Vanhaezebrouck doet zijn beklag over Europees parcours

door
Vanhaezebrouck doet zijn beklag over Europees parcours

AA Gent moet woensdag al aan de bak in de Conference League, waarin het tegen Maccabi Haifa een 1-0-nederlaag uit de heenwedstrijd moet zien op te halen. Daarvoor zal het wel niet kunnen rekenen op de steun van zijn fans, want de wedstrijd wordt achter gesloten deuren afgewerkt.

Dat heeft alles te maken met de oorlog in Israël, waardoor de stad Gent vreesde voor problemen als er supporters zouden afzakken. Om veiligheidsredenen werd dus besloten om geen fans toe te laten. Dat is natuurlijk wel een domper voor de fans. Hein Vanhaezebrouck stelt vast dat zij dit seizoen nog niet verwend zijn in Europa.

LEES OOK: Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Europees parcours Gent maakt niet gelukkig

"Zij nemen onze spreuk altijd ter harte: ‘Nie neute, nie pleuje’. Wel, vandaag hebben ze reden om te neuten", sakkert hij bij Het Laatste Nieuws. "Ons programma in Europa is niet om gelukkig van te worden. In de groepsfase speelden we tegen een Oekraïense en Israëlische opponent die wegens de oorlog elders moest spelen."

In de groepsfase kwam Gent immers al Zorya Luhansk en Maccabi Tel Aviv tegen. Hun derde tegenstander was Breidablik, maar dat was ook niet bepaald een publiekstrekker. "In IJsland ontsnapten we dan weer aan de vulkaanuitbarsting en zat er ook al weinig volk in het stadion. Dan overleef je de groep en loot je wéér een Israëlisch team. Jammer", zucht Vanhaezebrouck.

Hopen op klepper in achtste finale

Het wordt voor de Gentse fans hopen dat hun ploeg woensdagavond nog de scheve situatie recht kan zetten en zo alsnog kwalificatie voor de achtste finales kan afdwingen. Dan is de kans op een topaffiche een pak groter, met onder meer Aston Villa, Fenerbahçe, Fiorentina en Lille als mogelijke tegenstanders.

Maar eerst moet Haifa dus opzijgezet worden. Dat zal niet evident worden, want Gent zat stak in 2024 tot dusver in dramatische vorm. Afgelopen weekend werd wel eindelijk de eerste overwinning van het kalenderjaar genoteerd, een 0-2 op het veld van AS Eupen.

🚀

Zal AA Gent zich nog plaatsen voor de achtste finale?

Meest recent

Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

25
25
Straffe ambitie bij KV Mechelen; "Op lange termijn..."

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

19
19
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

21
21
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

71
71
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

51
51
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

46
46
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

262
262
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

105
105
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

99
99
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

172
172
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

181
181
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

54
54
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

69
69
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

133
133
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

872
872
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

232
232
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

257
257
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

290
290
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

114
114
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

99
99
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

78
78
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

302
302
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

157
157
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

284
284
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

543
543

Meer sportnieuws