Juventus naar halve finale: Belgische diamant krijgt kans

85
Juventus naar halve finale: Belgische diamant krijgt kans

Volgende week worden de kwartfinales in de Croky Cup afgewerkt, in de Coppa Italia werden de tickets voor de halve finales deze week al uitgedeeld. En donderdagavond wist Juventus het kwartet compleet te maken. De recordkampioen kende weinig moeite met Frosinone: 4-0.

In de voorbije dagen werden de eerste drie halve finalisten al bepaald. Fiorentina haalde het na strafschoppen van revelatie Bologna, terwijl SS Lazio aan het langste einde trok in de verhitte stadsderby tegen AS Roma. Charles De Ketelaere hield de Belgiche eer dan weer hoog door met Atalanta voorbij zijn moederclub AC Milan te gaan.

Donderdagavond stond dus het laatste ticket voor de halve finales op het spel. En Juventus begon op eigen veld als grote favoriet aan het duel tegen Serie A-laagvlieger Frosinone. Na enkele turbulente seizoenen lijkt de Oude Dame eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de prijzen. Zo is Juve in de competitie momenteel de enige ploeg die in het spoor van leider Internazionale kan blijven.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Hattrickheld Milik

En ook in de Coppa Italia blijft de grootmacht uit Turijn kans maken op de eindoverwinning. Zoals verwacht werd immers probleemloos afgerekend met Frosinone. Na amper 11 minuten stond de thuisploeg al op voorsprong via een strafschop van Arek Milik. De Poolse spits maakte er in de slotfase van de eerste helft ook 2-0 van.

En het werd een absolute feestavond voor Milik. Vlak na de pauze maakte de aanvaller immers zijn hattrick compleet. Uiteindelijk was het Kenan Yildiz die de 4-0-eindstand op het bord zette. De match was dus gespeeld en dat betekende goed nieuws voor Joseph Nonge. De 18-jarige Belg mocht in de slotfase opnieuw minuten maken bij de Oude Dame.

Halve finales gekend

Met Nonge en De Ketelaere staan dus twee landgenoten in de halve finales. En mogelijk treffen ze mekaar wel in de finale. Atalanta en Juventus ontlopen mekaar immers. Zo zal Juve de strijd moeten aangaan met Lazio, terwijl de club uit Bergamo aan Fiorentina werd gekoppeld.

Wie wint de Coppa Italia?

Meest recent

Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

3
3
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

11
11
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

59
59
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

11
11
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

143
143
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

68
68
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

161
161
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

60
60
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

49
49
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

203
203
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

100
100
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

47
47
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

249
249
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

142
142
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

81
81
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

214
214
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

36
36
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

279
279
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

163
163
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

244
244

Meer sportnieuws