'Club Brugge stap dichter bij miljoenentransfer'

door
'Club Brugge stap dichter bij miljoenentransfer'

Club Brugge lijkt weldra afscheid te nemen van één van zijn smaakmakers. Zo wordt momenteel volop onderhandeld met Internazionale omtrent de komst van Tajon Buchanan. En de betrokken partijen wisten alvast een belangrijk struikelblok te omzeilen.

Begin streek Buchanan neer bij Blauw-Zwart, dat hem voor een slordige 6 miljoen euro overnam van New England Revolution. En het duurde niet lang alvorens hij een vaste basisplek kon versieren. Eerst werd hij er uitgespeeld als flankaanvaller, vervolgens maakte hij steeds vaker zijn opwachting als vleugelback.

LEES OOK: Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Inter drukt door

Die polyvalentie maakte van de Canadees een interessant doelwit voor buitenlandse ploegen. Zeker omdat hij op zijn 24ste ook de nodige progressiemarge heeft. Bovendien groeide Buchanan uit tot een vaste waarde in de nationale ploeg van Canada. Desondanks bleef een transfer in de voorbije mercato's uit. Daar lijkt nu verandering in te komen.

De vleugelspeler ontbrak alvast in de selecties van de twee voorbije duels en dat heeft alles te maken met een nakende transfer. Internazionale drukt namelijk stevig door voor zijn komst. De leider uit de Serie A toont al een hele poos interesse en wil Buchanan nu strikken om de lange afwezigheid van Juan Cuadrado op te vangen.

Persoonlijk akkoord

Op clubniveau lopen de onderhandelingen volop, maar er heerst er nog een behoorlijk verschil tussen vraag en aanbod. Inter hoopt de deal immers te ronden voor een som van 6 à 8 miljoen euro. Club mikt volgens de laatste berichten echter op een som van 10 à 11 miljoen euro.

Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden. Ondertussen werd echter al een belangrijke stap in de goede richting gezet. Zo wordt in Italië gewag gemaakt van een akkoord over de persoonlijke voorwaarden. Naar verluidt ligt een vijfjarig contract klaar voor Buchanan.

Wegvallen belastingvoordeel

Nochtans was het door de omstandigheden niet evident om zo'n akkoord te vinden. De Italiaanse clubs konden de voorbije jaren op een belastingvoordeel rekenen voor buitenlandse spelers. Maar dat decreet wordt in januari afgeschaft, waardoor de salariskosten aanzienlijk stijgen. Volgens La Gazetta dello Sport heeft dat echter geen invloed op de situatie van Buchanan.

Het voorgestelde salaris van de Canadees is immers behoorlijk laag naar Inter-normen. Zo zou de Canadees jaarlijks zo'n 1.5 miljoen euro netto gaan opstrijken. Door het wegvallen van het decreet, komt daar nog een slordig miljoen euro bovenop voor de Milanese club. Maar dat blijft relatief laag in vergelijking met de andere salarissen en dus neemt Inter die meerkost er zonder problemen bij. De bal ligt daardoor volledig in het kamp van beide clubs ...

Indien Buchanan vertrekt, moet Club een directe vervanger halen ...

Meest recent

Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

2
2
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

71
71
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

18
18
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

42
42
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

18
18
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

39
39
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

40
40
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

157
157
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

76
76
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

40
40
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

180
180
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

22
22
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

22
22
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

66
66
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

28
28
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

61
61
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

43
43
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

133
133
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

60
60
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

204
204
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

207
207
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

79
79
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

113
113
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

128
128
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

97
97

Meer sportnieuws