Ref. Department dient Riemer & Vanhaezebrouck van antwoord

door
Ref. Department dient Riemer & Vanhaezebrouck van antwoord

Het gaat van kwaad naar erger met de Belgische arbitrage, die er alweer een bewogen weekend heeft opzitten. In het wekelijkse Under Review verschaft Bertrand Layec namens het Referee Department een woordje uitleg bij aantal discutabele beslissingen.

De gecontesteerde technisch directeur laat eerst zijn licht schijnen op een fase van afgelopen donderdag, toen KV Mechelen een strafschop kreeg tegen Anderlecht. Na afloop waren de Brusselaars niet te spreken over het verdict van scheidsrechter Wesli De Cremer.

LEES OOK: DAZN pakt uit met geste: slotspeeldag gratis op TV

Riemer krijgt ongelijk

Toch had hij het volgens Layec simpelweg bij het rechte eind. "Mario Stroeykens zijn arm is duidelijk weg van het lichaam en gaat naar het gezicht van Geoffrey Hairemans. Zelfs indien dat niet zijn bedoeling is zijn alle ingrediënten voor een overtreding dus aanwezig."

Geen reden tot klagen dus voor Brian Riemer, die zondag tegen AA Gent dan weer zag hoe zijn collega Hein Vanhaezebrouck zich stevig opwond over een afgekeurde treffer én niet toegekende strafschop voor de Buffalo's. Deels terecht, als we Layec mogen geloven.

Geen penalty voor Gent

In het geval van Zeno Debast zijn vermeend handsspel beging Laurent Depoitre volgens hem wel degelijk eerst een weliswaar lichte duwfout op Mats Rits, waarvoor ref Nicolas Laforge ook al gefloten had. "Chronologisch doet de tweede fout dus niet meer ter zake."

Over het afgekeurd doelpunt van Alexis De Sart bestaat echter meer onenigheid. "Ook hier moet je de feiten chronologisch analyseren. De VAR ziet dat Laforge geen zicht heeft op de situatie en roept hem daarom naar het scherm om het 'gemist incident' te bekijken."

Geluk voor Anderlecht

"Of het dan gaat om een 'clear error' vormt een punt van discussie en een fundamenteel debat. Volgens ons was een VAR-interventie hier niet nodig", geeft Layec toe dat de goal had moeten tellen. Over het buitenspel van Nilson Angulo wordt met geen woord gerept.

Wie werd vorige week het meest benadeeld?

Meest recent

DAZN pakt uit met geste: slotspeeldag gratis op TV

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

35
35
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

38
38
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

147
147
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

206
206
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

86
86
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

162
162
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

144
144
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

194
194
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

107
107
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

351
351
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

153
153
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

134
134
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

64
64
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

68
68
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

150
150
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

252
252
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

66
66
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

397
397
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

238
238
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

179
179
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

293
293
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

181
181
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

436
436

Meer sportnieuws