'Man Utd hakt knoop door over ontslag Ten Hag'

206 stemmen
'Man Utd hakt knoop door over ontslag Ten Hag'

Manchester United moest dinsdagavond een nieuwe bittere pil slikken. Het ging in zijn slotmatch in de Champions League met 1-0 onderuit tegen Bayern München en eindigt daardoor op de allerlaatste plaats in zijn groep, nog onder FC Kopenhagen en Galatasaray. De Engelse grootmacht komt daardoor na Nieuwjaar niet meer in actie in Europa.

Ook in eigen land vallen de prestaties van United dit seizoen dik tegen. Het werd al snel uitgeschakeld in de League Cup door Newcastle en verloor in de Premier League al zeven keer. Daardoor moet het voorlopig vrede nemen met een zesde plaats in het klassement, op tien punten van leider Liverpool.

LEES OOK: 'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Ontslag Ten Hag voorlopig niet aan de orde

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na de Europese eliminatie de positie van Erik ten Hag opnieuw in vraag gesteld wordt. Er gingen de voorbije weken zelfs al geruchten over een nakende spelersopstand tegen de Nederlandse coach, die ertoe leidden dat enkele media van zijn persconferentie gebannen werden.

Volgens The Athletic is het zeker zover nog niet, maar is de relatie tussen Ten Hag en zijn spelers ook niet bepaald hartelijk. Het medium weet wel dat het bestuur hem voorlopig nog de hand boven het hoofd houdt. Al heeft dat evenzeer te maken met praktische overwegingen als met het geloof dat hij het tij nog kan keren.

Ten Hag blijft om praktische redenen

Zo blijft United immers wachten op de goedkeuring van de intrede van Sir Jim Radcliffe, die als minderheidsaandeelhouder ook het sportieve beleid in handen zou nemen. Tot daar duidelijkheid over is, moeten er op Old Trafford geen zware beslissingen verwacht worden. Zeker omdat Radcliffe wellicht ook een nieuwe CEO en/of sportief directeur zal aanstellen.

Daarnaast zou een ontslag van Ten Hag een dure zaak zijn, want in dat geval zou hij recht hebben op een ontslagpremie van een slordige 17,5 miljoen euro. United zwemt echter niet in het geld, want het liet de voorbije jaren stevige verliezen noteren. Voorlopig lijkt Ten Hag dus in het zadel te zullen blijven.

Zal Ten Hag nog het einde van het seizoen halen?

Meest recent

Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

10
10
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

52
52
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

39
39
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

219
219
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

139
139
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

128
128
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

311
311
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

537
537
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3322
3322
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

60
60
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

71
71
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

147
147
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

199
199
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

69
69
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

24
24
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

213
213
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

196
196
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

173
173
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

104
104
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

119
119
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

126
126
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

132
132

Meer sportnieuws