'Barça legt contact voor eerste topaanwinst van 2024'

door
'Barça legt contact voor eerste topaanwinst van 2024'

FC Barcelona hoopt dit seizoen eindelijk nog eens een goede campagne neer te zetten Champions League en dus werd de selectie voorzien van extra versterking. Maar de financiële middelen bij de Catalanen blijven erg beperkt. Desondanks zou de Spaanse kampioen al aan de komende zomermercato denken.

Zo werden allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisiegelden en commerciële rechten, van de hand gedaan. Mede daardoor kon de club miljoenen spenderen aan aankopen als Robert Lewandowski, Raphinha en Jules Koundé. Maar die inkomsten waren slechts eenmalig en dus was het budget afgelopen zomer beperkt.

Uitgavenplafond wéér verlaagd

Barcelona moest bijgevolg 'creatief' te werk gaan bij het aanwerven van nieuwe spelers. Zo werden Ilkay Gündogan en Iñigo Martinez transfervrij op de kop getikt, Oriol Romeu kwam voor een uiterst beperkt bedrag over van Girona. In het slot van de mercato werden Joao Félix en Joao Cancelo dan weer op huurbasis gestrikt.

De uitgaven bleven tijdens de voorbije transferperiode dus erg beperkt. En dat lijkt binnen een jaartje opnieuw het geval te zijn. Zo raakte bekend dat de Spaanse bond het uitgavenplafond van de Catalanen opnieuw heeft verlaagd in kader van de Financial Fair Play.

LEES OOK: ‘Lionel Messi op zucht van straffe transferwending’

Spaanse WK-ganger

Indien Barcelona nieuwe spelers wil aantrekken, zal het de transfersommen dus wederom beperkt moeten houden. En dus wordt de markt nu al afgespeurd naar interessante koopjes. Volgens SPORT heeft de regerende kampioen bijvoorbeeld contact gelegd met de entourage van Nico Williams.

De 21-jarige flankaanvaller is momenteel een vaste basiskracht bij Athletic Bilbao, waar hij het wist te schoppen tot de Spaanse nationale ploeg en zelfs een WK-ticket afdwong. Maar het contract van Williams loopt na het seizoen af. Barça zou hem dan ook willen overtuigen om komende zomer transfervrij de overstap te maken.

Barça doet dit seizoen weer mee voor de CL-eindzege ...

Meest recent

Patro blijft gaan en shopt opnieuw bij Sporting Hasselt

Patro Eisden droomt van promotie naar de Jupiler Pro League en kwam daar vorig seizoen al zeer ...

3
3
AA Gent toont veerkracht en pakt late oefenzege

AA Gent wil het komend seizoen over een volledig andere boeg gooien na de tegenvallende resultaten ...

25
25
'Westerlo zit niet stil: volgende transfer in aantocht'

Bij KVC Westerlo zullen er nog de nodige transfers afgerond gaan worden. Onze redactie weet dat er ...

36
36
'PSV rondt duurste deal ooit af, Ajax laat vedette gaan'

Bij Ajax en PSV staat er ook heel wat te gebeuren. De twee teams staan op het punt om een transfer ...

63
63
'Louwagie geeft niet toe: AA Gent weigert eerste voorstel'

Bij AA Gent zijn ze volop bezig met het afromen van de spelerskern. Dat is nodig vooraleer ze in de ...

87
87
'Westerlo aan zet: grote deal met MLS-club op komst'

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent Griffin Yow. Voorlopig was er weinig concreet te ...

34
34
'Bijltjesdag bij Anderlecht: drie spelers moeten weg'

Bij RSC Anderlecht gaan ze nog een pak spelers van de 35 die mee zijn op stage laten afvloeien. Er ...

378
378
Club Brugge maakt volgende megadeal officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende uitgaande toptransfer afgerond. Blauw-Zwart maakte zopas het vertrek ...

411
411
'Zinho Gano op weg naar zeer verrassende transfer'

Zinho Gano speelt sinds een jaar voor Saudi-Arabië, waar hij uitkomt voor Al-Hazem. De ervaren ...

58
58
'Atalanta twijfelt: deal met Club Brugge of Anderlecht?'

De voorbije jaren groeide Atalanta uit tot een stabiele subtopper in de Serie A en ook vorig seizoen ...

637
637
KRC Genk pakt door en kondigt volgende transferdeal aan

KRC Genk heeft in principe deze zomer niet zoveel werk op de transfermarkt. Het rondde tot dusver ...

222
222
Cercle jubelt: revelatie blijft langer aan boord

Bij Cercle Brugge hielden ze deze zomer schoon schip, nadat vorig seizoen maar net de degradatie ...

48
48
'Renard blijft hongerig: volgende doelwit bekend'

Na het teleurstellende einde van vorig seizoen moest er bij Anderlecht deze zomer veel veranderen. ...

260
260
De Mil lanceert transferoproep: "Dat hebben we nog nodig"

Rik De Mil leverde vorig seizoen straf werk bij Sporting Charleroi. Hij transformeerde een ploeg die ...

43
43
Fans Club Brugge in extase: hij is terug!

Bij Club Brugge lijken ze nog veel werk te hebben om hun ploeg voor volgend seizoen samen te ...

653
653
'Lucas Stassin dropt stevig transferbommetje'

De voorbije maanden bleek dat er nog werk aan de winkel is bij de Rode Duivels, waar Rudi Garcia aan ...

119
119
Vakantie ontspoort voor Gert Verheyen: ‘Net op tijd gered’

Voor veel 'voetbaldieren' is eindelijk een periode van rust aangebroken. Zo ook voor Gert Verheyen. ...

122
122
Heerenveen pakt uit met komst Antwerp-speler

Er heeft deze zomer bij Antwerp alweer een stevige leegloop plaatsgevonden. Negen spelers hebben ...

91
91
‘Leverkusen ziet Rode Duivel als redder’

Bij Bayer Leverkusen zagen ze deze zomer toch een beetje een einde aan een cyclus komen. Een jaar ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

653
653
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

235
235
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

126
126
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

118
118
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

198
198
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

494
494

Meer sportnieuws