Juventus naar halve finale: Belgische diamant krijgt kans

85 stemmen
Juventus naar halve finale: Belgische diamant krijgt kans

Volgende week worden de kwartfinales in de Croky Cup afgewerkt, in de Coppa Italia werden de tickets voor de halve finales deze week al uitgedeeld. En donderdagavond wist Juventus het kwartet compleet te maken. De recordkampioen kende weinig moeite met Frosinone: 4-0.

In de voorbije dagen werden de eerste drie halve finalisten al bepaald. Fiorentina haalde het na strafschoppen van revelatie Bologna, terwijl SS Lazio aan het langste einde trok in de verhitte stadsderby tegen AS Roma. Charles De Ketelaere hield de Belgiche eer dan weer hoog door met Atalanta voorbij zijn moederclub AC Milan te gaan.

Donderdagavond stond dus het laatste ticket voor de halve finales op het spel. En Juventus begon op eigen veld als grote favoriet aan het duel tegen Serie A-laagvlieger Frosinone. Na enkele turbulente seizoenen lijkt de Oude Dame eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de prijzen. Zo is Juve in de competitie momenteel de enige ploeg die in het spoor van leider Internazionale kan blijven.

LEES OOK: Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Hattrickheld Milik

En ook in de Coppa Italia blijft de grootmacht uit Turijn kans maken op de eindoverwinning. Zoals verwacht werd immers probleemloos afgerekend met Frosinone. Na amper 11 minuten stond de thuisploeg al op voorsprong via een strafschop van Arek Milik. De Poolse spits maakte er in de slotfase van de eerste helft ook 2-0 van.

En het werd een absolute feestavond voor Milik. Vlak na de pauze maakte de aanvaller immers zijn hattrick compleet. Uiteindelijk was het Kenan Yildiz die de 4-0-eindstand op het bord zette. De match was dus gespeeld en dat betekende goed nieuws voor Joseph Nonge. De 18-jarige Belg mocht in de slotfase opnieuw minuten maken bij de Oude Dame.

Halve finales gekend

Met Nonge en De Ketelaere staan dus twee landgenoten in de halve finales. En mogelijk treffen ze mekaar wel in de finale. Atalanta en Juventus ontlopen mekaar immers. Zo zal Juve de strijd moeten aangaan met Lazio, terwijl de club uit Bergamo aan Fiorentina werd gekoppeld.

Wie wint de Coppa Italia?

Meest recent

Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

2
2
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

50
50
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

49
49
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

54
54
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

408
408
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

337
337
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

195
195
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

276
276
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

54
54
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

72
72
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

148
148
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

173
173
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

88
88
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

154
154
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

70
70
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

173
173
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

169
169
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

27
27
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

203
203
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

440
440
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

291
291
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

85
85
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

937
937
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

536
536
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

607
607

Meer sportnieuws