Vanhaezebrouck doet zijn beklag over Europees parcours

door
Vanhaezebrouck doet zijn beklag over Europees parcours

AA Gent moet woensdag al aan de bak in de Conference League, waarin het tegen Maccabi Haifa een 1-0-nederlaag uit de heenwedstrijd moet zien op te halen. Daarvoor zal het wel niet kunnen rekenen op de steun van zijn fans, want de wedstrijd wordt achter gesloten deuren afgewerkt.

Dat heeft alles te maken met de oorlog in Israël, waardoor de stad Gent vreesde voor problemen als er supporters zouden afzakken. Om veiligheidsredenen werd dus besloten om geen fans toe te laten. Dat is natuurlijk wel een domper voor de fans. Hein Vanhaezebrouck stelt vast dat zij dit seizoen nog niet verwend zijn in Europa.

LEES OOK: Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Europees parcours Gent maakt niet gelukkig

"Zij nemen onze spreuk altijd ter harte: ‘Nie neute, nie pleuje’. Wel, vandaag hebben ze reden om te neuten", sakkert hij bij Het Laatste Nieuws. "Ons programma in Europa is niet om gelukkig van te worden. In de groepsfase speelden we tegen een Oekraïense en Israëlische opponent die wegens de oorlog elders moest spelen."

In de groepsfase kwam Gent immers al Zorya Luhansk en Maccabi Tel Aviv tegen. Hun derde tegenstander was Breidablik, maar dat was ook niet bepaald een publiekstrekker. "In IJsland ontsnapten we dan weer aan de vulkaanuitbarsting en zat er ook al weinig volk in het stadion. Dan overleef je de groep en loot je wéér een Israëlisch team. Jammer", zucht Vanhaezebrouck.

Hopen op klepper in achtste finale

Het wordt voor de Gentse fans hopen dat hun ploeg woensdagavond nog de scheve situatie recht kan zetten en zo alsnog kwalificatie voor de achtste finales kan afdwingen. Dan is de kans op een topaffiche een pak groter, met onder meer Aston Villa, Fenerbahçe, Fiorentina en Lille als mogelijke tegenstanders.

Maar eerst moet Haifa dus opzijgezet worden. Dat zal niet evident worden, want Gent zat stak in 2024 tot dusver in dramatische vorm. Afgelopen weekend werd wel eindelijk de eerste overwinning van het kalenderjaar genoteerd, een 0-2 op het veld van AS Eupen.

Zal AA Gent zich nog plaatsen voor de achtste finale?

Meest recent

Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

7
7
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

109
109
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

89
89
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

99
99
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

308
308
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

454
454
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

161
161
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

142
142
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

331
331
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

21
21
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

107
107
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

107
107
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

254
254
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

123
123
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

74
74
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

93
93
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

200
200
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

47
47
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

192
192
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

276
276
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

83
83
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

377
377
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

263
263

Meer sportnieuws