Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit voor de kraker tegen Club Brugge. Maar eerder dit weekend liep het plots helemaal fout in één van de zaken van de Gentenaar, met ernstige gevolgen.
LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur
'Bijtwonden gaan viraal'In de Amadeus-vestiging op het Goudenleeuwplein in Gent liep het zaterdagmiddag allesbehalve rustig. Iets na 14 uur kwamen twee dronken personen het ribbetjesrestaurant binnen. Er ontstond een discussie die al snel uit de hand liep. Daarbij werd een van de klanten gebeten, bevestigde politiewoordvoerder Matto Langeraert bij Het Nieuwsblad.
De politie kwam met verschillende voertuigen ter plaatse. De twee betrokken personen werden opgepakt en meegenomen naar het commissariaat voor verhoor. De gebeten klant werd naar het ziekenhuis gebracht voor controle. Een bijzonder onaangename afloop van een restaurantbezoek waar klanten normaal vooral voor de bekende ribbetjes langskomen.
Coucke trekt richting Brugge
Het incident kreeg extra aandacht omdat Amadeus dit jaar in handen kwam van Alychlo, het investeringsbedrijf van Marc Coucke. Dat nam een meerderheidsbelang in de bekende ribbetjesketen, die verschillende vestigingen telt.
Vrijdag opende zelfs nog een zesde restaurant, in Brugge. Het Gentse incident kwam dus amper een dag na die feestelijke opening.
Vandaag keert Coucke opnieuw terug naar Brugge, al staat er dan voetbal op het programma. Zijn club Anderlecht neemt het op Jan Breydel op tegen Club Brugge. Zo krijgt een week waarin zijn restaurantketen zowel goed als minder goed in het nieuws kwam, nog een sportief vervolg met een beladen affiche.
Maarten Coenen