'Ongeziene eis RWDM na nederlaag tegen Anderlecht'

door
'Ongeziene eis RWDM na nederlaag tegen Anderlecht'

Afgelopen weekend zorgde de derby tussen Anderlecht en RWDM voor heel wat entertainment. De promovendus leek lange tijd op weg naar een stuntzege in het Lotto Park, maar in het slotkwartier ging Paars-Wit alsnog op en over zijn opponent. In de 92ste minuut deed Vazquez het stadion alsnog ontploffen.

Bij RWDM bleven ze dan weer achter met heel wat ontgoocheling en vooral veel frustratie. Zij voelden zich immers genekt door de scheidsrechters. Anderlecht maakte een kwartier voor tijd gelijk vanop de stip, maar bij RWDM vonden ze dat Gueye geen overtreding gemaakt had op Delaney.

LEES OOK: Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

RWDM eist vrijspraak voor Camara

Daarnaast waren ze ook iet te spreken over de rode kaart voor Ilay Camara. De jonge rechtsachter kreeg in de slotfase op enkele minuten twee gele kaarten en vooral het tweede geel voor de 20-jarige vonden ze bij RWDM op zijn zachtst gezegd discutabel.

De club komt nu met een opmerkelijke demarche, want volgens La Dernière Heure eisen ze dat Camara niet geschorst wordt voor zijn rode kaart. Nochtans is er normaliter geen discussie over de strafmaat bij een dubbele gele kaart, die een automatische schorsing van één speeldag oplevert.

Weinig kans op slagen

Ex-scheidsrechter Alexandre Boucaut denkt dan ook dat de vraag van RWDM geen kans maakt, ook omdat er geen reglementaire basis voor is. "Dit zou ook de deur openzetten voor allerhande excessen", waarschuwt hij bovendien.

Het ziet er dus naar uit dat RWDM het gewoon zonder Camara zal moeten stellen wanneer volgende zaterdag Charleroi op bezoek komt in het Edmond Machtensstadion. Het zal dus puzzelen worden voor trainer Claudio Caçapa om een vervanger te vinden.

Was de rode kaart onterecht?

Meest recent

Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

9
9
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

25
25
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

46
46
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

64
64
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

292
292
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

108
108
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

84
84
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

256
256
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

250
250
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

311
311
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

56
56
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

243
243
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

76
76
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

105
105
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

116
116
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

124
124
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

56
56
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

608
608
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

91
91
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

232
232
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

144
144
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

568
568
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

214
214
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

123
123
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

332
332

Meer sportnieuws