KRC Genk wil spoedeisende miljoenentransfer erdoor rammen

door
KRC Genk wil spoedeisende miljoenentransfer erdoor rammen

Wouter Vrancken blijft worstelen met de vraag wie de vaste linksachter in zijn team moet zijn: Joris Kayembe of Gerardo Arteaga. Dit dilemma zou zich wellicht vanzelf kunnen oplossen, gezien de toenemende interesse in de Mexicaanse international vanuit het buitenland.

Bovendien heeft hij nog een lopend contract bij de club tot 2025, wat erop lijkt dat het juiste moment is aangebroken voor Genk om te profiteren van de grote vraag naar Arteaga. De club zou zelfs weleens een zware winst kunnen boeken bij zijn verkoop.

Marktwaarde Arteaga in één jaar tijd verdubbeld

Hoewel Gerardo Arteaga in de afgelopen jaren een vaste basisplaats had bij KRC Genk, waren zijn prestaties niet altijd even doortastend genoeg. Hij wisselde goede wedstrijden af met mindere, maar ondanks deze wisselvalligheid was er altijd veel interesse voor hem vanuit het buitenland.

Vorig jaar kwam die belangstelling er vooral uit Italië, met clubs als Atalanta, Fiorentina, en AC Milan, evenals uit Spanje, waar Valencia, Villarreal, en Getafe interesse toonden. Ondanks zijn wisselvallige vorm wist Arteaga zijn marktwaarde steeds op peil te houden, met een vorig jaar bijvoorbeeld een waardering van 4 miljoen euro.

Dit gaf Genk toen hoop om de initiële investering van 3,5 miljoen euro volledig te kunnen recupereren, en misschien zelfs wat winst te maken.

Vorig jaar had Arteaga maar weinig concurrentie op de linksbackpositie bij de Limburgers, met alleen Tuur Rommens als alternatief, die op dat moment de aanvoerder was van Jong Genk.

Zijn status als basisspeler in het uitstekende voorbije seizoen van de Genkse ploeg, evenals zijn rol als volwaardig Mexicaans international - hij werd in de zomer opgeroepen voor de Gold Cup - zorgden ervoor dat zijn marktwaarde in het afgelopen tussenseizoen zelfs steeg naar 7 miljoen euro.

Dit betekende bijna een verdubbeling in slechts één jaar tijd.

Degryse: “Hij doet me denken aan Tagliafico”

Wanneer Gerardo Arteaga zijn dagje heeft, dan is hij intrinsiek een van de beste linksbacks van de Jupiler Pro League. “Als hij goed speelt, kan ik echt van hem genieten. Een typische Zuid-Amerikaanse fullback”, zei Marc Degryse vorig seizoen.

“Hij doet me een beetje denken aan Tagliafico (Olympique Lyon en wereldkampioen met Argentinië, red.). Niet al te groot, scherp in de duels. Hij kan ook over zijn man gaan”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

Arteaga trok de interesse van RCD Mallorca in juni, maar de deal ging niet door vanwege de hoge vraagprijs van Genk. In juli werd hij aangeboden aan Lazio, maar de Romeinen hapten niet toe.

Arteaga is dit seizoen geen vaste basisspeler meer

Vorig seizoen bevond Wouter Vrancken zich in een lastige situatie vanwege het gebrek aan linksvoetige verdedigers, en met het oog op de drukke speelkalender van het huidige seizoen, waarin KRC Genk op drie fronten actief is, was een dubbele bezetting op de positie van linksback absoluut noodzakelijk.

Daarom werd Joris Kayembe afgelopen zomer aangetrokken als een serieuze concurrent voor Arteaga, vooral omdat de Mexicaan in het vorige seizoen niet altijd even consistent presteerde.

Beide spelers, Joris Kayembe en Arteaga, wisselen dit seizoen goede en minder sterke prestaties met elkaar af, en tot op heden is het nog steeds onduidelijk wie de vaste linksback is bij KRC Genk. “Arteaga of Kayembe is op links een dilemma voor Vrancken”, schreef Het Nieuwsblad.

Tijd om te cashen is (eindelijk) aangebroken

Het dilemma van Wouter Vrancken zou zich weleens vanzelf kunnen oplossen, want volgens 90min staat Gerardo Arteaga in het vizier van Club America, een topclub in zijn thuisland Mexico. De koploper in de Liga MX is op zoek naar een nieuwe linksback, en Arteaga zou al sinds vorige zomer bovenaan hun verlanglijst staan.

De 25-jarige speler heeft nog een contract bij KRC Genk tot 2025, maar zijn prestaties rechtvaardigen niet noodzakelijk een contractverlenging. Het juiste moment lijkt aangebroken te zijn voor Genk om te cashen op de linksback, vooral omdat hij dit seizoen ook geen vaste basisplaats heeft in de ploeg van Vrancken.

Dimitri de Condé heeft opties te over

Het blijft echter de vraag of Club America bereid is om een bod uit te brengen dat in de buurt komt van de marktwaarde van Arteaga, die momenteel op 7 miljoen euro wordt geschat.

In de vorige zomertransferperiode toonde de Mexicaanse topclub echter al aan dat ze over aanzienlijke financiële middelen beschikken door spelers als Kevin Alvarez (10,25 miljoen euro) en Julian Quinones (9,17 miljoen euro) aan te trekken voor grote bedragen.

Daarnaast lijkt Arteaga ook interesse te genieten van clubs uit enkele grotere Europese competities, wat betekent dat er momenteel voldoende opties zijn voor Dimitri de Condé om hem op de transfermarkt te verkopen.

JOUW MENING TELT:
Moet Genk Arteaga verkopen?

Meest recent

'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

53
53
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

104
104
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

41
41
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

65
65
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

55
55
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

523
523
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

104
104
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

130
130
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

307
307
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

417
417
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

202
202
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

243
243
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

350
350
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

904
904
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

488
488
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

144
144
Club strikt ruwe diamant: experts verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1370
1370
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

279
279
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

594
594
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

975
975
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

184
184
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

784
784
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

134
134
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

91
91
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

603
603

Meer sportnieuws