Clement treft meteen oude bekende: "Ik bewonder hem"

door
Clement treft meteen oude bekende:

Tijdens de interlandbreak begon Philippe Clement aan een nieuwe uitdaging, want hij werd aangesteld als nieuwe trainer van Rangers. Hij moet de Schotse topclub na een gemiste start weer op het juiste spoor zetten. Afgelopen weekend nam hij alvast een uitstekende start.

In de competitie ging Hibernian met vlotte 4-0-cijfers voor de bijl. Maar donderdag komt pas de eerste echte uitdaging. Daarbij kijkt Clement bovendien meteen een oude bekende in de ogen. In de Europa League neemt hij het met Rangers op tegen Sparta Praag, waar tegenwoordig Brian Priske trainer is.

Priske en Clement kennen elkaar goed

Clement en Priske waren destijds nog ploegmaats bij Club Brugge en troffen elkaar ook als trainer al - Clement was nog even coach van Club Brugge toen Priske bij Antwerp aan de slag was. Natuurlijk kwam hun band in de aanloop naar de wedstrijd ook ter sprake.

"Het is vijftien jaar geleden dat ik bij Club vertrokken ben, maar we hebben doorheen de jaren wel hier en daar contact gehouden", vertelt Priske aan de BBC. "We hebben een aantal keer gesproken in het jaar dat ik bij Antwerp zat, niet alleen over voetbal maar ook in het algemeen."

Bewondering voor Clement

"Philippe is een persoon en een trainer die ik bewonder", klonk het ook nog. "Hij is op vele vlakken een gentleman, echt een schitterende persoon en een goede trainer. Hij heeft geweldige zaken verwezenlijkt in Genk en Brugge en ik wens hem het beste in Glasgow. Alleen niet in de komende weken."

Clement en Priske treffen elkaar immers niet alleen op donderdagavond in Praag. Rangers en Sparta kijken elkaar op 9 november opnieuw in de ogen in Glasgow, want dan staat alweer de vierde speeldag in de Europa League op het programma.

Zal Clement de goede lijn bij Rangers doortrekken?

Meest recent

Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

55
55
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

80
80
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

98
98
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

36
36
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

54
54
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

149
149
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

346
346
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

344
344
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

258
258
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

217
217
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1595
1595
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

109
109
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

315
315
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

360
360
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

226
226
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

184
184
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

224
224
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

237
237
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

92
92
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

90
90
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

67
67
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

223
223
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

485
485

Meer sportnieuws