Jan Breydel in rouw: Anderlecht duwt Club volledig uit titelrace

1021
Jan Breydel in rouw: Anderlecht duwt Club volledig uit titelrace

Club Brugge heeft zondagmiddag opnieuw een mokerslag van formaat geïncasseerd. In de topper tegen RSC Anderlecht kwam Blauw-Zwart nochtans op voorsprong, maar na een goal in de extra tijd werd uiteindelijk met 1-2 verloren. Voor Club lijkt de titel zo gaan vliegen, Paars-Wit doet dan weer een gouden zaak.

Beide ploegen hadden hun zinnen gezet op een goed resultaat. Vooral Club moest winnen om een sprankel hoop te behouden op de landstitel. Anderlecht kon mits een zege dan weer een gouden zaak met oog op minstens de tweede plaats én Blauw-Zwart een flinke mentale tik verkopen. Maar ondanks die grote belangen kregen de toeschouwers een open eerste helft te zien.

LEES OOK: 9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Twee goals afgekeurd

Het tempo lag immers meteen redelijk hoog en beide ploegen toonden de nodige aanvalslust. Bij Paars-Wit kon Dolberg meteen voor dreiging zorgen, aan de overzijde antwoordde Vetlesen met afstandsschot. Niet veel later leken de bezoekers dan weer op voorprong te komen, de treffer van Dreyer werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel in de opbouw.

Club kwam dus goed weg en kon de match vervolgens weer naar zich toe trekken. Jutgla stond immers op de juiste plaats om het afleggertje van Vanaken binnen te werken. Het antwoord van Anderlecht mocht echter gezien worden. Nadat Mignolet eerst nog een schot van Stroeykens onschadelijk maakte, zorgde Dolberg voor de 1-1. Dit keer werd de goal evenwel afgekeurd na hands van assist-gever Hazard.

Gouden invalbeurten

Na een intense eerste helft kon de thuisploeg zo op een minieme voorsprong gaan rusten. Maar RSCA kwam goed uit de kleedkamers. Hazard kreeg meteen een geweldige kans op de gelijkmaker, hij kopte echter van dichtbij naast. De bezoekers bleven vervolgens aandringen, Mignolet stond echter pal op de poging van Dolberg. Uiteindelijk viel de gelijkmaker dan toch. De ingevallen Vazquez zorgde voor de verdiende 1-1.

Maar na dat doelpunt ging de voet plots van het gaspedaal bij de Brusselaars en nam Club de wedstrijd weer in handen. Schmeichel moest tot twee keer toe gepast ingrijpen om de 2-1 te voorkomen. Toch was het laatste woord voor de Brusselaars. Na matig verdedigende werk bij de thuisploeg dook de eveneens ingevallen Angulo op aan de tweede paal om de winnende treffer te scoren: 1-2.

Twintig punten op Union?

De deceptie na het laatste fluitsignaal was dan ook enorm in het Jan Breydel-stadion. Door deze nederlaag telt Club immers al twaalf punten minder dan Anderlecht. Bovendien krijgt leider Union SG later op de avond tegen Standard de kans om liefst twintig punten uit te lopen op Blauw-Zwart. De titel lijkt zo stilaan gaan vliegen voor de Bruggelingen. Paars-Wit maakte dan weer een statement van formaat en profileert zich steeds meer als de grote titeluitdager van Union.

Welke ploeg verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

1
1
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

18
18
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

108
108
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

36
36
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

53
53
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

74
74
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

11
11
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

84
84
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

38
38
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

586
586
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

102
102
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

72
72
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

94
94
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

544
544
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

85
85
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

397
397
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

122
122
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

738
738
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

365
365
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

576
576
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

372
372
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

244
244
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

569
569
Marc Coucke pakt door en gooit plots fortuin op tafel

Marc Coucke lijkt momenteel niet te stoppen. Terwijl het bij Anderlecht eindelijk de goede kant ...

271
271
KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op toerental, desondanks zijn de eersteklassers nog ...

193
193

Meer sportnieuws