'Club Brugge stap dichter bij miljoenentransfer'

610
'Club Brugge stap dichter bij miljoenentransfer'

Club Brugge lijkt weldra afscheid te nemen van één van zijn smaakmakers. Zo wordt momenteel volop onderhandeld met Internazionale omtrent de komst van Tajon Buchanan. En de betrokken partijen wisten alvast een belangrijk struikelblok te omzeilen.

Begin streek Buchanan neer bij Blauw-Zwart, dat hem voor een slordige 6 miljoen euro overnam van New England Revolution. En het duurde niet lang alvorens hij een vaste basisplek kon versieren. Eerst werd hij er uitgespeeld als flankaanvaller, vervolgens maakte hij steeds vaker zijn opwachting als vleugelback.

LEES OOK: Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Inter drukt door

Die polyvalentie maakte van de Canadees een interessant doelwit voor buitenlandse ploegen. Zeker omdat hij op zijn 24ste ook de nodige progressiemarge heeft. Bovendien groeide Buchanan uit tot een vaste waarde in de nationale ploeg van Canada. Desondanks bleef een transfer in de voorbije mercato's uit. Daar lijkt nu verandering in te komen.

De vleugelspeler ontbrak alvast in de selecties van de twee voorbije duels en dat heeft alles te maken met een nakende transfer. Internazionale drukt namelijk stevig door voor zijn komst. De leider uit de Serie A toont al een hele poos interesse en wil Buchanan nu strikken om de lange afwezigheid van Juan Cuadrado op te vangen.

Persoonlijk akkoord

Op clubniveau lopen de onderhandelingen volop, maar er heerst er nog een behoorlijk verschil tussen vraag en aanbod. Inter hoopt de deal immers te ronden voor een som van 6 à 8 miljoen euro. Club mikt volgens de laatste berichten echter op een som van 10 à 11 miljoen euro.

Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden. Ondertussen werd echter al een belangrijke stap in de goede richting gezet. Zo wordt in Italië gewag gemaakt van een akkoord over de persoonlijke voorwaarden. Naar verluidt ligt een vijfjarig contract klaar voor Buchanan.

Wegvallen belastingvoordeel

Nochtans was het door de omstandigheden niet evident om zo'n akkoord te vinden. De Italiaanse clubs konden de voorbije jaren op een belastingvoordeel rekenen voor buitenlandse spelers. Maar dat decreet wordt in januari afgeschaft, waardoor de salariskosten aanzienlijk stijgen. Volgens La Gazetta dello Sport heeft dat echter geen invloed op de situatie van Buchanan.

Het voorgestelde salaris van de Canadees is immers behoorlijk laag naar Inter-normen. Zo zou de Canadees jaarlijks zo'n 1.5 miljoen euro netto gaan opstrijken. Door het wegvallen van het decreet, komt daar nog een slordig miljoen euro bovenop voor de Milanese club. Maar dat blijft relatief laag in vergelijking met de andere salarissen en dus neemt Inter die meerkost er zonder problemen bij. De bal ligt daardoor volledig in het kamp van beide clubs ...

Indien Buchanan vertrekt, moet Club een directe vervanger halen ...

Meest recent

Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

1
1
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

13
13
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

3
3
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

21
21
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

16
16
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

174
174
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

114
114
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

138
138
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

55
55
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

105
105
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

72
72
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

57
57
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

114
114
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

270
270
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

181
181
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

124
124
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

450
450
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

295
295
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

115
115
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

442
442
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

171
171

Meer sportnieuws