'Club Brugge verbaast: gesprekken met Francky Dury'

door
'Club Brugge verbaast: gesprekken met Francky Dury'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomer. Zo staat er momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van coach Ronny Deila en er zal ongetwijfeld gesleuteld worden aan de spelersselectie. Daarnaast zal ook de bestuurskamer een heuse metamorfose ondergaan.

Jarenlang werd Blauw-Zwart geleid door het sterke duo Bart Verhaeghe-Vincent Mannaert. Zij bezorgden de club enorme successen, zowel op sportief als financieel vlak. Maar weldra komt een einde aan dat tijdperk. Zo maakte Mannaert in het najaar bekend dat hij afzwaait als manager.

Om hem te vervangen werd inmiddels een nieuwe structuur opgemaakt. Daarbij zal nieuwe CEO Bob Madou de dagelijkse leiding op zich nemen. Het sportieve takenpakket van Mannaert wordt dan weer opgesplitst. Dévy Rigaux werd bijvoorbeeld aangesteld als 'Director of Football', hij zal zich vooral over de transfers bekommeren.

LEES OOK: Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Ervaren TD

Maarten Dedobbeleer wordt op zijn beurt de nieuwe 'Sports Director', waarbij hij zich zal buigen of er de meer praktische zaken van de sportieve werking. Daarnaast wil Club ook een 'Technical Director' aanstellen. Iemand die nauw betrokken is bij de eerste ploeg, zowel bij de trainer als de spelersgroep.

Daarvoor mikt Blauw-Zwart op iemand met de nodige ervaring, die liefst goed vertrouwd is met het Belgische voetbal. Hugo Broos zou bijvoorbeeld één van de kandidaten zijn. En volgens Het Laatste Nieuws is er nog een bekend naam in de running.

Boegbeeld Zulte Waregem

Het medium beweert namelijk dat ook Francky Dury nadrukkelijk overwogen wordt. De gelauwerde ex-trainer van Zulte Waregem heeft alvast een pak ervaring binnen het Belgische voetbal, zo was hij ook al werkzaam bij AA Gent en de KBVB. Momenteel zit de 66-jarige Dury zonder werkgever. Er zouden volgens HLN al concrete gesprekken hebben plaatsgevonden met het Brugse bestuur. Al geldt dat voor meerdere kandidaten. Er zou nog geen definitieve beslissing genomen zijn, maar daar moet in de komende weken verandering in komen.

Dury zou een goede TD zijn voor Club ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

13
13
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

66
66
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

24
24
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

197
197
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

173
173
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

103
103
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

269
269
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

189
189
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

135
135
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

133
133
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

256
256
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

79
79
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

139
139
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

269
269
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

515
515
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

251
251
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

434
434
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

254
254
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

397
397
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

659
659

Meer sportnieuws