Standard heeft na een heerlijke topper, pure reclame voor het Belgische voetbal, met 3-2 gewonnen van Anderlecht. Een 0-2-achterstand werd omgezet in een overwinning. Bij de Brusselaars baalden ze uiteraard enorm na deze nederlaag.
Anderlecht speelde een sterke eerste helft. Het was goed aan de bal en zettte goed druk. Via de omschakeling waren er kansen, maar ook vanuit het balbezit. De 0-3 hing zelfs in de lucht.
LEES OOK: Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst
Sterke eerste helftNa de rust ging het helemaal mis. In tien minuten tijd ging het van 0-2 naar 3-2. Debast baalde. "De eerste helft speelden we heel goed. We lieten de bal goed gaan en kregen de nodige kansen. In de tweede helft kwamen we niet goed uit de kleedkamer"
"Die drie goals mogen we zo niet weggeven. Tijdens de rust vertelden we om zo blijven voort te doen. Na de 3-2 gingen we nog voluit voor de gelijkmaker, maar die viel jammer genoeg. We moeten verdergaan op de manier waarop we in de eerste helft hebben gespeeld", zei de verdediger.
Stroeyken teleurgesteld
Stroeykens speelde een sterke eerste helft, maar ook hij bezweek in de tweede periode en werd gewisseld. Anderlecht liet zich te makkelijk aan de kant zetten in dat kwartier na de rust.
"Dit is een grote teleurstelling. Echt ontgoochelend. We dachten zeker niet dat het al gespeeld zou zijn na de 0-2. Het is echt frustrerend dat we dit nog weggeven. Standard drukte na de 1-2 en nadien konden we de bal niet in de ploeg houden. Daardoor verloren we de controle over de match."
Claudio Reulens