Nieuwe spits voor Club Brugge? 'Hij gaat helemaal overstag'

1484
Nieuwe spits voor Club Brugge? 'Hij gaat helemaal overstag'

De transfer van Victor Barberá van FC Barcelona naar Club Brugge kreeg veel aandacht in de pers en media, maar tot dusver wacht de 19-jarige Spanjaard nog op zijn eerste speelminuten in het eerste elftal.

Barberá staat bekend als een natuurlijke doelpuntenmaker, met indrukwekkende prestaties zoals topscorer op het EK U19, Pichichi van het tweede team van Barça en vice-topscorer van de UEFA Youth League.

Bij Club NXT weet Barberá regelmatig het doel te vinden, en het lijkt slechts een kwestie van tijd voordat trainer Ronny Deila hem de kans geeft om zijn eerste minuten in het eerste elftal te maken.

LEES OOK: Dure JPL-transfers in de wachtkamer: van Club tot Union

Barberá: de strategische aankoop van Club Brugge

In lijn met de ambities van een echte topclub, kijkt Club Brugge niet alleen naar de korte termijn, maar handelt het ook toekomstgericht. Vorige zomer slaagde Club erin om Victor Barberá, toen 18 jaar, weg te plukken bij FC Barcelona, met de bedoeling om in de voetsporen te treden van Ferran Jutglà in het Jan Breydelstadion.

Aanvankelijk zou Barberá zich eerst aansluiten bij Club NXT, met de hoop dat hij op termijn een rol van betekenis kan gaan spelen in het eerste elftal.

Wat deze deal extra aantrekkelijk maakte voor Club Brugge, was het financiële aspect. De West-Vlamingen hadden zelfs financieel hun broek niet gescheurd aan deze deal, want de scorende spits kwam transfervrij over van FC Barcelona.

Club hoefde dus geen transfersom te betalen aan de Spaanse topclub, enkel slechts een bescheiden opleidingsvergoeding. Barberá werd de zesde Spanjaard voor Club Brugge, na Jutglà, Javier Portillo, Tomas Pina, Jordi Figueras en Victor Vazquez.

Barberá gaat helemaal overstag voor Club Brugge

Bij FC Barcelona vervulde Robert Lewandowski een onmisbare rol als diepe spits, en ondanks de vele doelpunten die Victor Barberá scoorde bij Barcelona Atlètic, kreeg hij in tegenstelling tot zijn leeftijdsgenoot Angel Alarcon slechts één keertje de kans om mee te trainen met de A-kern onder leiding van Xavi Hernandez.

Voor de jonge aanvaller waren er op korte termijn geen vooruitzichten om een plaats te veroveren in het eerste team van Barça, niet als invaller, opvulling voor de ploeg, of zelfs niet om bij te leren op training.

Door een gebrek aan toekomstperspectief besloot Barberá vorig seizoen om zijn aflopende contract bij Barça niet te verlengen en op zoek te gaan naar een nieuwe club. Barberá raakte meteen gecharmeerd en geïnteresseerd in de belangstelling van Club Brugge, dat hem een erg aantrekkelijk project presenteerde, zowel op sportief als financieel gebied.

Barbéra ademt doelpunten

Victor Barberowksi. Goleador. Natural born Killer. Doelpuntenmachine. El Killer from La Masia. Victor Barberá kreeg veel bijnamen in Spanje en op basis daarvan is het duidelijk wat de uitgesproken sterkte is van de spits: goals scoren uiteraard.

Barberá was de vice-topschutter van de UEFA Youth League en de Pichichi van de tweede ploeg van Barça. Met zijn ‘goalscoring presence’ werd hij zelfs vergeleken met Robert Lewandowski. Maar Barberá enkel en alleen maar omschrijven als een scorende spits, is de 18-jarige oneer aandoen.

De jonge Spanjaard bezit ook een goede positionering, hij kan combineren, is atletisch, heeft een goeie eerste touch, techniek en balbehandeling. Dat combineert Barberá ook met meer dan gemiddelde fysieke kwaliteiten, kracht, snelheid, body en uithoudingsvermogen.

Topschutter op het EK U19 vorige zomer

Victor Barberá miste een groot deel van de voorbereiding op het huidige seizoen bij Club Brugge door zijn selectie voor het EK U19 met Spanje. Hoewel de Rojiblancos in de halve finales werden uitgeschakeld door Italië, liet Barberá zich gelden als de topscorer van het toernooi met maar liefst vier doelpunten.

Hij toonde zijn klasse, onder meer met een schitterende treffer tegen de Squadra Azzurri. Het EK U19 bevestigde niet alleen zijn goede vorm, maar toonde ook opnieuw zijn kwaliteiten als pure doelpuntenmaker. In totaal scoorde hij al 8 doelpunten in 16 wedstrijden voor de Spaanse U19.

Na deze succesvolle ervaring in Malta mocht de jonge spits in juli nog even te genieten van een korte vakantie, voordat hij zich weer aansloot bij Club Brugge.

Moet Barberá een eerste kans krijgen van Deila?

Bij Club Brugge heeft Victor Barberá tot nu toe nog niet de kans gekregen om zijn neus voor doelpunten te tonen. Hij is slechts vier keer opgenomen in de wedstrijdselectie (tegen Bodo/Glimt, Besiktas, Aarhus GF en Osasuna), en geen van deze keren betrof het een wedstrijd in de Belgische competitie.

Barberá krijgt in Brugge voornamelijk speeltijd bij Club NXT, waar hij een vaste waarde is in het team onder leiding van Nicky Hayen. De Spaanse spits heeft daar al drie keer het net weten te vinden in acht wedstrijden, en zijn offensieve parameters behoren tot de besten onder de spitsen in de Challenger Pro League.

Barberá scoort gemiddeld 0,46 doelpunten per wedstrijd en weet gemiddeld één op de vijf doelkansen om te zetten in een doelpunt. Op beide fronten behoort hij tot de top tien spitsen in 1B.

Ronny Deila benadrukt vaak dat Club Brugge in termen van 'numbers' meestal sterker is dan de tegenstander, maar dat efficiëntie en precisie voor het doel nog ontbreken. “We moeten gewoon onze kansen beginnen af te maken”, zei de coach onlangs.

Om deze doelstelling te bereiken, zou Deila toch moeten overwegen om Barberá een eerste kans te geven in het eerste elftal.

Moet Barberá een kans krijgen van Deila?

Meest recent

Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

4
4
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

64
64
Dure JPL-transfers in de wachtkamer: van Club tot Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

15
15
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

54
54
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

38
38
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

21
21
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

69
69
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

107
107
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

36
36
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

19
19
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

72
72
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

142
142
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

137
137
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

60
60
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

60
60
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

97
97
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

64
64
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

302
302
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

156
156
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

588
588
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

228
228
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

47
47
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

32
32
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

143
143
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

221
221

Meer sportnieuws