Vanaken baalt: "Anderlecht had ook weinig echte kansen"

679 stemmen
Vanaken baalt:

Indien Club Brugge nog een sprankel hoop op de landstitel had, hebben die ambities zondag opnieuw een knauw van formaat gekregen. Zo werd op eigen veld met 1-2 verloren van concurrent RSC Anderlecht. De teleurstelling in het Brugse kamp was dan ook enorm.

Na een aantrekkelijke eerste helft kon de thuisploeg nochtans op een voorsprong gaan rusten. Paars-Wit had immers twee goals terecht zien afgekeurd worden, terwijl Ferran Jutgla de bal wel op een correcte manier tegen de touwen kreeg. Maar in de tweede periode gaf Blauw-Zwart toch nog alles uit handen.

Anderlecht bleef immers aandringen, bovendien pakte coach Brian Riemer uit met enkele aanvallende wissels. Die ingrepen pakten uitstekend uit. Invallers Luis Vazquez en Nilson Angulo zorgden immers voor de doelpunten en bezorgden hun ploeg zo een cruciale overwinning.

LEES OOK: Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Titel lijkt gaan vliegen

Club zat achteraf dan ook in zak en as. Door deze nederlaag loopt Anderlecht, tweede in de stand, immers 12 punten uit. En leider Union SG krijgt later op de avond de kans om alweer 20 punten voorsprong te nemen op Blauw-Zwart. De landstitel is momenteel dan ook bijzonder veraf voor de West-Vlamingen. 

Desondanks wil aanvoerder Hans Vanaken de handdoek nog niet werpen. Al beseft ook hij dat er stilaan een klein mirakel nodig is om alsnog kampioen te worden. "We moeten blijven geloven. Als het geloof er niet meer is, houdt het op. Maar we moeten ook realistisch zijn: de kloof is groot", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Samenvatting van seizoen

Overigens vond Vanaken de Brusselse zege niet eens zo verdiend. "Deze nederlaag is vooral weer niet nodig. Na 70 minuten zakken wij te fel terug. Zij kunnen dan Vazquez inbrengen en ballen naar voren pompen, zo valt die eerste goal ook. Het vat het seizoen van de twee ploegen goed samen: bij hun valt het telkens goed, bij ons net niet. Vanuit hun spel hebben ze weinig echte kansen gecreëerd. Wij ook niet, maar naar het einde toe zakken we te fel terug. En dan moet de bal maar één keer goed vallen voor hun", aldus Vanaken voor de camera's van Eleven Sports/DAZN.

Wie was volgens u de meest gevaarlijke ploeg?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

85
85
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

64
64
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

83
83
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

21
21
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

45
45
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

162
162
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

39
39
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

181
181
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

76
76
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

339
339
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

337
337
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

144
144
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

192
192
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

365
365
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

193
193
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

111
111
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

412
412
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

405
405
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

634
634
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

744
744
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

292
292
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

450
450
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

308
308

Meer sportnieuws