Vandevoordt spreekt klare taal over selectie Rode Duivels

door
Vandevoordt spreekt klare taal over selectie Rode Duivels

De Rode Duivels staan om 20u45 voor een belangrijke wedstrijd in Oostenrijk. Daar zal Domenico Tedesco wel de nodige pionnen moeten missen, want net als vele andere landen kreeg ook België de voorbije dagen te maken met de nodige blessures.

De langdurig geblesseerden De Bruyne en Courtois kregen al snel het gezelschap van Leandro Trossard en Ameen Al-Dakhil. Donderdag moest ook nog eens Koen Casteels afhaken. De doelman van Wolfsburg is ziek en zal daardoor normaliter voor beide interlands moeten passen.

Vandevoordt niet ontgoocheld door niet-selectie

Daardoor krijgt Matz Sels nog eens zijn kans onder de lat, terwijl Thomas Kaminski en Arnaud Bodart als doublures op de bank zitten. De selecties van die laatste twee werden de voorbije maanden wel regelmatig op kritiek onthaald. Velen vinden dat Maarten Vandevoordt het meer verdient om zijn kans te krijgen.

De 21-jarige haalt al sinds vorig seizoen een hoog niveau bij KRC Genk, maar wordt voorlopig door Tedesco in de wachtkamer gezet. In Het Belang van Limburg geeft Vandevoordt echter aan dat hij daar niet al te rouwig om is, want hij vindt dat hij meer kan leren als titularis bij de Jonge Duivels dan als bankzitter bij de A-ploeg.

Dromen van EK

Dat zal ongetwijfeld ook één van de redenen zijn waarom Tedesco hem nog niet selecteerde. Dat was bijvoorbeeld ook een argument dat de bondscoach aanhaalde in de controverse rond Arthur Vermeeren: hij vindt dat jonge spelers meer leren door minuten te maken bij de U21 dan door de bank warm te houden bij de Rode Duivels.

Vandevoordt droomt stiekem wel van een selectie voor het EK komende zomer. Of hij daar ook kans op maakt, zal afhangen van hoe de situatie rond Thibaut Courtois evolueert. In principe zijn hij, Koen Casteels en Matz Sels de eerste drie keuzes in de doelmannenhiërarchie.

JOUW MENING TELT:
Verdient Vandevoordt een selectie voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

15
15
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

367
367
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

321
321
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

292
292
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1094
1094
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de afgelopen jaren geregeld zaakjes met mekaar. Dit keer hopen de ...

291
291
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

401
401
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

355
355
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

170
170
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

121
121
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

113
113
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

176
176
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

69
69
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

522
522
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

156
156
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

371
371
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

60
60
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

86
86
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

552
552
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

112
112
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

130
130
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

758
758
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

241
241
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

366
366
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

312
312

Meer sportnieuws