecht-bekende, nieuwe transfer CDK'

Heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

Jupiler Pro League

KVC Westerlo heeft dinsdag voor een grote verrassing gezorgd. Slechts enkele dagen na het verzekeren van het behoud, werd coach Rik De Mil bedankt voor bewezen diensten. De trainer betaalt de volle prijs voor de schetsvertoning van afgelopen weekend tegen KRC Genk. Assistent Bart Goor neemt het roer over tijdens de Play-Offs, ondertussen wordt gezocht naar een oplossing voor de langere termijn.

Ondertussen is ook Club Brugge op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. De kans is groot dat de opvolger van Ronny Deila uit het buitenland komt. Al zijn er ook enkele kandidaten uit eigen land. Bij Het Nieuwsblad worden Wouter Vrancken (KRC Genk) en Thorsten Fink (STVV) alvast naar voren geschoven als interessante opties. Inmiddels werd Robin Veldman (ex-Anderlecht) aangesteld als tijdelijke coach van Club Nxt. Hij moet Nicky Hayen vervangen zolang die ad-interim aan het roer staat bij de eerste ploeg.

Anders Dreyer is bezig aan een sterk seizoen bij RSC Anderlecht, waar hij knappe cijfers voorlegt. Dat zal hem komende zomer ongetwijfeld de nodige interesse vanuit het buitenland opleveren. Maar hoewel zijn makelaar onlangs gespot werd op Neerpede, blijkt de Deen niet gehaast om een nieuwe transfer te maken. "Ik ben al op verschillende plaatsen in Europa geweest. Ik denk dat wat we nu in Anderlecht hebben heel bijzonder is. Al weet ik niet wat er gaat gebeuren in de zomer", vertelde bij bij Bold. Ondertussen zou RSCA ook de strijd om toptalent Ilyes Benanne (KRC Genk) naar zich toe trekken.

Standard dreigt komende zomer één van zijn middenvelders te verliezen. Zo meldt Le Soir dat een vertrek van William Balikwisha niet uitgesloten is. De 24-jarige gaat dan ook zijn laatste contractjaar in en is bij de Rouches niet altijd zeker van zijn plaats. Voorlopig lijkt er wel nog geen sprake van concrete interesse.

KRC Genk heeft zich versterkt met een jong talent. Yumeki Yoshinaga werd dinsdag officieel voorgesteld door de Limburgers op de officiële clubkanalen. De jonge Japanner tekende een contract voor 4,5 seizoenen in de Cegeka Arena en zal in eerste instantie aansluiten bij Jong Genk.

Buitenland

Charles De Ketelaere is bezig aan een sterk seizoen bij Atalanta. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de club uit Bergamo de aankoopoptie in de huurovereenkomst met AC Milan zal lichten. Maar mogelijk maakt hij vervolgens snel weer een nieuwe transfer. Volgens journalist Nicolo Schira gaat De Ketelaere namelijk van makelaar veranderen. Doorgaans een signaal dat er toch wat speelt op de markt.

Jonathan David werd destijds door AA Gent voor een recordsom aan Lille OSC verkocht. Maar de Canadese aanvaller lijkt stilaan klaar voor een nieuwe stap hogerop. Engelse bronnen melden dat Manchester United, Arsenal, Tottenham, West Ham United en Chelsea hem alvast van dichtbij in de gaten houden. Zijn marktwaarde bedraagt volgens Transfermarkt 45 miljoen euro, afwachten of de club uit Rijsel een bedrag van die grootorde zal vangen.

Club Brugge moet De Mil aanstellen als nieuwe T1 ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club''

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

1
1
Vandenbempt vreest voor Courtois: "Tielemans achterna"

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

6
6
Enorm drama voor Kasper Schmeichel: einde carrière?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

23
23
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

17
17
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

44
44
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

66
66
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

67
67
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

68
68
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

59
59
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

200
200
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

139
139
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

447
447
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

169
169
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

408
408
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

397
397
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

308
308
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

280
280
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

172
172
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

263
263
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

169
169
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

116
116
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

111
111
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

85
85
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

346
346
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

574
574

Meer sportnieuws