'Man Utd hakt knoop door over ontslag Ten Hag'

206 stemmen
'Man Utd hakt knoop door over ontslag Ten Hag'

Manchester United moest dinsdagavond een nieuwe bittere pil slikken. Het ging in zijn slotmatch in de Champions League met 1-0 onderuit tegen Bayern München en eindigt daardoor op de allerlaatste plaats in zijn groep, nog onder FC Kopenhagen en Galatasaray. De Engelse grootmacht komt daardoor na Nieuwjaar niet meer in actie in Europa.

Ook in eigen land vallen de prestaties van United dit seizoen dik tegen. Het werd al snel uitgeschakeld in de League Cup door Newcastle en verloor in de Premier League al zeven keer. Daardoor moet het voorlopig vrede nemen met een zesde plaats in het klassement, op tien punten van leider Liverpool.

LEES OOK: 'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Ontslag Ten Hag voorlopig niet aan de orde

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat na de Europese eliminatie de positie van Erik ten Hag opnieuw in vraag gesteld wordt. Er gingen de voorbije weken zelfs al geruchten over een nakende spelersopstand tegen de Nederlandse coach, die ertoe leidden dat enkele media van zijn persconferentie gebannen werden.

Volgens The Athletic is het zeker zover nog niet, maar is de relatie tussen Ten Hag en zijn spelers ook niet bepaald hartelijk. Het medium weet wel dat het bestuur hem voorlopig nog de hand boven het hoofd houdt. Al heeft dat evenzeer te maken met praktische overwegingen als met het geloof dat hij het tij nog kan keren.

Ten Hag blijft om praktische redenen

Zo blijft United immers wachten op de goedkeuring van de intrede van Sir Jim Radcliffe, die als minderheidsaandeelhouder ook het sportieve beleid in handen zou nemen. Tot daar duidelijkheid over is, moeten er op Old Trafford geen zware beslissingen verwacht worden. Zeker omdat Radcliffe wellicht ook een nieuwe CEO en/of sportief directeur zal aanstellen.

Daarnaast zou een ontslag van Ten Hag een dure zaak zijn, want in dat geval zou hij recht hebben op een ontslagpremie van een slordige 17,5 miljoen euro. United zwemt echter niet in het geld, want het liet de voorbije jaren stevige verliezen noteren. Voorlopig lijkt Ten Hag dus in het zadel te zullen blijven.

Zal Ten Hag nog het einde van het seizoen halen?

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

2
2
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

15
15
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

17
17
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

49
49
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

43
43
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

256
256
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

538
538
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

287
287
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

291
291
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

270
270
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

36
36
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

220
220
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

230
230
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

38
38
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

83
83
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

192
192
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

871
871
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

191
191
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

229
229
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

220
220
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

310
310

Meer sportnieuws