Laatste EK-tickets: UEFA maakt play-offs bekend

128
Laatste EK-tickets: UEFA maakt play-offs bekend

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor EURO 2024 afgewerkt, maar nog niet alle deelnemers zijn bekend. 21 van de 24 deelnemende landen zijn voorlopig ingevuld. De laatste drie tickets worden nog uitgedeeld via play-offs, die in maart op het programma staan. De UEFA maakte donderdag de loting daarvoor bekend.

Nog twaalf landen mogen dromen van het EK. Zij werden onderverdeeld in drie sporen, waarin telkens een halve finale en een finale gespeeld zal worden. De deelnemers aan de play-offs werden niet bepaald op basis van de resultaten in de kwalificaties, maar op basis van de eindrangschikking van de laatste editie van de Nations League.

Estland kan nog steeds naar EK

Dat zorgt ervoor dat nog enkele opvallende landen kans maken op het EK. Zo is er bijvoorbeeld Estland, dat amper één punt pakte in de poule van de Rode Duivels en daarmee afgetekend laatste eindigde. Als beste groepswinnaar in de D-liga van de Nations League werden ze toch nog opgevist voor de play-offs.

Daarin krijgen ze met Polen wel een zeer harde noot om te kraken in het A-spoor. In de andere wedstrijd neemt Wales het op tegen Finland. In het B-spoor lijkt Oekraïne de grootste kanshebber te zijn op kwalificatie. Zij moeten wel eerst voorbij Bosnië-Herzegovina om daarna in de finale IJsland of Israël te treffen.

Ook Luxemburg maakt nog kans

In het C-spoor vinden we nog enkele opvallende landen terug, met ook de nodige oude bekenden van het Belgische voetbal. Zo kan het Luxemburg van Union-doelman Moris zich nog steeds plaatsen, maar dan zullen ze eerst wel het Georgië van onder meer Mikautadze en Chakvetadze moeten kloppen.

In de finale wacht dan meer dan waarschijnlijk Griekenland, dat derde eindigde in de poule van Frankrijk en Nederland. Tenzij Kazachstan voor een stunt kan zorgen in de halve finale.

Vind je dit een goede opzet voor de play-offs?

Meest recent

Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

29
29
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

42
42
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

94
94
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

157
157
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

95
95
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

34
34
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

112
112
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

281
281
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

84
84
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

42
42
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

267
267
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

395
395
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

104
104
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

111
111
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

82
82
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

282
282
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

369
369
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

57
57
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

519
519
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

397
397
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

122
122
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

206
206
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

35
35
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

77
77

Meer sportnieuws