Vanhaezebrouck doet zijn beklag over Europees parcours

88 stemmen
Vanhaezebrouck doet zijn beklag over Europees parcours

AA Gent moet woensdag al aan de bak in de Conference League, waarin het tegen Maccabi Haifa een 1-0-nederlaag uit de heenwedstrijd moet zien op te halen. Daarvoor zal het wel niet kunnen rekenen op de steun van zijn fans, want de wedstrijd wordt achter gesloten deuren afgewerkt.

Dat heeft alles te maken met de oorlog in Israël, waardoor de stad Gent vreesde voor problemen als er supporters zouden afzakken. Om veiligheidsredenen werd dus besloten om geen fans toe te laten. Dat is natuurlijk wel een domper voor de fans. Hein Vanhaezebrouck stelt vast dat zij dit seizoen nog niet verwend zijn in Europa.

LEES OOK: Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Europees parcours Gent maakt niet gelukkig

"Zij nemen onze spreuk altijd ter harte: ‘Nie neute, nie pleuje’. Wel, vandaag hebben ze reden om te neuten", sakkert hij bij Het Laatste Nieuws. "Ons programma in Europa is niet om gelukkig van te worden. In de groepsfase speelden we tegen een Oekraïense en Israëlische opponent die wegens de oorlog elders moest spelen."

In de groepsfase kwam Gent immers al Zorya Luhansk en Maccabi Tel Aviv tegen. Hun derde tegenstander was Breidablik, maar dat was ook niet bepaald een publiekstrekker. "In IJsland ontsnapten we dan weer aan de vulkaanuitbarsting en zat er ook al weinig volk in het stadion. Dan overleef je de groep en loot je wéér een Israëlisch team. Jammer", zucht Vanhaezebrouck.

Hopen op klepper in achtste finale

Het wordt voor de Gentse fans hopen dat hun ploeg woensdagavond nog de scheve situatie recht kan zetten en zo alsnog kwalificatie voor de achtste finales kan afdwingen. Dan is de kans op een topaffiche een pak groter, met onder meer Aston Villa, Fenerbahçe, Fiorentina en Lille als mogelijke tegenstanders.

Maar eerst moet Haifa dus opzijgezet worden. Dat zal niet evident worden, want Gent zat stak in 2024 tot dusver in dramatische vorm. Afgelopen weekend werd wel eindelijk de eerste overwinning van het kalenderjaar genoteerd, een 0-2 op het veld van AS Eupen.

Zal AA Gent zich nog plaatsen voor de achtste finale?

Meest recent

Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

2
2
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

100
100
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

44
44
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

46
46
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

181
181
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

23
23
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

321
321
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

63
63
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

219
219
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

389
389
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

53
53
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

184
184
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

96
96
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

313
313
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

494
494
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

413
413
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

170
170
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

85
85
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

419
419
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

215
215
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

505
505
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

139
139
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

346
346
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

616
616

Meer sportnieuws