Juventus naar halve finale: Belgische diamant krijgt kans

85
Juventus naar halve finale: Belgische diamant krijgt kans

Volgende week worden de kwartfinales in de Croky Cup afgewerkt, in de Coppa Italia werden de tickets voor de halve finales deze week al uitgedeeld. En donderdagavond wist Juventus het kwartet compleet te maken. De recordkampioen kende weinig moeite met Frosinone: 4-0.

In de voorbije dagen werden de eerste drie halve finalisten al bepaald. Fiorentina haalde het na strafschoppen van revelatie Bologna, terwijl SS Lazio aan het langste einde trok in de verhitte stadsderby tegen AS Roma. Charles De Ketelaere hield de Belgiche eer dan weer hoog door met Atalanta voorbij zijn moederclub AC Milan te gaan.

Donderdagavond stond dus het laatste ticket voor de halve finales op het spel. En Juventus begon op eigen veld als grote favoriet aan het duel tegen Serie A-laagvlieger Frosinone. Na enkele turbulente seizoenen lijkt de Oude Dame eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de prijzen. Zo is Juve in de competitie momenteel de enige ploeg die in het spoor van leider Internazionale kan blijven.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Hattrickheld Milik

En ook in de Coppa Italia blijft de grootmacht uit Turijn kans maken op de eindoverwinning. Zoals verwacht werd immers probleemloos afgerekend met Frosinone. Na amper 11 minuten stond de thuisploeg al op voorsprong via een strafschop van Arek Milik. De Poolse spits maakte er in de slotfase van de eerste helft ook 2-0 van.

En het werd een absolute feestavond voor Milik. Vlak na de pauze maakte de aanvaller immers zijn hattrick compleet. Uiteindelijk was het Kenan Yildiz die de 4-0-eindstand op het bord zette. De match was dus gespeeld en dat betekende goed nieuws voor Joseph Nonge. De 18-jarige Belg mocht in de slotfase opnieuw minuten maken bij de Oude Dame.

Halve finales gekend

Met Nonge en De Ketelaere staan dus twee landgenoten in de halve finales. En mogelijk treffen ze mekaar wel in de finale. Atalanta en Juventus ontlopen mekaar immers. Zo zal Juve de strijd moeten aangaan met Lazio, terwijl de club uit Bergamo aan Fiorentina werd gekoppeld.

Wie wint de Coppa Italia?

Meest recent

Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

5
5
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

14
14
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

31
31
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

68
68
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

165
165
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

360
360
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

159
159
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

139
139
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

312
312
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

59
59
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

335
335
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

45
45
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

62
62
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

112
112
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

268
268
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

28
28
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

79
79
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

144
144
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

21
21
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

63
63
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

378
378
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

202
202
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

214
214

Meer sportnieuws