Real Madrid in finale Supercopa na bekijvend spektakelstuk

door
Real Madrid in finale Supercopa na bekijvend spektakelstuk

De top van het Spaanse voetbal vertoeft momenteel in Saudi-Arabië. Daar wordt immers voor de Supercopa de España gestreden in een mini-toernooi met vier clubs. Real Madrid plaatste zich woensdag alvast voor de finale na een spectaculaire clash met stadsgenoot Atlético Madrid: 5-3.

Voornamelijk uit financiële redenen werd het concept in de Spaanse Supercup in 2020 overhoop gegooid. In plaats van een duel tussen de kampioen en winnaar van de Copa del Rey, werd een mini-toernooi opgestart met ook nog de runners-up van beide competitie. Dat toernooi wordt wegens voor de hand liggende redenen afgewerkt in het lucratieve Saudi-Arabië en vindt telkens plaats aan het begin van het kalenderjaar.

LEES OOK: DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Spectaculaire eerste helft

Woensdagavond werd gestreden door Real en Atlético om het eerste finaleticket. En de eerste van drie Madrileense clashes op enkele weken tijd leverde het nodige spektakel op. Los Rojiblancos konden al na enkele minuten op voorsprong komen via een rake kopbal van Hermoso. Het antwoord van Los Blancos liet niet lang op zich wachten: aan de overzijde kopte ook Rüdiger raak.

Vervolgens leek Real de match helemaal naar zich toe te trekken. Na een halfuurtje spelen zette Carvajal de bal aan de rand van de zestien voor, collega-back Mendy devieerde het leer met een listig tikje tegen de touwen. Desondanks stond de score aan de rust weer in evenwicht. Griezmann trapte de 2-2 binnen na een knappe individuele actie, al had Real-doelman Kepa misschien wel beter kunnen/moeten doen.

Blunder Courtois-vervanger

Ook in de tweede helft kregen de toeschouwers in Riyad waar voor hun geld. Even leek Kepa, de vervanger van de geblesseerde Courtois, zijn ploeg de zege te kosten. Het sluitstuk loste de bal na een botsing met Morata, waarop Rüdiger in eigen doel verwerkte. Maar Real haalde opnieuw een achterstand op: na een heet standje voor doel knalde Carvajal de 3-3 binnen.

Uiteindelijk moesten verlengingen dus een winnaar aanduiden. Daarin hielden de twee Madrileense clubs mekaar lange tijd in evenwicht. Toch sloeg Real alsnog toe. Via Joselu devieerde Savic de bal immers in eigen doel. Dit keer had Atlético geen antwoord meer en Diaz maakte er zelfs nog 5-3 van. De Koninklijke staat aanstaande zondag dus in de finale. Donderdag komt het zijn tegenstander te weten. Dan strijden FC Barcelona en Osasuna voor het tweede finaleticket.

Real wordt Spaans kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

13
13
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

298
298
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

28
28
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

146
146
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

23
23
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

75
75
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

31
31
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

35
35
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

52
52
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

236
236
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

372
372
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

206
206
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

139
139
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

594
594
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

889
889
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

73
73
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

307
307
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

583
583
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

448
448
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

581
581
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

675
675
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

372
372
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

627
627

Meer sportnieuws