Jan Breydel in rouw: Anderlecht duwt Club volledig uit titelrace

door
Jan Breydel in rouw: Anderlecht duwt Club volledig uit titelrace

Club Brugge heeft zondagmiddag opnieuw een mokerslag van formaat geïncasseerd. In de topper tegen RSC Anderlecht kwam Blauw-Zwart nochtans op voorsprong, maar na een goal in de extra tijd werd uiteindelijk met 1-2 verloren. Voor Club lijkt de titel zo gaan vliegen, Paars-Wit doet dan weer een gouden zaak.

Beide ploegen hadden hun zinnen gezet op een goed resultaat. Vooral Club moest winnen om een sprankel hoop te behouden op de landstitel. Anderlecht kon mits een zege dan weer een gouden zaak met oog op minstens de tweede plaats én Blauw-Zwart een flinke mentale tik verkopen. Maar ondanks die grote belangen kregen de toeschouwers een open eerste helft te zien.

LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Twee goals afgekeurd

Het tempo lag immers meteen redelijk hoog en beide ploegen toonden de nodige aanvalslust. Bij Paars-Wit kon Dolberg meteen voor dreiging zorgen, aan de overzijde antwoordde Vetlesen met afstandsschot. Niet veel later leken de bezoekers dan weer op voorprong te komen, de treffer van Dreyer werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel in de opbouw.

Club kwam dus goed weg en kon de match vervolgens weer naar zich toe trekken. Jutgla stond immers op de juiste plaats om het afleggertje van Vanaken binnen te werken. Het antwoord van Anderlecht mocht echter gezien worden. Nadat Mignolet eerst nog een schot van Stroeykens onschadelijk maakte, zorgde Dolberg voor de 1-1. Dit keer werd de goal evenwel afgekeurd na hands van assist-gever Hazard.

Gouden invalbeurten

Na een intense eerste helft kon de thuisploeg zo op een minieme voorsprong gaan rusten. Maar RSCA kwam goed uit de kleedkamers. Hazard kreeg meteen een geweldige kans op de gelijkmaker, hij kopte echter van dichtbij naast. De bezoekers bleven vervolgens aandringen, Mignolet stond echter pal op de poging van Dolberg. Uiteindelijk viel de gelijkmaker dan toch. De ingevallen Vazquez zorgde voor de verdiende 1-1.

Maar na dat doelpunt ging de voet plots van het gaspedaal bij de Brusselaars en nam Club de wedstrijd weer in handen. Schmeichel moest tot twee keer toe gepast ingrijpen om de 2-1 te voorkomen. Toch was het laatste woord voor de Brusselaars. Na matig verdedigende werk bij de thuisploeg dook de eveneens ingevallen Angulo op aan de tweede paal om de winnende treffer te scoren: 1-2.

Twintig punten op Union?

De deceptie na het laatste fluitsignaal was dan ook enorm in het Jan Breydel-stadion. Door deze nederlaag telt Club immers al twaalf punten minder dan Anderlecht. Bovendien krijgt leider Union SG later op de avond tegen Standard de kans om liefst twintig punten uit te lopen op Blauw-Zwart. De titel lijkt zo stilaan gaan vliegen voor de Bruggelingen. Paars-Wit maakte dan weer een statement van formaat en profileert zich steeds meer als de grote titeluitdager van Union.

Welke ploeg verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

185
185
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

14
14
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

432
432
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

38
38
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

110
110
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

56
56
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

145
145
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

53
53
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

184
184
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

241
241
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

281
281
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

489
489
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

544
544
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

306
306
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

297
297
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

270
270
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

261
261
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

134
134
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

443
443
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

422
422
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

239
239

Meer sportnieuws