'Club Brugge stap dichter bij miljoenentransfer'

door
'Club Brugge stap dichter bij miljoenentransfer'

Club Brugge lijkt weldra afscheid te nemen van één van zijn smaakmakers. Zo wordt momenteel volop onderhandeld met Internazionale omtrent de komst van Tajon Buchanan. En de betrokken partijen wisten alvast een belangrijk struikelblok te omzeilen.

Begin streek Buchanan neer bij Blauw-Zwart, dat hem voor een slordige 6 miljoen euro overnam van New England Revolution. En het duurde niet lang alvorens hij een vaste basisplek kon versieren. Eerst werd hij er uitgespeeld als flankaanvaller, vervolgens maakte hij steeds vaker zijn opwachting als vleugelback.

LEES OOK: 'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Inter drukt door

Die polyvalentie maakte van de Canadees een interessant doelwit voor buitenlandse ploegen. Zeker omdat hij op zijn 24ste ook de nodige progressiemarge heeft. Bovendien groeide Buchanan uit tot een vaste waarde in de nationale ploeg van Canada. Desondanks bleef een transfer in de voorbije mercato's uit. Daar lijkt nu verandering in te komen.

De vleugelspeler ontbrak alvast in de selecties van de twee voorbije duels en dat heeft alles te maken met een nakende transfer. Internazionale drukt namelijk stevig door voor zijn komst. De leider uit de Serie A toont al een hele poos interesse en wil Buchanan nu strikken om de lange afwezigheid van Juan Cuadrado op te vangen.

Persoonlijk akkoord

Op clubniveau lopen de onderhandelingen volop, maar er heerst er nog een behoorlijk verschil tussen vraag en aanbod. Inter hoopt de deal immers te ronden voor een som van 6 à 8 miljoen euro. Club mikt volgens de laatste berichten echter op een som van 10 à 11 miljoen euro.

Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden. Ondertussen werd echter al een belangrijke stap in de goede richting gezet. Zo wordt in Italië gewag gemaakt van een akkoord over de persoonlijke voorwaarden. Naar verluidt ligt een vijfjarig contract klaar voor Buchanan.

Wegvallen belastingvoordeel

Nochtans was het door de omstandigheden niet evident om zo'n akkoord te vinden. De Italiaanse clubs konden de voorbije jaren op een belastingvoordeel rekenen voor buitenlandse spelers. Maar dat decreet wordt in januari afgeschaft, waardoor de salariskosten aanzienlijk stijgen. Volgens La Gazetta dello Sport heeft dat echter geen invloed op de situatie van Buchanan.

Het voorgestelde salaris van de Canadees is immers behoorlijk laag naar Inter-normen. Zo zou de Canadees jaarlijks zo'n 1.5 miljoen euro netto gaan opstrijken. Door het wegvallen van het decreet, komt daar nog een slordig miljoen euro bovenop voor de Milanese club. Maar dat blijft relatief laag in vergelijking met de andere salarissen en dus neemt Inter die meerkost er zonder problemen bij. De bal ligt daardoor volledig in het kamp van beide clubs ...

Indien Buchanan vertrekt, moet Club een directe vervanger halen ...

Meest recent

Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

11
11
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

27
27
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

475
475
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

44
44
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

49
49
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

177
177
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

60
60
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

631
631
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

178
178
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

327
327
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

39
39
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

148
148
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

206
206
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

57
57
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

109
109
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

503
503
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

92
92
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

33
33
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

213
213
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

54
54
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

160
160
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

195
195
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

189
189
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

192
192

Meer sportnieuws