Een jaar later: hoe Neerpede de kritiek liet verstommen

door
Een jaar later: hoe Neerpede de kritiek liet verstommen

Bij RSC Andelecht doen de Neerpede-jongens het bijzonder goed. Zij tonen dat de doorstroming zeer goed is en dat het het enige departement is binnen de club die ook in de grote crisis is blijven functioneren. Paars-Wit ziet dat de jeugd dit jaar forse stappen voorwaarts zet in het eerste elftal. En dat is zeker geen toeval. 

Ruim een jaar geleden deed Peter Vandenbempt de volgende uitspraak. Over de jonge gasten. "Je hoort ook vaak dat het een kwestie van clubcultuur is. De pampercultuur van Neerpede, waar ze die jonge talenten allemaal geweldig leren voetballen. Dat kunnen ze ook, maar ze hebben nooit moeten leren strijden en ze vallen vaak door de mand wanneer enkel talent niet meer volstaat. Dat is een soort existentieel probleem en dat los je niet op van vandaag op morgen. Daar is een cultuuromslag voor nodig, om zware woorden te gebruiken."

LEES OOK: Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

Geen cultuuromslag nodig

Een cultuuromslag was niet echt nodig, wel meer kwaliteit rondom die jonge gasten. Dat wordt dit jaar bewezen. De jonkies van Anderlecht kunnen wel degelijk knokken. Het klopt dat de echt grote talenten te weinig weerstand hebben, want Anderlecht is vaak oppermachtig in de jeugd.

Maar de onderlinge strijd is bij Anderlecht héél groot. De mentale sterkte die jongens er op heel jonge leeftijd moeten tonen, is ook enorm. Niet presteren en een ander talent staat klaar om je plaats in te nemen. De voetbaldroom om het te maken als prof dreigt zo in rook op te gaan. Die druk mag men niet onderschatten bij jonge talenten in een opleiding zoals bij Anderlecht, Genk en andere clubs.

Bovendien toont Anderlecht al vele jaren dat het héél gevarieerde spelers kan opleiden. Er zijn jongens als Leander Dendoncker, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers en anderen die met hun fysieke parameters (fysieke kracht bij de eerste twee, loopvermogen bij de derde) indruk maakten. Daarnaast zijn er de ‘wonderkinderen’ zoals Jérémy Doku, Youri Tielemans, Roméo Lavia en anderen.

Daaronder zijn er nog jongens die technisch heel vaardig zijn, maar laat matuur waren en toch kansen kregen. Anderlecht leerde van de saga met Dries Mertens door ook zo jongens verder op te leiden en geduld uit te oefenen. Spelers als Théo Leoni, Zeno Debast, Yari Verschaeren, Sambi Lokonga zijn daar voorbeelden van. 

Wél ervaren kwaliteit

Théo Leoni, Mario Stroeykens, Zeno Debast, Francis Amuzu, Killian Sardella en Tristan Degreef zijn ook nu het perfecte voorbeeld van de variatie aan spelers die vanuit Neerpede doorstromen. Stroeykens stond fysiek al op jonge leeftijd ver. Sardella en Amuzu zijn jongens die heel veel mentale weerbaarheid toonden, Debast en Degreef zijn fysiek frêle jongens die enorm technisch sterk zijn. De veelzijdigheid van Anderlecht was net de sterkte van de academie de afgelopen jaren.

Dit seizoen zetten ze nog meer stappen voorwaarts omdat ze zich kunnen optrekken aan ervaren kleppers als Kasper Schmeichel, Jan Vertonghen, Thomas Delaney, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg. De jaren voordien moesten spelers als Doku, Lokonga, Verschaeren en andere talenten de kar trekken. Dat Anderlecht dan zelfs nog 4de en 3de werd, is dan ook straf.

Het werk van Jean Kindermans en zijn team zal nog enkele jaren zijn vruchten afwerpen. Bij de 15-jarigen en daarboven zijn een aantal talenten die de komende jaren ongetwijfeld zullen doorbreken. En ook daar: veel verschillende profielen. In 2023 kon Anderlecht in een woelig jaar weer rekenen op zijn jeugd. Een constante doorheen de jaren. Na jaren van (te veel) druk op hun schouders worden zij nu tenminste echt goed ondersteund. Dàt is het verschil.

CR

Is de jeugd van RSCA dé levensader van de club?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

74
74
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

212
212
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

158
158
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

58
58
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

69
69
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

223
223
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

218
218
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

68
68
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

102
102
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

372
372
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

308
308
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

196
196
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

340
340
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

968
968
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

307
307
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

97
97
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

232
232
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

229
229
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

376
376
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

201
201
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

69
69
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws