'Anderlecht siddert: vertrek Schmeichel plots concreet'

door
'Anderlecht siddert: vertrek Schmeichel plots concreet'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een pak ervaren krachten in huis. Zo ook Kasper Schmeichel, die al snel uitgroeide tot de nummer één in doel. Maar de Deense international wordt na enkele maanden alweer aan een vertrek gelinkt bij Paars-Wit.

Nadat Bart Verbruggen voor de nodige miljoenen aan Brighton werd verkocht en Hendrik Van Crombrugge de overstap naar KRC Genk maakte, moest RSCA tijdens de zomermercato op zoek naar een nieuw sluitstuk. Dat vond men uiteindelijk in de vorm van Maxime Dupé, die transfervrij werd overgenomen van de Franse bekerwinnaar Toulouse FC. 

De Fransman liet aanvankelijk ook een degelijke indruk achter. Desondanks besloot Jesper Fredberg eind augustus om zijn landgenoot Schmeichel aan te trekken. De voormalige Premier League-kampioen werd aanzien als een opportuniteit nadat hij zijn contract bij OGC Nice had ontbonden. Uiteindelijk tekende hij voor één seizoen met optie tot een tweede.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Remonte na wisselvallige start

Ondanks de degelijke prestaties van Dupé werd al snel duidelijk dat Schmeichel de nummer één zou worden onder de Deense sportieve bazen. In zijn eerste matchen liet hij echter geen overtuigende indruk achter. Maar tijdens de laatste wedstrijden van 2023 toonde de ervaren doelwachter zich steeds belangrijker en hield hij zijn ploeg meermaals recht met enkele belangrijke reddingen.

Dat doet dus het beste vermoeden voor de tweede seizoenshelft. In Denemarken beweert men zelfs dat Anderlecht al nadenkt over een contractverlenging, of tenminste over het lichten van de optie in zijn huidige overeenkomst. Maar in Engeland doken tijdens de voorbije dagen ook geruchten op over een mogelijke terugkeer naar de Premier League.

Engelse hekkensluiter

En die geruchten worden steeds concreter. Zo meldt The Sun dat zijn naam wel degelijk op tafel ligt bij Sheffield United. De huidige hekkensluiter in de Premier League wil een ervaren doelman aantrekken om nummer één Wes Foderingham vaker rust te gunnen in deze lastige campagne. En daarbij zou Schmeichel als één van de belangrijkste kandidaten gelden. Van een effectief bod lijkt vooralsnog geen sprake. Maar nu de mercato officieel geopend is, kan daar snel verandering in komen.

Anderlecht moet Schmeichel koste wat kost behouden ...

Meest recent

Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

0
0
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

53
53
Marseille dumpt Vermeeren: JPL lonkt plots

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

116
116
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

135
135
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

59
59
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

145
145
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

213
213
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

189
189
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

107
107
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

98
98
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

141
141
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

136
136
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

135
135
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

88
88
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

243
243
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

146
146
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

180
180
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

274
274
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

258
258
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

143
143
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

239
239
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

434
434
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

114
114
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

695
695

Meer sportnieuws