'Bommetje bij Standard: aanvoerder op weg naar uitgang'

door
'Bommetje bij Standard: aanvoerder op weg naar uitgang'

Standard heeft zijn start in de Jupiler Pro League compleet gemist. Na vijf speeldagen kamperen de Rouches zowaar in de degradatiezone met een erg teleurstellende reeks van 2 op 15. Desondanks dreigen de Luikenaars vlak voor het sluiten van de transferperiode nog één van hun vaste sterkhouders kwijt te spelen.

Nieuwe coach Carl Hoefkens slaagt er voorlopig niet in om zijn ploeg te doen aanknopen met de gewenste resultaten. Het zou echter te gemakkelijk zijn om de schuld voor deze malaise bij de trainersstaf te leggen. De algemene conclusie is immers dat Standard veel te weinig kwaliteit in zijn selectie heeft zitten. Het vertrek van bepalende spelers zoals Philip Zinckernagel werd onvoldoende opgevangen.

LEES OOK: Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Contract pas verlengd

Extra versterking is dus broodnodig. De vraag is echter of er wel voldoende middelen zijn om in het slot van de mercato nog veel aanwinsten te gaan halen. De Amerikaanse eigenaars lijken alvast niet van plan of in staat om de geldbuidel flink open te trekken. Bovendien staat Standard op punt om nog één van zijn vaste basisspelers kwijt te spelen.

Volgens onder meer La Dernière Heure is Aaron Donnum immers op weg naar de uitgang op Sclessin. De Noorse flankspeler is nochtans een belangrijke pion in het elftal van Hoefkens, verlengde onlangs nog zijn contract en draagt sinds deze zomer ook de aanvoerdersband. Maar de 25-jarige zou nu kiezen voor een vertrek naar de Ligue 1.

Som van minstens 4.5 miljoen

De Franse bekerwinnaar Toulouse FC drukt namelijk door voor zijn komst. De Fransen zouden een viertal aanbiedingen hebben uitgebracht, die telkens werden geweigerd door Standard. Maar na een zoveelste poging gingen de Luikenaars toch overstag. Naar verluidt zou Toulouse zo'n 4.5 miljoen euro neertellen, al kan dat bedrag via bonussen nog stijgen tot ruim 6 miljoen euro.

Met de opbrengsten van Donnum kan Standard mogelijk wel nog extra versterking halen. Met Daan Dierckx (FC Parma) zou alvast een extra verdediger op komst zijn, al zou de jonge Belg eerste bij SL16 aansluiten. Daarnaast lijkt ook Denis Dragus op weg naar de uitgang. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt dat er onderhandeld wordt over een huurbeurt aan een Turkse club voor de Roemeense spits.

Standard moet Donnum absoluut zien te houden ...

Meest recent

Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

17
17
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

36
36
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

22
22
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

92
92
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

343
343
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

271
271
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

65
65
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

234
234
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

815
815
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

145
145
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

216
216
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

654
654
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

338
338
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

78
78
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

151
151
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

99
99
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

74
74
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

103
103
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

230
230
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

108
108
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

113
113
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

170
170
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

61
61
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

373
373
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

389
389

Meer sportnieuws