Grote ambities bij AA Gent: "Elke match proberen winnen"

door
Grote ambities bij AA Gent:

AA Gent is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en liet zaterdag tegen Westerlo opnieuw punten liggen. In de komende weken moet dan ook een gepaste reactie volgen. En daarvoor rekenen de Buffalo's onder meer op nieuwkomer Franck Surdez. 

Gent nam eerder deze winter afscheid van Gift Orban en Malick Fofana, die voor een stevig bedrag werden verkocht aan Olympique Lyon. Met die uitgaande transfers werd het gat in de boekhouding grotendeels gedicht. Maar sportief betekende het vertrek van de twee aanvallers wel een aderlating.

En dus moest extra versterking volgen. Met de komst van Daisuke Yokota werd coach Hein Vanhaezebrouck alvast van een extra aanvallende optie voorzien. En die opties werden deze week nog wat groter. Zo werd donderdag de transfer van Surdez beklonken.

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Grote honger

De 21-jarige Zwitser was dit seizoen goed voor 9 goals en 7 assists in 17 wedstrijden namens Xamax Neuchatel. Ook kwam hij al meermaals voor de Zwitserse beloften uit. En nu gaat Surdez dus bij de Buffalo's aan de slag, waar hij zaterdag zijn debuut maakte.

En aan ambitie alvast geen gebrek bij de kersverse aanwinst. "Ik wil progressie maken, aan de top van de competitie spelen en elke match proberen winnen. Ook Europees", reageerde Surdez op de website van zijn nieuwe werkgever.

Moeilijk kampioenschap

Maar eerst zal Surdez zijn draai moeten vinden bij zijn nieuwe club. En daar speelt ook Vanhaezebrouck een belangrijke rol in. "Er zal tijd nodig zijn om de competitie te ontdekken, een moeilijk kampioenschap. De volgende weken zal ik me kunnen aanpassen en hopelijk de ploeg helpen. De coach heeft me al goed geholpen met de integratie binnen de groep", aldus Surdez.

Gent moet ook zijn defensie nog versterken ...

Meest recent

'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

20
20
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

242
242
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

34
34
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

168
168
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

409
409
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

122
122
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

164
164
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

267
267
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

278
278
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

339
339
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

493
493
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

165
165
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

277
277
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

472
472
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

371
371
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

188
188
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

405
405
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

326
326
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

191
191
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

723
723
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

274
274
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

363
363
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

300
300
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

190
190

Meer sportnieuws