'Atalanta ruikt woekerwinst: nieuwe droomtransfer CDK'

door
'Atalanta ruikt woekerwinst: nieuwe droomtransfer CDK'

Verschillende Rode Duivels zijn sterk begonnen aan het nieuwe kalenderjaar, maar vooral de prestaties van Charles De Ketelaere springen in het oog. De aanvaller is bij zijn club Atalanta beslissender dan ooit. En dat levert hem mogelijk snel weer een nieuwe toptransfer op.

De Ketelaere is een jeugdproduct van Club Brugge en wist bij Blauw-Zwart ook helemaal door te breken. Zijn prestaties in de West-Vlaamse hoofdstad waren dusdanig indrukwekkend dat AC Milan zich bereid toonde om fors in zijn komst te investeren. De toenmalige Italiaanse kampioen betaalde in de zomer van 2022 een bedrag dat inmiddels opliep tot zo'n 36 miljoen euro.

Daarmee werd CDK meteen de duurste Milan-aankoop van die bewuste mercato. De verwachtingen in San Siro waren dan ook hooggespannen. Maar de jonge Belg slaagde er niet in daar aan te voldoen. In 40 wedstrijden namens de Rossoneri scoorde hij bijvoorbeeld geen enkele keer en leverde hij slechts één assist.

LEES OOK: De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Helemaal ontbolsterd

Die cijfers zijn veel te laag voor een speler op zijn positie, maar ook in het veldspel was zijn impact te beperkt. Na amper één seizoen was het geduld in Milaan dan ook op. En dus werd elders een oplossing gezocht. Uiteindelijk bleef De Ketelaere wel in Italië actief. Zo vertrok hij op huurbasis naar Atalanta.

En dat blijkt voorlopig een uitstekende zet. In Bergamo krijgt hij volop het vertrouwen en kan hij zijn kans wél grijpen. Zeker in de laatste weken staat er geen maat meer op CDK. Zondag tegen Genoa CFC (2-1-zege) was hij opnieuw goed voor een geweldige goal. Inmiddels zit hij dit seizoen aan 10 treffers en 7 assists.

Door grote poort naar PL?

Er bestaat dan ook weinig twijfel over dat Atalanta de aankoopoptie in zijn huurcontract zal lichten. Volgens Calciomercato.it staan zelfs al gesprekken gepland om de persoonlijke voorwaarden van een contract te bespreken. Men zou de Belg een meerjarige overeenkomst willen aanbieden, zodat zijn salaris gespreid kan worden. Maar dat hoeft niet te betekenen dat De Ketelaere voor lange tijd in Bergamo zal blijven.

Het genoemde medium beweert immers dat Atalanta medewerking aan een transfer zou overwegen indien er straks een royaal bod binnenkomt uit pakweg de Premier League. Men wijst dan naar het scenario van Christian Romero. Die werd na een uitleenbeurt overgenomen voor 17 miljoen euro en vervolgens vrijwel meteen doorverkocht aan Tottenham voor zo'n 50 miljoen euro. Atalanta zou zo'n route allerminst uitsluiten voor CDK.

CDK heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

0
0
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

72
72
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

159
159
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

295
295
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

558
558
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

416
416
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

97
97
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

166
166
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

117
117
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

100
100
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

237
237
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

156
156
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

537
537
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

294
294
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

93
93
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

476
476
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

126
126
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

486
486
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

246
246
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

393
393
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

603
603
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

299
299
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

174
174
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

307
307

Meer sportnieuws