'Atalanta ruikt woekerwinst: nieuwe droomtransfer CDK'

2113 stemmen
'Atalanta ruikt woekerwinst: nieuwe droomtransfer CDK'

Verschillende Rode Duivels zijn sterk begonnen aan het nieuwe kalenderjaar, maar vooral de prestaties van Charles De Ketelaere springen in het oog. De aanvaller is bij zijn club Atalanta beslissender dan ooit. En dat levert hem mogelijk snel weer een nieuwe toptransfer op.

De Ketelaere is een jeugdproduct van Club Brugge en wist bij Blauw-Zwart ook helemaal door te breken. Zijn prestaties in de West-Vlaamse hoofdstad waren dusdanig indrukwekkend dat AC Milan zich bereid toonde om fors in zijn komst te investeren. De toenmalige Italiaanse kampioen betaalde in de zomer van 2022 een bedrag dat inmiddels opliep tot zo'n 36 miljoen euro.

Daarmee werd CDK meteen de duurste Milan-aankoop van die bewuste mercato. De verwachtingen in San Siro waren dan ook hooggespannen. Maar de jonge Belg slaagde er niet in daar aan te voldoen. In 40 wedstrijden namens de Rossoneri scoorde hij bijvoorbeeld geen enkele keer en leverde hij slechts één assist.

LEES OOK: 'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Helemaal ontbolsterd

Die cijfers zijn veel te laag voor een speler op zijn positie, maar ook in het veldspel was zijn impact te beperkt. Na amper één seizoen was het geduld in Milaan dan ook op. En dus werd elders een oplossing gezocht. Uiteindelijk bleef De Ketelaere wel in Italië actief. Zo vertrok hij op huurbasis naar Atalanta.

En dat blijkt voorlopig een uitstekende zet. In Bergamo krijgt hij volop het vertrouwen en kan hij zijn kans wél grijpen. Zeker in de laatste weken staat er geen maat meer op CDK. Zondag tegen Genoa CFC (2-1-zege) was hij opnieuw goed voor een geweldige goal. Inmiddels zit hij dit seizoen aan 10 treffers en 7 assists.

Door grote poort naar PL?

Er bestaat dan ook weinig twijfel over dat Atalanta de aankoopoptie in zijn huurcontract zal lichten. Volgens Calciomercato.it staan zelfs al gesprekken gepland om de persoonlijke voorwaarden van een contract te bespreken. Men zou de Belg een meerjarige overeenkomst willen aanbieden, zodat zijn salaris gespreid kan worden. Maar dat hoeft niet te betekenen dat De Ketelaere voor lange tijd in Bergamo zal blijven.

Het genoemde medium beweert immers dat Atalanta medewerking aan een transfer zou overwegen indien er straks een royaal bod binnenkomt uit pakweg de Premier League. Men wijst dan naar het scenario van Christian Romero. Die werd na een uitleenbeurt overgenomen voor 17 miljoen euro en vervolgens vrijwel meteen doorverkocht aan Tottenham voor zo'n 50 miljoen euro. Atalanta zou zo'n route allerminst uitsluiten voor CDK.

CDK heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

15
15
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

13
13
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

10
10
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

74
74
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

111
111
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

133
133
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

26
26
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

90
90
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

97
97
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

91
91
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

114
114
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

206
206
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

39
39
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

150
150
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

327
327
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

377
377
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

353
353
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

66
66
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

113
113
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

129
129
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90

Meer sportnieuws