'Afgang Bayern niet zonder gevolgen: spectaculair transferoffensief'

door
'Afgang Bayern niet zonder gevolgen: spectaculair transferoffensief'

Bayern München incasseerde afgelopen zaterdag een flinke uppercut. Op het veld van Eintracht Frankfurt ging de Duitse kampioen immers met zware 5-1-cijfers onderuit. In de nasleep van dat duel werd dan ook extra versterking aangekondigd in de Allianz Arena.

Der Rekordmeister kwam in de voorbije jaargang ook al behoorlijk wisselvallig voor de dag. En dus besloot de clubleiding om drastisch in te grijpen. Zo werd coach Julian Nagelsmann in maart plots aan de kant geschoven. Om hem te vervangen werd Thomas Tuchel naar München gehaald.

Onder diens bewind pakte Bayern uiteindelijk ook de titel na een onwaarschijnlijke ontknoping. Maar het blijft de bedoeling om ook op het Europese toneel weer voor de hoofdprijzen te gaan. En dus haalde de Duitse grootmacht in de zomer aanzienlijke versterkingen in huis.

LEES OOK: 'Anderlecht in shock: Europese supermacht vol voor De Cat'

Vier punten achterstand

Kim Min-Jae, kampioenenmaker bij SSC Napoli, kwam immers de defensie versterken. Met Konrad Laimer en Raphael Guerreiro werden dan weer twee ervaren Bundesliga-rotten transfervrij aangetrokken. En als kers op de taart werd ook Harry Kane naar de Allianz Arena gehaald.

Zeker die laatste transfer is een voltreffer, de Engelse spits scoorde inmiddels al 22 keer. Desondanks telt men na de pandoering van zaterdag alweer 4 punten minder dan de Duitse koploper Bayer Leverkusen. In januari zal dan ook nog meer versterking volgen.

Mix van versterkingen

Zo bevestigde sportief directeur Christoph Freund dat het een drukke wintermercato zal worden in Beieren. "Het zal zeker geen saaie maand worden, er zal veel gebeuren. Normaal gezien is het in januari moeilijk om grote transfers te doen die het team op de lange termijn helpen, dus we moeten goede oplossingen zien te vinden. We moeten denken aan een goede mix: het aantrekken van topspelers, leiders die het team bij elkaar houden en het ontwikkelen van talent voor de toekomst", klonk het bij Sport1.

Bayern wordt ook dit seizoen gewoon weer kampioen in Duitsland ...

Meest recent

'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

14
14
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

31
31
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

13
13
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

60
60
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

32
32
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

49
49
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

89
89
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

510
510
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

73
73
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

153
153
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

152
152
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

213
213
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

105
105
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

40
40
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

105
105
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

70
70
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

32
32
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

163
163
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

306
306
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

132
132
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

405
405
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

51
51
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

218
218
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

68
68
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

324
324

Meer sportnieuws