AC Milan dankt 'volleybal-penalty' voor vlotte zege

door
AC Milan dankt 'volleybal-penalty' voor vlotte zege

Tijdens het eerste weekend van 2024 ging de bal opnieuw aan het rollen in de Italiaanse Serie A. Zo wist AC Milan zondagmiddag zijn eerste competitiematch van het nieuwe kalenderjaar te winnen. Al kreeg het tegen Empoli wel wat hulp van de thuisploeg: 0-2.

De Rossoneri begonnen sterk aan het seizoen en leken samen met Internazionale te gaan strijden voor de landstitel, maar kenden vervolgens een terugval. Toch mag Milan nog niet volledig afgeschreven worden in de titelstrijd. Zo werd het voorbije kalenderjaar afgesloten op de derde plaats in het klassement. 

Om in het spoor van Inter en Juventus te blijven, moest er tijdens de eerste speeldag van 2024 wel meteen gewonnen worden. In principe mocht dat tegen Empoli ook geen grote problemen opleveren. De thuisploeg staat immers voorlaatste in het klassement.

LEES OOK: 'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Domme strafschop

En de partij ging ook voortvarend van start voor de Milanezen. Na amper 11 minuten spelen kon Ruben Loftus-Cheek de score al openen op aangeven van Rafael Leao. En na een halfuurtje deed Olivier Giroud de boeken helemaal dicht van op de stip.

De Fransman mocht de tegenstander wel danken voor deze strafschop. Nadat Loftus-Cheek een spectaculaire volley inzette, blokte Youssef Malleh de bal met beide handen als een volleerd volleybal-speler. Op aangeven van de VAR werd de bal dan ook op de stip gelegd.

Hopen op slipper Juve

In het absolute slot van de partij maakte Chaka Traoré er zelfs nog 0-3. Milan heeft het nieuwe jaar dus goed ingezet. Het hoopt nu op een slipper van nummer twee Juventus, dat later op de dag op bezoek gaat bij rode lantaarn Salernitana. De speeldag wordt zondag afgesloten met een duel tussen het AS Roma en Atalanta van de Belgische aanvallers Romelu Lukaku en Charles De Ketelaere.

Inter wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

38
38
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

42
42
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

100
100
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

139
139
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

98
98
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

244
244
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

90
90
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

241
241
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

522
522
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

96
96
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

90
90
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

144
144
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

208
208
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

691
691
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

90
90
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

285
285
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

94
94
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

157
157
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

895
895
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

117
117
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

257
257
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

548
548
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

150
150
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

504
504
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

88
88

Meer sportnieuws