'Man Utd hakt knoop door over ontslag Ten Hag'

door
'Man Utd hakt knoop door over ontslag Ten Hag'

Manchester United moest dinsdagavond een nieuwe bittere pil slikken. Het ging in zijn slotmatch in de Champions League met 1-0 onderuit tegen Bayern München en eindigt daardoor op de allerlaatste plaats in zijn groep, nog onder FC Kopenhagen en Galatasaray. De Engelse grootmacht komt daardoor na Nieuwjaar niet meer in actie in Europa.

Ook in eigen land vallen de prestaties van United dit seizoen dik tegen. Het werd al snel uitgeschakeld in de League Cup door Newcastle en verloor in de Premier League al zeven keer. Daardoor moet het voorlopig vrede nemen met een zesde plaats in het klassement, op tien punten van leider Liverpool.

LEES OOK: ‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Ontslag Ten Hag voorlopig niet aan de orde

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na de Europese eliminatie de positie van Erik ten Hag opnieuw in vraag gesteld wordt. Er gingen de voorbije weken zelfs al geruchten over een nakende spelersopstand tegen de Nederlandse coach, die ertoe leidden dat enkele media van zijn persconferentie gebannen werden.

Volgens The Athletic is het zeker zover nog niet, maar is de relatie tussen Ten Hag en zijn spelers ook niet bepaald hartelijk. Het medium weet wel dat het bestuur hem voorlopig nog de hand boven het hoofd houdt. Al heeft dat evenzeer te maken met praktische overwegingen als met het geloof dat hij het tij nog kan keren.

Ten Hag blijft om praktische redenen

Zo blijft United immers wachten op de goedkeuring van de intrede van Sir Jim Radcliffe, die als minderheidsaandeelhouder ook het sportieve beleid in handen zou nemen. Tot daar duidelijkheid over is, moeten er op Old Trafford geen zware beslissingen verwacht worden. Zeker omdat Radcliffe wellicht ook een nieuwe CEO en/of sportief directeur zal aanstellen.

Daarnaast zou een ontslag van Ten Hag een dure zaak zijn, want in dat geval zou hij recht hebben op een ontslagpremie van een slordige 17,5 miljoen euro. United zwemt echter niet in het geld, want het liet de voorbije jaren stevige verliezen noteren. Voorlopig lijkt Ten Hag dus in het zadel te zullen blijven.

Zal Ten Hag nog het einde van het seizoen halen?

Meest recent

'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

65
65
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

9
9
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

13
13
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

31
31
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

123
123
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

61
61
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

159
159
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

35
35
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

101
101
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

112
112
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

196
196
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

67
67
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

442
442
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

351
351
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

299
299
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

284
284
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

225
225
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

71
71
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

46
46
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

173
173
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

117
117
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

233
233

Meer sportnieuws