‘Straffe kost: Club Brugge gaat voor JPL-toptransfer’

door
‘Straffe kost: Club Brugge gaat voor JPL-toptransfer’

Club Brugge staat op het punt om toe te slaan op de wintermercato. De focus ligt op Daiki Hashioka (24), de sterkhouder en offensieve rechtsback van Sint-Truiden.

De Japanse international, die droomt van een stap hogerop, staat ook in de belangstelling van VfL Bochum en PAOK Saloniki. Wordt hij de eerste winteraanwinst voor Club Brugge?

LEES OOK: Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Club Brugge houdt zich klaar om snel toe te slaan op de wintermercato

Club Brugge bevindt zich voor een boeiende tweede helft van het seizoen. Blauw-Zwarin is nog actief op drie fronten en het ideale scenario is dat de club zich op enkele posities versterkt.

Momenteel is er echter geen ruimte in het salarisbudget om nieuwe spelers aan te trekken en Club Brugge wil geen financiële risico’s nemen.

De sleutel om alsnog wat te ondernemen op de wintermercato zou kunnen liggen bij het mogelijke vertrek van Dedryck Boyata, grootverdiener maar al geruime tijd overbodig in West-Vlaanderen.

Er zijn geluiden dat Boyata's entourage zelf ook een transfer overweegt, vooral nu de transfermarkt in volle gang is. Mocht Boyata daadwerkelijk de club verlaten in januari, opent dit de deur naar de gewenste transfermarktactiviteit voor Club Brugge.

De club houdt daarom proactief enkele doelwitten in de gaten, met name Daiki Hashioka (24) van Sint-Truiden. Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge al contact gezocht met de entourage van de talentvolle Japanse rechtsback.

Transfersoap Daiki Hashioka krijgt nieuwe wending door Club Brugge

De transfersoap rond Daiki Hashioka lijkt een vervolg te krijgen, nadat Sint-Truiden vorige zomer al rekening hield met zijn vertrek.

Toen trok de Japanse rechtsback de aandacht van clubs als 1.FC Köln, wat STVV aanzette tot het proactief binnenhalen van Frederic Ananou van Hansa Rostock als vervanger in de zomermercato.

Nu lijkt de Duitser Ananou opnieuw paraat te staan om de positie van Hashioka over te nemen, aangezien de kans groot is dat de rechtsback Sint-Truiden deze winter zal verlaten.

VfL Bochum volgt Hashioka al geruime tijd en bevindt zich momenteel in de pole position om zijn handtekening binnen te halen. Ook PAOK Saloniki toonde in december voorzichtig interesse.

Club Brugge staat voor een serieuze uitdaging, aangezien de concurrentie om Hashioka intens is. De Japanse speler, die vorige zomer al droomde van een stap hogerop in zijn carrière, heeft een sterke voorkeur voor de Premier League of de Bundesliga.

Hierdoor lijkt Bochum een streepje voor te hebben op Club Brugge in de strijd om Hashioka.

Daiki Hashioka floreert onder Thorsten Fink

In november zei Daiki Hashioka dat het geen geheim is dat hij hoger mikt dan Sint-Truiden. Hij was teleurgesteld over het niet doorgaan van zijn transfer naar 1.FC Köln afgelopen zomer, maar de winterse transfermarkt biedt nieuwe kansen.

“Een transfer in januari? Wie weet… ik zie wel wat er op me afkomt. Mijn droombestemming is Engeland. Een transfer naar Duitsland zou een gedroomd opstapje kunnen zijn”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

De Japanse linksback staat al twee jaar onder contract bij Sint-Truiden en hij maakt momenteel een indrukwekkend seizoen door op Stayen. Zijn samenwerking met Jarne Steuckers, die op de linkerflank ruimte creëert voor Hashioka door naar binnen te knijpen, verkoopt uitstekend.

De Japanse international (7 A-caps) voelt zich duidelijk beter met het voetbal van Thorsten Fink dan die van Bernd Hollerbach. In de huidige tactiek komt hij vaker in de zestien en maakt hij slim gebruik van de ruimte wanneer de ploeg in balbezit is, een contrast met zijn rol vorig jaar waarin hij vooral achter de bal aan moest lopen.

‘Acrobatische’ Daiki Hashioka steekt in bloedvorm

Daiki Hashioka is een strijdvaardige en aanvallend ingestelde rechtsback met veel loopvermogen, die regelmatig de achterlijn haalt en uitpakt met offensieve rushes. Onder Thorsten Fink kan hij als flankverdediger zijn kwaliteiten ontplooien en zijn aanvallende duivels ontbinden.

Hij levert scherpe en gevaarlijke voorzetten af, loopt goed tussen de lijnen, vindt de ruimtes en is altijd aanspeelbaar. Hashioka staat defensief zijn mannetje, verdedigt ook met overzicht mee, maakt enorm veel meters en zijn kopspel is bovendien uitstekend.

In de eerste maanden van dit seizoen stak de Japanner in bloedvorm. Een memorabel moment was zijn acrobatische kopbal in blessuretijd, waarmee hij de winnende goal scoorde tegen RWD Molenbeek eind oktober.

“Hashioka klom zich als een polsstokspringer de lucht in”, schreef Het Belang van Limburg.

“De actie van Hashioka vlak voor het eindsignaal was verbluffend. De Japanse international had zesennegentig minuten gezwoegd. Dan toch nog die sprongkracht, detente en kopbalsterkte voor de dag brengen: straffe kost.” Deze actie vat de kwaliteiten van Hashioka bijzonder goed samen.

Hashioka zou een versterking zijn voor Club Brugge

Meest recent

AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

1
1
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

37
37
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

14
14
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

23
23
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

41
41
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

23
23
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

144
144
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

129
129
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

66
66
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

64
64
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

135
135
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

179
179
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

45
45
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

56
56
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

77
77
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

767
767
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

153
153
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

279
279
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

81
81
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

252
252
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

69
69
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

253
253
Uitblinker dankzij Hasi: "Veel vertrouwen in mij"

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen KV Mechelen. Paars-Wit won met 3-1, maar pakweg een ...

89
89
Heymans: "Daarom is dit een héél belangrijke zege"

KRC Genk recht de rug. Ze wonnen met 0-1 op het veld van KVC Westerlo, al was het zeker geen ...

105
105
‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’

RSC Anderlecht lag de afgelopen weken zwaar onder vuur. Ook coach Besnik Hasi kreeg de wind van ...

277
277

Meer sportnieuws