'AA Gent wilde ZInho Gano en 2 JPL-topspitsen halen'

door
'AA Gent wilde ZInho Gano en 2 JPL-topspitsen halen'

AA Gent heeft de financiële positie van de club stevig versterkt in januari. De transfers van Malick Fofana, Gift Orban en Hugo Cuypers brachten maar liefst 41 miljoen euro in het laatje. Op sportief vlak werd er echter niet goed gewerkt.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: aanvaller zorgt voor Ajax-debacle

AA Gent mist kans op nieuwe spits

De beslissing om het drietal Fofana, Orban en Cuypers te verkopen in januari was een logische beslissing op financieel vlak, maar daardoor werden de sportieve ambities in één klap weggevaagd.

In het kalenderjaar 2024 wist Gent slechts één keer te winnen in elf gespeelde wedstrijden, terwijl ze zeven keer verloren. De Buffalo’s zijn fel verwakt na de wintermercato. Het transferbeleid van AA Gent heeft vooral gefaald in het offensief vlak, waar er bijvoorbeeld geen nieuwe spits werd gehaald.

Vanhaezebrouck stelt zijn veto

“Dat je het in volle strijd voor de top zes moet doen met Depoitre of Fernandez-Pardo is - met alle respect - een zwaktebod”, stelde Het Laatste Nieuws eerder al vast.

AA Gent heeft wel meerdere opties bekeken in de zoektocht naar een nieuwe spits, maar volgens Het Nieuwsblad was het vooral Hein Vanhaezebrouck die meermaals zijn veto stelde.

Denkey, Biron en Gano

De coach wilde alleen Gustaf Nilsson (Union SG) halen, maar die kwam uiteindelijk niet. Mickaël Biron (RWD Molenbeek), Andrej Ilic (Valerenga, nu Lille), Thomas Henry (Hellas Verona) en Zinho Gano (Zulte Waregem) waren opties volgens de krant. Onze redactie weet ook dat Duncan McGuire van Orlando City werd aangeboden.

Kévin Denkey stond vorige zomer nadrukkelijk in de Gentse belangstelling.

Welke spits had Vanhaezebrouck vorige winter moeten halen?

Meest recent

Nog een vertrekker bij Lommel, Club Luik haalt bekende naam

In de meeste landen is de transfermarkt intussen gesloten, maar Belgische clubs mogen nog transfers ...

18
18
De Cuyper stuurt Garcia boodschap: "Kan een troef zijn"

Nu het transfergeweld stilaan voorbij is, kunnen de Rode Duivels zich volledig focussen op de ...

56
56
Nieuwe investeerders Anderlecht? Harde kern legt eisen neer

Er lijken nog maar eens grote veranderingen op til te staan bij Anderlecht. Maandag kondigde Wouter ...

252
252
De bevestiging: Anderlecht verliest Dolberg aan Ajax

Anderlecht beleeft een uiterst woelige week. Het werd Europees uitgeschakeld door AEK Athene, ...

329
329
Benson versiert alsnog transfer, Twente laat Belg vertrekken

Burnley keerde dit seizoen terug in de Premier League, maar van de ploeg die Vincent Kompany er ...

49
49
Essevee pakt uit met ex-speler Juventus

Zulte Waregem kende een moeizaam seizoensbegin. Het pakte tot dusver slechts vier op achttien en is ...

79
79
Man City kondigt vertrek van nog een icoon aan

Bij Manchester City kenden ze deze zomer geen genade. Pep Guardiola zette zijn vernieuwingsoperatie ...

114
114
'Antwerp wrijft zich in handen en vangt nog meer'

In het slot van de mercato rinkelt de kassa nog stevig bij Antwerp. Maandagavond vestigde het nog ...

374
374
Anderlecht-fans woest op één man na Dolberg-nieuws

Het lijkt erop dat Anderlecht kort voor het einde van de zomermercato nog een sportieve mokerslag ...

1160
1160
'Beerschot krijgt géweldig nieuws: historische deal is rond'

Bij Beerschot zijn het zeer belangrijke dagen. De club wil misschien nog versterking halen, maar de ...

486
486
Antwerp haalt uit bij Standard, vertrek bij Lommel

In België loopt de mercato nog minder dan een week. Vandaag wisten Royal Antwerp FC en Lommel ...

311
311
'Dolberg trekt naar Ajax: dit zijn de transferdetails'

De kogel is door de kerk: Kasper Dolberg staat op het punt om RSC Anderlecht te verlaten. De Deense ...

1223
1223
Verhuurde JPL-spelers: aanvaller zorgt voor Ajax-debacle

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge gegijzeld: transferchantage slaat toe

Een spits van zes miljoen euro wordt aan de kant geschoven, een achttienjarige schuift door naar ...

1460
1460
Champions League-verrassing: Dimata maakt overstap

In landen als Turkije en Nederland is de transfermarkt ook nog open. Dat zorgt voor een aantal ...

60
60
KV Mechelen dumpt speler: transfer verrast fans

Daags nadat Rob Schoofs KV Mechelen heeft ingeruild voor Union SG, hebben de Maneblussers nog een ...

415
415
Transferklap: Union bezorgt Anderlecht kater

Bij STVV gaan ze nog miljoenendeals afronden. Bij RSC Anderlecht zullen ze (alweer) vloeken. De ...

830
830
'Standard verlost KRC Genk van overtollige ballast'

Marc Wilmots gaf maandag een woordje uitleg bij het vroegtijdje ontslag van Mircea Rednic. In ...

785
785
'Antwerp pakt miljoenen: Overmars haalt vervanger'

Heel even leek Antwerp een complete leegloop te kunnen vermijden, maar in het absolute slot van de ...

539
539
Alderweireld ontroert fans met woorden over kinderen

Toby Alderweireld is momenteel met 'voetbalpensioen'. Toch zit de voormalig speler van Antwerp ...

68
68
'AA Gent dumpt flop, Leko krijgt zin met 2 nieuwkomers'

Zowel voor als na het gelijkspel tegen Club Brugge wond Ivan Leko er afgelopen weekend geen doekjes ...

320
320
'Anderlecht ligt dwars: blijft Dolberg alsnog op post?'

In de late uurtjes van de zomermercato staat er bij RSC Anderlecht vooral nog uitgaand verkeer op ...

617
617
Vermeeren belandt direct in nachtmerrie bij Marseille

Arthur Vermeeren hoopte op een nieuwe start bij Olympique Marseille, maar botst daar op alles wat ...

399
399
'Kassa rinkelt: transfervuurwerk bij STVV & KV Mechelen'

In de grote competities sloot de transfermarkt maandag haar deuren, maar de Belgische clubs krijgen ...

825
825
Anderlecht bevestigt uppercut: Renard transfermarkt op

Terwijl het gerommel in de bestuurskamer de aandacht opeist is er ook op de transfermarkt nog heel ...

1086
1086

Meer sportnieuws