Geraerts rekent genadeloos af met Club Brugge

door
Geraerts rekent genadeloos af met Club Brugge

Na een teleurstellende nederlaag tegen Sint-Truiden heeft Club Brugge afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila. Nicky Hayen zal de rest van het seizoen leiden, terwijl het bestuur op zoek is naar een permanente vervanger.

Karel Geraerts van Schalke 04 is een belangrijke kandidaat, maar hij aarzelt vanwege eerdere teleurstellingen met Club Brugge. Geraerts, een voormalige speler van Club Brugge, heeft een sterke band met de club maar heeft ook andere opties.

LEES OOK: 'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge heeft goed idee betreft de trainerskeuze

Na de teleurstellende 2-1 nederlaag tegen Sint-Truiden heeft Club Brugge besloten om per direct afscheid te nemen van hoofdcoach Ronny Deila. Om de rest van het seizoen in goede banen te leiden, zal Nicky Hayen, momenteel hoofdcoach bij Club NXT, de touwtjes in handen nemen.

Ondertussen heeft het bestuur, onder leiding van voorzitter Bart Verhaeghe, al stappen ondernomen om een geschikte vervanger te vinden voor het komende seizoen.

Club Brugge had de afgelopen weken de zoektocht naar een nieuwe coach al geïntensiveerd en nu wordt deze zoektocht dus nog een pak concreter. 

“Voor volgend seizoen gaan we op zoek naar een nieuwe T1”, zei Bob Madou aan Het Nieuwsblad. “We hebben een vrij goed idee in ons hoofd wat betreft de trainerskeuze”, zei de CEO aan Het Laatste Nieuws.

Club Brugge heeft Karel Geraerts gepolst

Beide kranten noemen Karel Geraerts (Schalke 04) als een belangrijke kandidaat om volgend seizoen de nieuwe coach van Club Brugge te worden. De 42-jarige trainer is naar verluidt al benaderd voor de positie, maar volgens Het Laatste Nieuws heeft hij nog niet toegehapt.

Geraerts heeft nog een lopend contract bij Schalke en geniet daar een grote populariteit onder de fans. Hij zou bovendien bereid zijn om bij de club te blijven als ze zich handhaven in de 2. Bundesliga.

Daarnaast heeft hij ook andere opties, die hij niet zomaar van tafel wil vegen voor Club Brugge. Aan de andere kant meldt Het Nieuwsblad dat de positie van Geraerts bij Schalke onder druk staat vanwege tegenvallende resultaten.

Opvallend genoeg was Geraerts al eerder in beeld als serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach bij Club Brugge, nadat Scott Parker werd ontslagen aan het einde van het vorige seizoen.

Geraerts werd vorig seizoen gepasseerd door Club Brugge

Eind vorig seizoen meldde Het Nieuwsblad dat Karel Geraerts, zelfs meer dan Ronny Deila, open stond voor een overstap naar Club Brugge. Geraerts kon zowel op sportief als financieel vlak een stap vooruit zetten, en natuurlijk speelde ook de emotionele band met de stad en de club een rol (zie verder).

Hoewel Club Brugge meerdere gesprekken met Geraerts voerde, werd hij steeds ‘maar’ beschouwd als een schaduwkandidaat, aangezien Ronny Deila altijd de eerste keuze bleef.

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert gaven zelfs de voorkeur aan de duurdere optie, waarbij Deila naar verluidt twee miljoen euro kostte, terwijl Geraerts beduidend minder duur had uitgevallen.

Geraerts werd toen duidelijk gepasseerd door het bestuur van Club Brugge, en volgens Het Laatste Nieuws is dat de voornaamste reden waarom hij momenteel terughoudend is om nu wél een avontuur aan te gaan bij Blauw-Zwart.

Karel Geraerts houdt van Club Brugge

Karel Geraerts heeft zich vorige seizoen bij Union SG bewezen als een van de meest getalenteerde coaches in het land, en op papier het was een logische stap dat hij de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge zou worden.

Met het Jan Breydelstadion op slechts vijf minuten wandelen van zijn thuis, is het alsof hij daar in zijn achtertuin zit, zoals hij zelf zei.

Bovendien is Geraerts diep van binnen een Club Brugge-supporter, gezien zijn spelerscarrière waarin hij maar liefst 165 wedstrijden voor Blauw-Zwart heeft gespeeld. 

In een interview met Het Laatste Nieuws vorig seizoen gaf hij nog aan: “Als ze bijvoorbeeld tegen Atlético spelen, kijk ik daar naar uit. Écht. 'Vanavond Club op tv.' Net zoals je vroeger als supporter uitkeek naar een match van de Rode Duivels. Zo graag zie ik Club voetballen.”

Geraerts moet de coach van Club Brugge worden

Meest recent

"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

3
3
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

13
13
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

21
21
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

16
16
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

40
40
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

18
18
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

96
96
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

86
86
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

83
83
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

42
42
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

624
624
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

22
22
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

42
42
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

79
79
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

178
178
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

102
102
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

67
67
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

33
33
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

38
38
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

128
128
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

120
120
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

173
173
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

347
347
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

349
349

Meer sportnieuws