Crisis ingetoomd: efficiënt Club Brugge duwt Genk in de put

door
Crisis ingetoomd: efficiënt Club Brugge duwt Genk in de put

Club Brugge is er zondagmiddag in geslaagd om de crisis weer ietwat de kop in te drukken. Op het veld van KRC Genk speelde Blauw-Zwart geen grootse match, maar toonde het zich wel een pak efficiënter dan de thuisploeg: 0-3. Racing moet dan weer blijven vrezen voor zijn deelname aan de Champions' Play-Offs.

De Bruggelingen waren onder zware druk afgezakt naar de Cegeka Arena. Na de opdoffers tegen RSC Anderlecht en Union SG, kon Club zich absoluut geen slipper veroorloven. In dat geval leek het zelfs einde verhaal voor coach Deila. Genk wou op zijn beurt dan weer een vervolg breien aan de recente zes op zes.

LEES OOK: Westerlo wil deceptie doorspoelen, Fink hakt knopen door

Dure misser Tolu

In de openingsminuten was Blauw-Zwart echter de betere ploeg. Dat leidde ook tot kansjes voor Jutgla en Skov Olsen. Maar niet veel later liep het toch weer fout voor Club. Mechele haalde Bonsu Baah neer in de zestien, waarna de bal op de stip ging. Arokodare trapte de elfmeter echter op pijnlijke wijze naast.

Die misser kwam Genk bijzonder duur te staan. Niet veel later pakte Jutgla immers uit met een geweldige lange bal, waarna Vetlesen de 0-1 netjes tegen de touwen werkte. Vandevoordt moest vervolgens alles uit de kast halen op een poging van Jutgla, aan de overzijde pakte Jackers dan weer uit met enkele goede saves.

Discutabele doelpunten

Bijgevolg kon Club dus met een voorsprong gaan rusten. Maar na de pauze kropen de bezoekers opvallend fel achteruit en kreeg Genk de kans om weer terug in de match te komen. Al leverde dat niet meteen grote doelkansen op. Bij de bezoekers besloot Deila dan weer om alles dicht te timmeren met enkele defensieve wissels.

Die ingrepen pakten dit keer echter wel goed uit. Odoi ontsnapte eerst na een elleboogstoot en kopte vervolgens de 0-2 binnen. En in de slotminuten kon Blauw-Zwart de zege helemaal over de streep trekken. De VAR had namelijk hands gezien van Sor en dus ging de bal opvallend genoeg op de stip. Skov Olsen nam het geschenkje gretig in ontvangst.

Deila (voorlopig) gered

Voor Racing was dat de definitieve doodsteek. Ondanks de zes minuten extra tijd kregen de Limburgers geen noemenswaardig slotoffensief voor mekaar: 0-3-eindstand. Club lijkt zijn ticket aan PO I dus zo goed als beet te hebben, de job van Deila is voorlopig gered. Racing zal in de twee slotspeeldagen van de reguliere competitie nog vol aan de bak moeten om zijn top zes-notering te vrijwaren.

De zege van Club was verdiend ...

Meest recent

STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

23
23
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

13
13
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

35
35
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

18
18
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

129
129
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

31
31
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

42
42
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

56
56
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

25
25
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

176
176
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

155
155
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

79
79
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

70
70
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

155
155
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

188
188
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

46
46
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

59
59
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

81
81
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

833
833
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

161
161
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

290
290
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

85
85
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

267
267
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

73
73
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

283
283

Meer sportnieuws