Antwerp wacht bang af: FIFA buigt zich over zaak-Overmars

door
Antwerp wacht bang af: FIFA buigt zich over zaak-Overmars

Antwerp verbaasde de volledige voetbalwereld door in maart 2022 uit te pakken met de komst van Marc Overmars als technisch directeur. De verbazing daarover kwam niet alleen doordat Overmars in de voorgaande jaren grote successen had geboekt bij Ajax, maar ook omdat hij pas zes weken eerder door een achterpoortje vertrokken was uit Amsterdam.

Overmars was opgestapt bij Ajax nadat aan de oppervlakte gekomen was dat hij jarenlang ongewenste en explicitiete berichtjes en foto's had gestuurd naar vrouwelijke collega's. Dat Antwerp hem zo snel na die feiten alweer in de armen sloot, stootte op de nodige weerstand.

Overmars geschorst

De Great Old leek bovendien ook een risico te nemen, want in Nederland liepen nog verschillende onderzoeken naar Overmars. Eén van die onderzoeken kende enkele weken geleden zijn afwikkeling. Het Instituut Sportrechtbank legde Overmars immers een schorsing van één jaar op.

Die schorsing geldt wel enkel in Nederland en dus leek Antwerp zich geen zorgen te moeten maken. Maar dat moeten ze nu alsnog doen, want VI vernam van de KNVB dat zij het dossier van Overmars inmiddels overgemaakt hebben aan de FIFA. Dat moeten ze doen bij 'serieuze gevallen van seksuele intimidatie'.

FIFA beslist over wereldwijde schorsing

Het zal nu aan de tuchtcommissie van de wereldvoetbalbond zijn om te bepalen of de Nederlandse schorsing van Overmars omgezet moet worden in een wereldwijde schorsing. Dat zou natuurlijk een enorme domper zijn voor Antwerp.

In dat geval zou Overmars immers zijn werkzaamheden als technisch directeur niet mogen uitvoeren. De Nederlander ligt wel nog tot 2026 onder contract op de Bosuil, dus hij zou na zijn schorsing de draad weer kunnen opnemen, als het zover zou komen.

JOUW MENING TELT:
Denk je dat Overmars wereldwijd geschorst zal worden?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

19
19
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

11
11
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

24
24
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

71
71
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

140
140
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

567
567
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

86
86
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

368
368
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

84
84
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1123
1123
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

662
662
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

470
470
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1643
1643
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

707
707
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

627
627
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

504
504
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

215
215
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

146
146
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

191
191
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

98
98
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

566
566
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

199
199
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

416
416
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws