'Smaakmaker naar Ligue 1: Cercle vangt miljoenensom'

door
'Smaakmaker naar Ligue 1: Cercle vangt miljoenensom'

Cercle Brugge kan terugblikken op een meer dan geslaagde eerste seizoenshelft. De ploeg van coach Miron Muslic groeide in de voorbije maanden zelfs uit tot één van de grote revelaties in de Jupiler Pro League. Maar Groen-Zwart dreigt nu wel één van zijn smaakmakers te verliezen.

Cercle maakte in 2018 zijn rentree op het hoogste niveau, maar moest in de daaropvolgende seizoenen vooral tegen degradatie strijden. In 2022 werd de ommekeer echter ingezet met een tiende plek in de eindstand. En sindsdien gaat het alleen maar beter met de Bruggelingen.

LEES OOK: 'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

Nieuwe spits binnen

Onder het bewind van Muslic brengt Groen-Zwart energiek en aantrekkelijk voetbal, gekoppeld aan de nodige resultaten. Zo eindigde Cercle vorig seizoen zelfs tweede in de Europe Play-Offs. En in de huidige jaargang strijdt het zelfs volop mee voor een plek in de top zes.

Het beloven dus nog interessante maanden te worden voor de Bruggelingen. Om de kansen op Play-Off I kracht bij te zetten, werd Muslic alvast van versterking voorzien. Zo werd zaterdag de komst van de Braziliaanse spits Felipe Augusto beklonken.

Smaakmaker naar Frankrijk

Daar tegenover staat wel het nakende vertrek van één van de smaakmakers dit seizoen. Volgens L'Equipe gaat Yann Gboho immers in de Ligue 1 aan de slag. De 22-jarige flankaanvaller is goed op weg naar de regerende Franse bekerwinnaar Toulouse FC.

Voor Cercle betekent dat wel een aderlating. Gboho brak dit seizoen immers helemaal door en was een vaste sterkhouder in de ploeg van Muslic. Maar Groen-Zwart vangt wel een aardig bedrag. Zo zou onderhandeld worden over transfersom van om en bij de 2.5 miljoen euro. De speler zelf zette het licht alvast op groen.

Cercle haalt dit seizoen sowieso de top 8 ...

Meest recent

Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

5
5
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

52
52
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

26
26
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

45
45
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

32
32
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

229
229
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

235
235
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

134
134
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

64
64
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

206
206
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

120
120
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

408
408
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

67
67
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

56
56
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

63
63
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

285
285
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

275
275
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

44
44
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

234
234
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

151
151
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

450
450
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

63
63
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

270
270
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1418
1418
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

452
452

Meer sportnieuws