De Ketelaere en co doen Milan sneuvelen, comeback Liverpool

door
De Ketelaere en co doen Milan sneuvelen, comeback Liverpool

Terwijl de Belgische ploegen stilaan uit hun winterslaap ontwaken, stond elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo plaatsten Charles De Ketelaere en Atalanta zich voor de halve finales van de Coppa Italia met een 1-2-zege tegen uitgerekend CDK's moederclub AC Milan. In de Engelse League Cup zorgde Liverpool FC dan weer voor een comeback.

LEES OOK: Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Coppa Italia

Nadat SS Lazio en ACF Fiorentina zich eerder al hadden geplaatst, streden AC Milan en Atalanta woensdag om het derde ticket voor de halve finales. Maar de wedstrijd op San Siro ging behoorlijk dramatisch van start voor de bezoekers uit Bergamo. In het slot van de eerste helft pakte Gasperini immers een rode kaart, waarna Leao de thuisploeg op voorsprong zette.

In de extra tijd van de eerste periode sloeg Atalanta echter terug. De Ketelaere, die tegen zijn moederclub in de basis mocht starten, speelde Holm vrij met een knap passje. De Zweed legde vervolgens goed terug tot bij Koopmeiners, die de 1-1 hard tegen de touwen knalde. 

En ondanks een man minder tussen de lijnen trok Atalanta  de match na de pauze helemaal naar zich toe. Koopmeiners kroonde zich tot held van de avond door de beslissende 1-2 van op de stip binnen te knallen. Atalanta mag dus ook naar de halve finales. Donderdag strijden Juventus en Frosinone voor het laatste plekje.

League Cup

Nadat Chelsea zich dinsdagavond al had laten verrassen, leek een nieuwe stunt in de maak tijdens de heenmatchen van de halve finales in het tweede Engelse bekertoernooi. Zo kwam Liverpool op eigen veld op achterstand tegen Fulham. De herboren Willian kreeg Anfield na 19 minuten eventjes helemaal stil. 

Na de pauze zetten de troepen van coach Klopp echter orde op zaken. Nuñez kroop tot twee keer toe in de rol van assist-gever, Jones en Gakpo werkten de kansen af: 2-1-eindstand. Liverpool kan de heenmatch dus met een kleine bonus aanvatten. Het duel op Craven Cottage wordt volgende week woensdag al afgewerkt.

De Ketelaere gaat het uiteindelijk maken in een Europese topcompetitie ...

Meest recent

'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

6
6
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

28
28
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

27
27
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

18
18
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

32
32
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

113
113
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

125
125
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

193
193
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

37
37
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

97
97
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

162
162
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

41
41
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

55
55
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

39
39
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

146
146
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

269
269
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

77
77
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

43
43
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

174
174
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

255
255
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

201
201
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

353
353
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

612
612

Meer sportnieuws