'Club Brugge stap dichter bij miljoenentransfer'

door
'Club Brugge stap dichter bij miljoenentransfer'

Club Brugge lijkt weldra afscheid te nemen van één van zijn smaakmakers. Zo wordt momenteel volop onderhandeld met Internazionale omtrent de komst van Tajon Buchanan. En de betrokken partijen wisten alvast een belangrijk struikelblok te omzeilen.

Begin streek Buchanan neer bij Blauw-Zwart, dat hem voor een slordige 6 miljoen euro overnam van New England Revolution. En het duurde niet lang alvorens hij een vaste basisplek kon versieren. Eerst werd hij er uitgespeeld als flankaanvaller, vervolgens maakte hij steeds vaker zijn opwachting als vleugelback.

LEES OOK: 'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Inter drukt door

Die polyvalentie maakte van de Canadees een interessant doelwit voor buitenlandse ploegen. Zeker omdat hij op zijn 24ste ook de nodige progressiemarge heeft. Bovendien groeide Buchanan uit tot een vaste waarde in de nationale ploeg van Canada. Desondanks bleef een transfer in de voorbije mercato's uit. Daar lijkt nu verandering in te komen.

De vleugelspeler ontbrak alvast in de selecties van de twee voorbije duels en dat heeft alles te maken met een nakende transfer. Internazionale drukt namelijk stevig door voor zijn komst. De leider uit de Serie A toont al een hele poos interesse en wil Buchanan nu strikken om de lange afwezigheid van Juan Cuadrado op te vangen.

Persoonlijk akkoord

Op clubniveau lopen de onderhandelingen volop, maar er heerst er nog een behoorlijk verschil tussen vraag en aanbod. Inter hoopt de deal immers te ronden voor een som van 6 à 8 miljoen euro. Club mikt volgens de laatste berichten echter op een som van 10 à 11 miljoen euro.

Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden. Ondertussen werd echter al een belangrijke stap in de goede richting gezet. Zo wordt in Italië gewag gemaakt van een akkoord over de persoonlijke voorwaarden. Naar verluidt ligt een vijfjarig contract klaar voor Buchanan.

Wegvallen belastingvoordeel

Nochtans was het door de omstandigheden niet evident om zo'n akkoord te vinden. De Italiaanse clubs konden de voorbije jaren op een belastingvoordeel rekenen voor buitenlandse spelers. Maar dat decreet wordt in januari afgeschaft, waardoor de salariskosten aanzienlijk stijgen. Volgens La Gazetta dello Sport heeft dat echter geen invloed op de situatie van Buchanan.

Het voorgestelde salaris van de Canadees is immers behoorlijk laag naar Inter-normen. Zo zou de Canadees jaarlijks zo'n 1.5 miljoen euro netto gaan opstrijken. Door het wegvallen van het decreet, komt daar nog een slordig miljoen euro bovenop voor de Milanese club. Maar dat blijft relatief laag in vergelijking met de andere salarissen en dus neemt Inter die meerkost er zonder problemen bij. De bal ligt daardoor volledig in het kamp van beide clubs ...

Indien Buchanan vertrekt, moet Club een directe vervanger halen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

40
40
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

12
12
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

111
111
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

329
329
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

54
54
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

102
102
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

125
125
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

139
139
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

262
262
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

801
801
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

239
239
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

407
407
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

315
315
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

405
405
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

516
516
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

328
328
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

743
743
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

335
335
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

500
500
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

99
99
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

163
163
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

333
333
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

87
87
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

96
96
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

743
743

Meer sportnieuws