‘Kamikaze-transfer Anderlecht: topspits zoals Harry Kane’

door
‘Kamikaze-transfer Anderlecht: topspits zoals Harry Kane’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op de veelbelovende Japanse spits Keisuke Goto, een 18-jarige aanvaller die qua profiel gelijkenissen heeft met Harry Kane. De club, die al sinds vorige zomer interesse toont, lijkt nu snel tot een akkoord te willen komen, in een poging concurrerende clubs zoals Chelsea en West Ham United voor te zijn.

Goto, met een lengte van 1,91 meter, wordt beschouwd als een krachtige targetspits met een indrukwekkende doelpunten instinct. Zijn veelzijdigheid en vergelijkingen met Kane wekken hoge verwachtingen op voor zijn mogelijke impact bij Anderlecht.

LEES OOK: Hasi spreekt klare taal over zomermercato Anderlecht

Anderlecht wilde Goto vorige zomer als opvolger Stassin

Anderlecht speurt actief naar versterking voor de komende jaren en de club heeft zijn oog laten vallen op de veelbelovende 18-jarige Japanse aanvaller Keisuke Goto. De imposante spits van 1,91 meter speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Anderlecht volgt Goto al sinds vorige zomer en overwoog toen al zijn komst als mogelijke vervanger voor Sébastien Stassin, die naar KVC Westerlo vertrok, maar die transfer vond destijds geen doorgang.

Nu lijkt het er echter op dat Anderlecht hem snel wil vastleggen. Deze beslissing is niet alleen gericht op een soepele aanpassingsperiode voor de Japanse spits, maar ook om andere grote clubs zoals Chelsea, West Ham United, Everton, Ajax, Feyenoord, RC Strasbourg en Sevilla FC voor te zijn.

Hopen op gelijkaardig succesverhaal zoals Kaoru Mitoma

Keisuke Goto geniet vooral grote belangstelling en interesse vanuit Engeland, waar de Japanse competitie nauwlettend wordt gevolgd na het immense succes van Kaoru Mitoma bij Brighton & Hove Albion (en vorig seizoen bij Union SG). De Engelse clubs hopen op een vergelijkbaar succesverhaal met Goto.

Daily Mail schetste eerder al dat Goto zelfs de fysieke eigenschappen en kwaliteiten heeft om te slagen bij Chelsea of een van zijn satellietclubs.

Verschillende Japanse media, wat ook bevestigd werd door La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws, melden dat Anderlecht de indrukwekkende concurrentie voor is en dat Goto op het punt staat een contract te tekenen in Brussel.

De veelbelovende jonge spits zou in eerste instantie uitkomen voor de RSCA Futures, waar hij een aanvalsduo zou vormen met de 19-jarige Schotse spits Robbie Ure.

Scorende invaller op weg naar Anderlecht

Keisuke Goto is een targetspits met een lengte van 1 meter 91, wat ongewoon groot is voor een Japanner. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane.

Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

Hoewel Goto vanwege zijn jonge leeftijd voornamelijk als invaller bij zijn huidige club Júbilo Iwata fungeert, heeft hij dit seizoen al 7 doelpunten weten te scoren in 1.473 minuten speeltijd, wat neerkomt op een gemiddelde van 0,43 doelpunt per 90 minuten.

De atletische Goto maakt slim gebruik van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om zijn directe tegenstanders te passeren. Vervolgens benut hij zijn fysieke dominantie om de verdedigers van zich af te houden en zo ruimte te creëren.

Dit leidt vaak tot keurig afgewerkte doelpunten, zoals blijkt uit zijn doelpunten regelmaat, waarmee hij tot de beste spitsen van de Japanse J2 League behoort.

Keisuke Goto: een multi-inzetbare aanvaller

Keisuke Goto onderscheidt zich ook door zijn uitstekende voetballende kwaliteiten, en ook daarom wordt hij door onder meer Daily Mail vergeleken met Harry Kane. De boomlange Japanner laat zich graag terugzakken om deel te nemen aan de opbouw van het spel.

Met zijn snelheid en behendigheid aan de bal kan Goto ook goed functioneren als hij iets lager op het veld speelt, in een meer teruggetrokken rol, zoals bijvoorbeeld als valse 9 of zelfs als centrale middenvelder.

Zijn fysieke kracht en lengte stellen hem in staat om als aanspeelpunt en balvaste kapstok te fungeren, zoals Islam Slimani vorig seizoen bij Anderlecht. Hierdoor krijgen zijn teamgenoten de gelegenheid om een aanval op te zetten voordat hij de bal doorspeelt naar een vleugelspeler en zelf de aanval opzoekt met zijn snelheid.

Anderlecht moet voluit gaan voor Goto

Meest recent

Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

0
0
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

102
102
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

110
110
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

57
57
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

256
256
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

275
275
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

31
31
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

83
83
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

180
180
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

129
129
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

32
32
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

485
485
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

477
477
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

562
562
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

566
566
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

324
324
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

462
462
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1228
1228
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1379
1379
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

403
403
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

412
412
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

374
374
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

396
396
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

666
666
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

834
834

Meer sportnieuws