Jan Breydel in rouw: Anderlecht duwt Club volledig uit titelrace

door
Jan Breydel in rouw: Anderlecht duwt Club volledig uit titelrace

Club Brugge heeft zondagmiddag opnieuw een mokerslag van formaat geïncasseerd. In de topper tegen RSC Anderlecht kwam Blauw-Zwart nochtans op voorsprong, maar na een goal in de extra tijd werd uiteindelijk met 1-2 verloren. Voor Club lijkt de titel zo gaan vliegen, Paars-Wit doet dan weer een gouden zaak.

Beide ploegen hadden hun zinnen gezet op een goed resultaat. Vooral Club moest winnen om een sprankel hoop te behouden op de landstitel. Anderlecht kon mits een zege dan weer een gouden zaak met oog op minstens de tweede plaats én Blauw-Zwart een flinke mentale tik verkopen. Maar ondanks die grote belangen kregen de toeschouwers een open eerste helft te zien.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Twee goals afgekeurd

Het tempo lag immers meteen redelijk hoog en beide ploegen toonden de nodige aanvalslust. Bij Paars-Wit kon Dolberg meteen voor dreiging zorgen, aan de overzijde antwoordde Vetlesen met afstandsschot. Niet veel later leken de bezoekers dan weer op voorprong te komen, de treffer van Dreyer werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel in de opbouw.

Club kwam dus goed weg en kon de match vervolgens weer naar zich toe trekken. Jutgla stond immers op de juiste plaats om het afleggertje van Vanaken binnen te werken. Het antwoord van Anderlecht mocht echter gezien worden. Nadat Mignolet eerst nog een schot van Stroeykens onschadelijk maakte, zorgde Dolberg voor de 1-1. Dit keer werd de goal evenwel afgekeurd na hands van assist-gever Hazard.

Gouden invalbeurten

Na een intense eerste helft kon de thuisploeg zo op een minieme voorsprong gaan rusten. Maar RSCA kwam goed uit de kleedkamers. Hazard kreeg meteen een geweldige kans op de gelijkmaker, hij kopte echter van dichtbij naast. De bezoekers bleven vervolgens aandringen, Mignolet stond echter pal op de poging van Dolberg. Uiteindelijk viel de gelijkmaker dan toch. De ingevallen Vazquez zorgde voor de verdiende 1-1.

Maar na dat doelpunt ging de voet plots van het gaspedaal bij de Brusselaars en nam Club de wedstrijd weer in handen. Schmeichel moest tot twee keer toe gepast ingrijpen om de 2-1 te voorkomen. Toch was het laatste woord voor de Brusselaars. Na matig verdedigende werk bij de thuisploeg dook de eveneens ingevallen Angulo op aan de tweede paal om de winnende treffer te scoren: 1-2.

Twintig punten op Union?

De deceptie na het laatste fluitsignaal was dan ook enorm in het Jan Breydel-stadion. Door deze nederlaag telt Club immers al twaalf punten minder dan Anderlecht. Bovendien krijgt leider Union SG later op de avond tegen Standard de kans om liefst twintig punten uit te lopen op Blauw-Zwart. De titel lijkt zo stilaan gaan vliegen voor de Bruggelingen. Paars-Wit maakte dan weer een statement van formaat en profileert zich steeds meer als de grote titeluitdager van Union.

Welke ploeg verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

34
34
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

21
21
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

33
33
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

45
45
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

42
42
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

13
13
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

34
34
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

305
305
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

134
134
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

89
89
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

412
412
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

179
179
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

71
71
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

370
370
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

361
361
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

296
296
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

362
362
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

500
500
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

379
379
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

129
129
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

728
728

Meer sportnieuws