TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop Anderlecht, AA Gent slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop Anderlecht, AA Gent slaat toe'

Het einde van het kalenderjaar nadert met rasse schreden en dus opent de winterse mercato weldra opnieuw zijn deuren. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht wil in januari zijn middenveld verder afslanken. De huurovereenkomst van Justin Lonwijk wordt allicht verbroken en ook de volgende vertrekker lijkt gekend. Zo mag ook Kristian Arnstad beschikken. Lange tijd werd aangenomen dat RSCA hem in januari zal verhuren. Volgens Het Laatste Nieuws blijft zo'n scenario plausibel, maar de krant sluit niet uit dat de middenvelder definitief vertrekt. Arnstad en zijn entourage kijken alvast uit naar een geschikte oplossing.

Het ziet er alsmaar meer naar uit dat Gerardo Arteaga tijdens de wintermercato zal vertrekken bij KRC Genk. De voorbije dagen verschenen al berichten dat Club América zich gemeld heeft voor de linksachter en vanuit Mexico klinkt het dat ook Chivas zich in de strijd mengt. Het laatste bod van América kwam overigens al een pak dichter bij de vereisten van Racing.

AA Gent zou dicht bij zijn eerste winteraanwinst staan. Volgens Het Nieuwsblad is Daniel Schmidt namelijk goed op weg naar de KAA Gent Arena. De Japanse doelman mag vertrekken bij STVV zou medisch al gekeurd zijn, waarna hij enkel nog zijn krabbel moet zetten. Ook de IJslander Hakon Valdimarsson is in beeld, maar valt wellicht te duur uit.

OH Leuven zakt steeds verder weg in het klassement en dat blijft niet zonder gevolgen op de transfermarkt. Zo zou de Vlaamse-Brabantse club zich aanzienlijk willen versterken. "Eén ding is zeker: er moet versterking komen in januari en men gaat er bij OHL ook van uit dat die zal komen. Eigenaar King Power zou al een lijstje klaar hebben”, laat journalist Bert Sterckx weten bij Sporza.

BUITENLAND

AS Roma zou Romelu Lukaku ook volgend seizoen aan boord willen houden, maar dat wordt niet evident. De Italiaanse overheid dreigt namelijk een belastingvoordeel voor buitenlandse spelers in de Serie A willen afschaffen, waardoor de spits quasi onbetaalbaar zou worden. Daarnaast heerst er concurrentie vanuit Saudi-Arabië. Zo meldde La Gazzetta dello Sport dat Al-Hilal de Rode Duivel na het seizoen wil aantrekken. Daar zou Lukaku een contract van twee seizoenen ter waarde van 60 miljoen euro kunnen tekenen.

Real Madrid zou in de wintermercato een nieuwe spits overwegen. En volgens Fichajes komt het in die zoektocht uit bij een verrassende naam, namelijk die van Mauro Icardi. De Argentijn is bezig aan een sterk seizoen bij Galatasaray, maar zou een vertrek niet uitsluiten. Het genoemde medium maakt gewag van een uitleenbeurt voor de tweede helft van het seizoen.

POLL: Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

45
45
Croky Cup: op deze zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

46
46
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

60
60
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

138
138
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

120
120
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

101
101
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

61
61
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

80
80
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

96
96
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

158
158
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

197
197
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

197
197
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

82
82
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

244
244
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

68
68
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

58
58
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

253
253
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

494
494
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

171
171

Meer sportnieuws