Blauw-zwart drama: Antwerp pakt zege na waanzinnig slot

696 stemmen
Blauw-zwart drama: Antwerp pakt zege na waanzinnig slot

Antwerp FC heeft zondag een onwaarschijnlijke zege geboekt tegen Club Brugge. Blauw-Zwart leek nochtans lange tijd op weg naar een nipte overwinning na een doelpunt van Maxim De Cuyper. Maar in de slotminuten bezorgden invallers Kobe Corbanie en Jacob Ondreijka de landskampioen alsnog de volle buit: 2-1.

Bij de thuisploeg moest coach Van Bommel puzzelen met zijn basispionnen. Wegens uiteenlopende redenen ontbraken belangrijke krachten als Keita, De Laet, Yusuf, Coulibaly en Balikwisha, terwijl last-minute aanwinst Matazo onvoldoende fit was. Bij Club waren Nusa en Onyedika de enige noemenswaardige afwezigen.

Blauw-Zwart begon dan ook het meest dominant aan de wedstrijd, al leidde dat niet meteen tot uitgespeelde kansen. Wel moest Janssen tot twee keer toe de bal van de lijn halen na stilstaande fases. Thiago trapte op zijn beurt dan weer in het zijnet. Aan de overzijde zorgde Ilenikhena na een goede uitbraak voor de enige grote kans.

LEES OOK: 'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Wereldgoal Corbanie

Voorts werd de eerste helft vooral gekenmerkt door veel strijd en harde duels, maar voetbaltechnisch was het niet bepaald een hoogstaande wedstrijd. In de tweede helft viel er gelukkig meer te beleven. Club kwam sterk uit de kleedkamer en wist ook op voorsprong te komen: De Cuyper stond op de juiste plaats om de rebound na een poging van Skov Olsen binnen te werken.

De bezoekers hadden de match vervolgen stevig in handen, maar in de slotfase liep het nog helemaal fout voor Blauw-Zwart. Eerst viel Zinckernagel geblesseerd uit. Vervolgens kreeg Antwerp-invaller Corbanie de ruimte om aan te leggen voor een schot en de 18-jarige verdediger trapte de gelijkmaker enig mooi binnen.

Ondrejka vloert Mignolet

Club moest de kelk daarna tot op de bodem ledigen. Ook De Cuyper werd van het veld gedragen na een schijnbaar zware blessure. En diep in de extra tijd trapte Ondrejka een vrije trap netjes binnen in de benedenhoek. Die 2-1 was meteen ook de eindstand. Op de Bosuil brak een heus feestje los. Bij Club, dat Vanaken nog een rode kaart zag pakken vlak na affluiten, was het dan weer wonden likken na een vermijdbare 1 op 6.

Welke ploeg eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

0
0
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

50
50
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

57
57
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

28
28
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

62
62
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

255
255
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

98
98
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

284
284
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

172
172
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

180
180
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

127
127
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

76
76
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

481
481
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

404
404
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

490
490
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1001
1001
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

875
875
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

279
279
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

598
598
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

776
776
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

290
290
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

1096
1096
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

918
918
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

430
430

Meer sportnieuws