De Condé geeft dé oorzaak voor mislukte comeback Onuachu

door
De Condé geeft dé oorzaak voor mislukte comeback Onuachu

Ook KRC Genk heeft zich in het slot van de zomerse transferperiode nog laten gelden. De vicekampioen versterkte zich in extremis met spits Andi Zeqiri en rechtervleugelback Zakaria El Ouahdi. Daar tegenover bleef de gedroomde terugkeer van Paul Onuachu uit.

Na de knappe prestaties van vorig seizoen, hield men in de Cegeka Arena rekening met het vertrek van bepaalde sterkhouders. Met name van Josep Paintsil en Mike Trésor, die uiteindelijk ook naar Burnley FC overstapte. En dus werd al vroegtijdig op die mogelijke transfers geanticipeerd.

Zo haalde Racing met Christopher Bonsu Baah en Alieu Fadera twee extra flankaanvallers in huis. Daarnaast werd met Hendrik Van Crombrugge een extra doelman aangetrokken, bleef het middenveld nagenoeg intact en zorgde de komst van Joris Kayembe voor de nodige alternatieven op de linksback.

LEES OOK: Benteke en Cuypers verdienen pak meer dan supersterren

Spits gezocht

De kern van coach Wouter Vrancken leek dus voldoende gewapend om op meerdere fronten te strijden. Behalve dan op de spits-positie. Daar waren amper alternatieven voor Tolu Arokodare. Uitendelijk werd dat probleem opgelost door de komst van Zeqiri. Maar hét topdoelwit was toch Onuachu.

De voormalige Gouden Schoen was in januari pas vertrokken in Genk en tekende toen bij Southampton. Maar het Engelse avontuur van de Nigeriaan draaide uit op een teleurstelling. En dus mocht hij deze zomer opnieuw beschikken. Genk trok lange tijd aan zijn mouw, toch bleef een doorbraak uit.

Paintsil ligt dwars

In een gesprek op het Youtube-kanaal van de club, heeft sportieve baas Dimitri De Condé nu zijn relaas gegeven van deze soap. "Het was een heel intensief dossier. Jullie mogen weten dat Paul absoluut wou terugkeren. En wij waren als club bereid om er de grootste inkomende transfer van het Genkse voetbal van te maken op financieel vlak. Dat was allemaal uitgewerkt", klinkt het.

Maar ondanks die bereidwilligheid aan beide zijden, kwam het toch niet tot een overeenkomst. "Voor Southampton moest het gebeuren onder een ruil met Paintsil. En die wou op het einde van de rit niet gaan. Ze hebben hem niet kunnen overtuigen en ik ben heel blij dat Joseph met zijn hart bij ons zit. Maar uiteindelijk is dat ten koste van Paul gegaan en hebben wij moeten schakelen", aldus De Condé.

Wat zou het beste zijn geweest voor Genk?

Meest recent

Coosemans deelt duidelijke mening over kritiek op Hasi

Anderlecht stond zaterdagavond onder zeer zware druk. Het moest absoluut een resultaat pakken tegen ...

37
37
Bertaccini gaat door stof na boze reactie bij wissel

Anderlecht heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De zege tegen KV Mechelen zorgde er niet ...

75
75
Liverpool wint eindelijk weer, vlotte zege voor Real

Na vier nederlagen op rij in de Premier League heeft Liverpool eindelijk nog eens kunnen winnen. Het ...

21
21
Anderlecht recht weer de rug en wipt naar derde plaats

Er stond zaterdag heel wat druk op de ketel bij Anderlecht na een magere één op zes in ...

109
109
Romano komt met belangrijke update over toekomst Openda

Loïs Openda versierde begin september een toch wel verrassende transfer. Terwijl de spits niet ...

39
39
Hayen eerlijk: "Het zou beter moeten, maar..."

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen. Het pakte de drie punten tegen rode lantaarn ...

107
107
Beveren blijft winnen, RWDM en Club Luik laten kans liggen

In de Challenger Pro League blijft SK Beveren domineren. De Waaslanders zijn ook na twaalf ...

72
72
'Igor Thiago versiert absolute toptransfer'

Anderhalf jaar geleden werd Igor Thiago de duurste uitgaande transfer ooit van Club Brugge, dat in ...

128
128
Groot onbegrip bij Anderlecht-fans over deze keuze van Hasi

Anderlecht moet tegen KV Mechelen winnen, zowel om de druk af te houden als om zijn plaats in de top ...

166
166
Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

In zijn vijfde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli zijn eerste ...

45
45
Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

96
96
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

81
81
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

179
179
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

147
147
Hasi: "Hij zal nooit naar Anderlecht komen"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KV Mechelen. Besnik Hasi neemt het dus op tegen zijn ex-ploeg. ...

291
291
Ajax verliest weer punten: druk op Heitinga neemt toe

In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste ...

57
57
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Chelsea'

RSC Anderlecht gaat in januari de markt op moeten gaan. Vooral aanvallend is er een stevige ...

138
138
Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

In de Premier League was het om 16u uitkijken naar de duels van Arsenal en Manchester United. Hoe ...

47
47
Union SG legt op spaarstand Zulte Waregem vlot over de knie

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League begonnen er om 16u twee duels. Het was vooral ...

30
30
Eerste zege voor Mönchengladbach, driepunter voor Leipzig

In de Bundesliga kijkt iedereen uit naar de topper van 18u30 tussen Bayern München en Bayer ...

16
16
Opstelling Club Brugge: Hayen met grote verrassing

Club Brugge heeft nog eens nood aan een overtuigende zege. Met de komst van FCV Dender lijken ze ...

229
229
Vanderbiest: "Dat heeft Anderlecht niet graag"

KV Mechelen is bezig aan een zeer goed seizoen. Ze trekken vanavond met de nodige ambitie naar het ...

167
167
De data onder Hasi: één sector top, één pure middelmaat

RSC Anderlecht moet vandaag winnen van KV Mechelen. Anders lijkt het einde verhaal te zijn voor ...

74
74
'Club Brugge ruikt extra geld: Premier League vult de kassa'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

340
340
Guardiola over Premier League: "Het is zoals de NBA"

De Premier League is al jaren de competitie waar het meeste geld in omgaat. Het wordt ook aanzien ...

45
45

Meer sportnieuws