Jan Breydel in rouw: Anderlecht duwt Club volledig uit titelrace

door
Jan Breydel in rouw: Anderlecht duwt Club volledig uit titelrace

Club Brugge heeft zondagmiddag opnieuw een mokerslag van formaat geïncasseerd. In de topper tegen RSC Anderlecht kwam Blauw-Zwart nochtans op voorsprong, maar na een goal in de extra tijd werd uiteindelijk met 1-2 verloren. Voor Club lijkt de titel zo gaan vliegen, Paars-Wit doet dan weer een gouden zaak.

Beide ploegen hadden hun zinnen gezet op een goed resultaat. Vooral Club moest winnen om een sprankel hoop te behouden op de landstitel. Anderlecht kon mits een zege dan weer een gouden zaak met oog op minstens de tweede plaats én Blauw-Zwart een flinke mentale tik verkopen. Maar ondanks die grote belangen kregen de toeschouwers een open eerste helft te zien.

LEES OOK: Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

Twee goals afgekeurd

Het tempo lag immers meteen redelijk hoog en beide ploegen toonden de nodige aanvalslust. Bij Paars-Wit kon Dolberg meteen voor dreiging zorgen, aan de overzijde antwoordde Vetlesen met afstandsschot. Niet veel later leken de bezoekers dan weer op voorprong te komen, de treffer van Dreyer werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel in de opbouw.

Club kwam dus goed weg en kon de match vervolgens weer naar zich toe trekken. Jutgla stond immers op de juiste plaats om het afleggertje van Vanaken binnen te werken. Het antwoord van Anderlecht mocht echter gezien worden. Nadat Mignolet eerst nog een schot van Stroeykens onschadelijk maakte, zorgde Dolberg voor de 1-1. Dit keer werd de goal evenwel afgekeurd na hands van assist-gever Hazard.

Gouden invalbeurten

Na een intense eerste helft kon de thuisploeg zo op een minieme voorsprong gaan rusten. Maar RSCA kwam goed uit de kleedkamers. Hazard kreeg meteen een geweldige kans op de gelijkmaker, hij kopte echter van dichtbij naast. De bezoekers bleven vervolgens aandringen, Mignolet stond echter pal op de poging van Dolberg. Uiteindelijk viel de gelijkmaker dan toch. De ingevallen Vazquez zorgde voor de verdiende 1-1.

Maar na dat doelpunt ging de voet plots van het gaspedaal bij de Brusselaars en nam Club de wedstrijd weer in handen. Schmeichel moest tot twee keer toe gepast ingrijpen om de 2-1 te voorkomen. Toch was het laatste woord voor de Brusselaars. Na matig verdedigende werk bij de thuisploeg dook de eveneens ingevallen Angulo op aan de tweede paal om de winnende treffer te scoren: 1-2.

Twintig punten op Union?

De deceptie na het laatste fluitsignaal was dan ook enorm in het Jan Breydel-stadion. Door deze nederlaag telt Club immers al twaalf punten minder dan Anderlecht. Bovendien krijgt leider Union SG later op de avond tegen Standard de kans om liefst twintig punten uit te lopen op Blauw-Zwart. De titel lijkt zo stilaan gaan vliegen voor de Bruggelingen. Paars-Wit maakte dan weer een statement van formaat en profileert zich steeds meer als de grote titeluitdager van Union.

Welke ploeg verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

13
13
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

96
96
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

242
242
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

132
132
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

229
229
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

77
77
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

101
101
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

254
254
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

248
248
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

91
91
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

582
582
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

233
233
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

109
109
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

206
206
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

233
233
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

382
382
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

608
608
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

273
273
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

538
538
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

107
107
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

402
402
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

280
280
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

254
254
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

101
101

Meer sportnieuws