Vanhaezebrouck doet zijn beklag over Europees parcours

door
Vanhaezebrouck doet zijn beklag over Europees parcours

AA Gent moet woensdag al aan de bak in de Conference League, waarin het tegen Maccabi Haifa een 1-0-nederlaag uit de heenwedstrijd moet zien op te halen. Daarvoor zal het wel niet kunnen rekenen op de steun van zijn fans, want de wedstrijd wordt achter gesloten deuren afgewerkt.

Dat heeft alles te maken met de oorlog in Israël, waardoor de stad Gent vreesde voor problemen als er supporters zouden afzakken. Om veiligheidsredenen werd dus besloten om geen fans toe te laten. Dat is natuurlijk wel een domper voor de fans. Hein Vanhaezebrouck stelt vast dat zij dit seizoen nog niet verwend zijn in Europa.

LEES OOK: 'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

Europees parcours Gent maakt niet gelukkig

"Zij nemen onze spreuk altijd ter harte: ‘Nie neute, nie pleuje’. Wel, vandaag hebben ze reden om te neuten", sakkert hij bij Het Laatste Nieuws. "Ons programma in Europa is niet om gelukkig van te worden. In de groepsfase speelden we tegen een Oekraïense en Israëlische opponent die wegens de oorlog elders moest spelen."

In de groepsfase kwam Gent immers al Zorya Luhansk en Maccabi Tel Aviv tegen. Hun derde tegenstander was Breidablik, maar dat was ook niet bepaald een publiekstrekker. "In IJsland ontsnapten we dan weer aan de vulkaanuitbarsting en zat er ook al weinig volk in het stadion. Dan overleef je de groep en loot je wéér een Israëlisch team. Jammer", zucht Vanhaezebrouck.

Hopen op klepper in achtste finale

Het wordt voor de Gentse fans hopen dat hun ploeg woensdagavond nog de scheve situatie recht kan zetten en zo alsnog kwalificatie voor de achtste finales kan afdwingen. Dan is de kans op een topaffiche een pak groter, met onder meer Aston Villa, Fenerbahçe, Fiorentina en Lille als mogelijke tegenstanders.

Maar eerst moet Haifa dus opzijgezet worden. Dat zal niet evident worden, want Gent zat stak in 2024 tot dusver in dramatische vorm. Afgelopen weekend werd wel eindelijk de eerste overwinning van het kalenderjaar genoteerd, een 0-2 op het veld van AS Eupen.

Zal AA Gent zich nog plaatsen voor de achtste finale?

Meest recent

UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

6
6
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

56
56
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

154
154
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

117
117
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

241
241
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

146
146
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

180
180
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

31
31
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

36
36
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

597
597
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

706
706
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

110
110
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

293
293
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

363
363
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

457
457
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

385
385
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

366
366
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

548
548
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

401
401
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

452
452
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

228
228
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

127
127
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

357
357
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

178
178

Meer sportnieuws