Jan Breydel in rouw: Anderlecht duwt Club volledig uit titelrace

1021
Jan Breydel in rouw: Anderlecht duwt Club volledig uit titelrace

Club Brugge heeft zondagmiddag opnieuw een mokerslag van formaat geïncasseerd. In de topper tegen RSC Anderlecht kwam Blauw-Zwart nochtans op voorsprong, maar na een goal in de extra tijd werd uiteindelijk met 1-2 verloren. Voor Club lijkt de titel zo gaan vliegen, Paars-Wit doet dan weer een gouden zaak.

Beide ploegen hadden hun zinnen gezet op een goed resultaat. Vooral Club moest winnen om een sprankel hoop te behouden op de landstitel. Anderlecht kon mits een zege dan weer een gouden zaak met oog op minstens de tweede plaats én Blauw-Zwart een flinke mentale tik verkopen. Maar ondanks die grote belangen kregen de toeschouwers een open eerste helft te zien.

LEES OOK: Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Twee goals afgekeurd

Het tempo lag immers meteen redelijk hoog en beide ploegen toonden de nodige aanvalslust. Bij Paars-Wit kon Dolberg meteen voor dreiging zorgen, aan de overzijde antwoordde Vetlesen met afstandsschot. Niet veel later leken de bezoekers dan weer op voorprong te komen, de treffer van Dreyer werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel in de opbouw.

Club kwam dus goed weg en kon de match vervolgens weer naar zich toe trekken. Jutgla stond immers op de juiste plaats om het afleggertje van Vanaken binnen te werken. Het antwoord van Anderlecht mocht echter gezien worden. Nadat Mignolet eerst nog een schot van Stroeykens onschadelijk maakte, zorgde Dolberg voor de 1-1. Dit keer werd de goal evenwel afgekeurd na hands van assist-gever Hazard.

Gouden invalbeurten

Na een intense eerste helft kon de thuisploeg zo op een minieme voorsprong gaan rusten. Maar RSCA kwam goed uit de kleedkamers. Hazard kreeg meteen een geweldige kans op de gelijkmaker, hij kopte echter van dichtbij naast. De bezoekers bleven vervolgens aandringen, Mignolet stond echter pal op de poging van Dolberg. Uiteindelijk viel de gelijkmaker dan toch. De ingevallen Vazquez zorgde voor de verdiende 1-1.

Maar na dat doelpunt ging de voet plots van het gaspedaal bij de Brusselaars en nam Club de wedstrijd weer in handen. Schmeichel moest tot twee keer toe gepast ingrijpen om de 2-1 te voorkomen. Toch was het laatste woord voor de Brusselaars. Na matig verdedigende werk bij de thuisploeg dook de eveneens ingevallen Angulo op aan de tweede paal om de winnende treffer te scoren: 1-2.

Twintig punten op Union?

De deceptie na het laatste fluitsignaal was dan ook enorm in het Jan Breydel-stadion. Door deze nederlaag telt Club immers al twaalf punten minder dan Anderlecht. Bovendien krijgt leider Union SG later op de avond tegen Standard de kans om liefst twintig punten uit te lopen op Blauw-Zwart. De titel lijkt zo stilaan gaan vliegen voor de Bruggelingen. Paars-Wit maakte dan weer een statement van formaat en profileert zich steeds meer als de grote titeluitdager van Union.

Welke ploeg verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

52
52
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

51
51
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

144
144
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

134
134
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

293
293
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

272
272
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

182
182
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

314
314
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

141
141
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

993
993

Meer sportnieuws