'Club Brugge stap dichter bij miljoenentransfer'

610
'Club Brugge stap dichter bij miljoenentransfer'

Club Brugge lijkt weldra afscheid te nemen van één van zijn smaakmakers. Zo wordt momenteel volop onderhandeld met Internazionale omtrent de komst van Tajon Buchanan. En de betrokken partijen wisten alvast een belangrijk struikelblok te omzeilen.

Begin streek Buchanan neer bij Blauw-Zwart, dat hem voor een slordige 6 miljoen euro overnam van New England Revolution. En het duurde niet lang alvorens hij een vaste basisplek kon versieren. Eerst werd hij er uitgespeeld als flankaanvaller, vervolgens maakte hij steeds vaker zijn opwachting als vleugelback.

LEES OOK: Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Inter drukt door

Die polyvalentie maakte van de Canadees een interessant doelwit voor buitenlandse ploegen. Zeker omdat hij op zijn 24ste ook de nodige progressiemarge heeft. Bovendien groeide Buchanan uit tot een vaste waarde in de nationale ploeg van Canada. Desondanks bleef een transfer in de voorbije mercato's uit. Daar lijkt nu verandering in te komen.

De vleugelspeler ontbrak alvast in de selecties van de twee voorbije duels en dat heeft alles te maken met een nakende transfer. Internazionale drukt namelijk stevig door voor zijn komst. De leider uit de Serie A toont al een hele poos interesse en wil Buchanan nu strikken om de lange afwezigheid van Juan Cuadrado op te vangen.

Persoonlijk akkoord

Op clubniveau lopen de onderhandelingen volop, maar er heerst er nog een behoorlijk verschil tussen vraag en aanbod. Inter hoopt de deal immers te ronden voor een som van 6 à 8 miljoen euro. Club mikt volgens de laatste berichten echter op een som van 10 à 11 miljoen euro.

Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden. Ondertussen werd echter al een belangrijke stap in de goede richting gezet. Zo wordt in Italië gewag gemaakt van een akkoord over de persoonlijke voorwaarden. Naar verluidt ligt een vijfjarig contract klaar voor Buchanan.

Wegvallen belastingvoordeel

Nochtans was het door de omstandigheden niet evident om zo'n akkoord te vinden. De Italiaanse clubs konden de voorbije jaren op een belastingvoordeel rekenen voor buitenlandse spelers. Maar dat decreet wordt in januari afgeschaft, waardoor de salariskosten aanzienlijk stijgen. Volgens La Gazetta dello Sport heeft dat echter geen invloed op de situatie van Buchanan.

Het voorgestelde salaris van de Canadees is immers behoorlijk laag naar Inter-normen. Zo zou de Canadees jaarlijks zo'n 1.5 miljoen euro netto gaan opstrijken. Door het wegvallen van het decreet, komt daar nog een slordig miljoen euro bovenop voor de Milanese club. Maar dat blijft relatief laag in vergelijking met de andere salarissen en dus neemt Inter die meerkost er zonder problemen bij. De bal ligt daardoor volledig in het kamp van beide clubs ...

Indien Buchanan vertrekt, moet Club een directe vervanger halen ...

Meest recent

Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

0
0
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

16
16
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

255
255
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

82
82
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

89
89
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

64
64
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

94
94
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

216
216
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

55
55
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

149
149
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

53
53
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

318
318
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

58
58
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

245
245
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

179
179
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

450
450
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

25
25
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

349
349
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

395
395
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

354
354
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

458
458
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

226
226
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

399
399
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

422
422
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

395
395

Meer sportnieuws