Geraerts rekent genadeloos af met Club Brugge

door
Geraerts rekent genadeloos af met Club Brugge

Na een teleurstellende nederlaag tegen Sint-Truiden heeft Club Brugge afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila. Nicky Hayen zal de rest van het seizoen leiden, terwijl het bestuur op zoek is naar een permanente vervanger.

Karel Geraerts van Schalke 04 is een belangrijke kandidaat, maar hij aarzelt vanwege eerdere teleurstellingen met Club Brugge. Geraerts, een voormalige speler van Club Brugge, heeft een sterke band met de club maar heeft ook andere opties.

LEES OOK: Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Club Brugge heeft goed idee betreft de trainerskeuze

Na de teleurstellende 2-1 nederlaag tegen Sint-Truiden heeft Club Brugge besloten om per direct afscheid te nemen van hoofdcoach Ronny Deila. Om de rest van het seizoen in goede banen te leiden, zal Nicky Hayen, momenteel hoofdcoach bij Club NXT, de touwtjes in handen nemen.

Ondertussen heeft het bestuur, onder leiding van voorzitter Bart Verhaeghe, al stappen ondernomen om een geschikte vervanger te vinden voor het komende seizoen.

Club Brugge had de afgelopen weken de zoektocht naar een nieuwe coach al geïntensiveerd en nu wordt deze zoektocht dus nog een pak concreter. 

“Voor volgend seizoen gaan we op zoek naar een nieuwe T1”, zei Bob Madou aan Het Nieuwsblad. “We hebben een vrij goed idee in ons hoofd wat betreft de trainerskeuze”, zei de CEO aan Het Laatste Nieuws.

Club Brugge heeft Karel Geraerts gepolst

Beide kranten noemen Karel Geraerts (Schalke 04) als een belangrijke kandidaat om volgend seizoen de nieuwe coach van Club Brugge te worden. De 42-jarige trainer is naar verluidt al benaderd voor de positie, maar volgens Het Laatste Nieuws heeft hij nog niet toegehapt.

Geraerts heeft nog een lopend contract bij Schalke en geniet daar een grote populariteit onder de fans. Hij zou bovendien bereid zijn om bij de club te blijven als ze zich handhaven in de 2. Bundesliga.

Daarnaast heeft hij ook andere opties, die hij niet zomaar van tafel wil vegen voor Club Brugge. Aan de andere kant meldt Het Nieuwsblad dat de positie van Geraerts bij Schalke onder druk staat vanwege tegenvallende resultaten.

Opvallend genoeg was Geraerts al eerder in beeld als serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach bij Club Brugge, nadat Scott Parker werd ontslagen aan het einde van het vorige seizoen.

Geraerts werd vorig seizoen gepasseerd door Club Brugge

Eind vorig seizoen meldde Het Nieuwsblad dat Karel Geraerts, zelfs meer dan Ronny Deila, open stond voor een overstap naar Club Brugge. Geraerts kon zowel op sportief als financieel vlak een stap vooruit zetten, en natuurlijk speelde ook de emotionele band met de stad en de club een rol (zie verder).

Hoewel Club Brugge meerdere gesprekken met Geraerts voerde, werd hij steeds ‘maar’ beschouwd als een schaduwkandidaat, aangezien Ronny Deila altijd de eerste keuze bleef.

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert gaven zelfs de voorkeur aan de duurdere optie, waarbij Deila naar verluidt twee miljoen euro kostte, terwijl Geraerts beduidend minder duur had uitgevallen.

Geraerts werd toen duidelijk gepasseerd door het bestuur van Club Brugge, en volgens Het Laatste Nieuws is dat de voornaamste reden waarom hij momenteel terughoudend is om nu wél een avontuur aan te gaan bij Blauw-Zwart.

Karel Geraerts houdt van Club Brugge

Karel Geraerts heeft zich vorige seizoen bij Union SG bewezen als een van de meest getalenteerde coaches in het land, en op papier het was een logische stap dat hij de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge zou worden.

Met het Jan Breydelstadion op slechts vijf minuten wandelen van zijn thuis, is het alsof hij daar in zijn achtertuin zit, zoals hij zelf zei.

Bovendien is Geraerts diep van binnen een Club Brugge-supporter, gezien zijn spelerscarrière waarin hij maar liefst 165 wedstrijden voor Blauw-Zwart heeft gespeeld. 

In een interview met Het Laatste Nieuws vorig seizoen gaf hij nog aan: “Als ze bijvoorbeeld tegen Atlético spelen, kijk ik daar naar uit. Écht. 'Vanavond Club op tv.' Net zoals je vroeger als supporter uitkeek naar een match van de Rode Duivels. Zo graag zie ik Club voetballen.”

Geraerts moet de coach van Club Brugge worden

Meest recent

'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

40
40
Ruben Van Gucht maakt tongen los op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

21
21
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

34
34
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

150
150
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

133
133
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

59
59
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

263
263
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

162
162
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

79
79
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

272
272
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

265
265
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

238
238
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

666
666
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

191
191
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

826
826
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

697
697
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

140
140
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

425
425
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

524
524
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

180
180
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

126
126
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

651
651
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

274
274
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

233
233
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

423
423

Meer sportnieuws