Vanhaezebrouck doet zijn beklag over Europees parcours

88
Vanhaezebrouck doet zijn beklag over Europees parcours

AA Gent moet woensdag al aan de bak in de Conference League, waarin het tegen Maccabi Haifa een 1-0-nederlaag uit de heenwedstrijd moet zien op te halen. Daarvoor zal het wel niet kunnen rekenen op de steun van zijn fans, want de wedstrijd wordt achter gesloten deuren afgewerkt.

Dat heeft alles te maken met de oorlog in Israël, waardoor de stad Gent vreesde voor problemen als er supporters zouden afzakken. Om veiligheidsredenen werd dus besloten om geen fans toe te laten. Dat is natuurlijk wel een domper voor de fans. Hein Vanhaezebrouck stelt vast dat zij dit seizoen nog niet verwend zijn in Europa.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Europees parcours Gent maakt niet gelukkig

"Zij nemen onze spreuk altijd ter harte: ‘Nie neute, nie pleuje’. Wel, vandaag hebben ze reden om te neuten", sakkert hij bij Het Laatste Nieuws. "Ons programma in Europa is niet om gelukkig van te worden. In de groepsfase speelden we tegen een Oekraïense en Israëlische opponent die wegens de oorlog elders moest spelen."

In de groepsfase kwam Gent immers al Zorya Luhansk en Maccabi Tel Aviv tegen. Hun derde tegenstander was Breidablik, maar dat was ook niet bepaald een publiekstrekker. "In IJsland ontsnapten we dan weer aan de vulkaanuitbarsting en zat er ook al weinig volk in het stadion. Dan overleef je de groep en loot je wéér een Israëlisch team. Jammer", zucht Vanhaezebrouck.

Hopen op klepper in achtste finale

Het wordt voor de Gentse fans hopen dat hun ploeg woensdagavond nog de scheve situatie recht kan zetten en zo alsnog kwalificatie voor de achtste finales kan afdwingen. Dan is de kans op een topaffiche een pak groter, met onder meer Aston Villa, Fenerbahçe, Fiorentina en Lille als mogelijke tegenstanders.

Maar eerst moet Haifa dus opzijgezet worden. Dat zal niet evident worden, want Gent zat stak in 2024 tot dusver in dramatische vorm. Afgelopen weekend werd wel eindelijk de eerste overwinning van het kalenderjaar genoteerd, een 0-2 op het veld van AS Eupen.

Zal AA Gent zich nog plaatsen voor de achtste finale?

Meest recent

'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

21
21
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

12
12
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

3
3
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

31
31
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

35
35
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

63
63
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

93
93
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

210
210
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

415
415
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

189
189
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

154
154
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

381
381
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

63
63
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

368
368
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

46
46
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

66
66
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

118
118
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

273
273
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

80
80
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

151
151
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

63
63
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

382
382
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

226
226

Meer sportnieuws