TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker Club, Antwerp mikt op stunt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker Club, Antwerp mikt op stunt'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht heeft nog een jong talent weten vast te liggen. Zoals donderdag al uitgelekt was, hebben ze zich weten te versterken met Lars Montegnies. De 17-jarige middenvelder wordt weggekaapt bij KV Kortrijk en tekende uiteindelijk een contract tot 2026. Daarnaast blijft RSCA speuren naar directe versterking voor de A-kern. Volgens O Jogo klopten de Brusselaars immers aan bij FC Porto voor de komst van Gonçalo Borges. Paars-Wit zou een huurvoorstel, met aankoopoptie, hebben neergelegd voor de 22-jarige flankaanvaller.

De kans bestaat dat Joseph Paintsil alsnog vertrekt bij KRC Genk. Vrijdag raakte bekend dat Leeds United een bod van 8 miljoen euro, plus 2 miljoen euro aan bonussen, zou hebben uitgebracht. Die aanbieding werd evenwel geweigerd, maar Genk lanceerde inmiddels een tegenbod. Naar verluidt Racing immers een vast bedrag van minstens 10 miljoen euro verlangen. Ondertussen blijven de Limburgers zelf ook werken aan de komst van een nieuwe spits.

Sportieve baas Marc Overmars wil de selectie van Antwerp FC nog van extra defensieve versterking voorzien. En daarbij lonkt de Nederlander naar verluidt ook naar AC Milan. Zo zou Fodé Ballo-Touré hoog op het Antwerpse verlanglijstje staan. De 26-jarige international van Senegal zou zelf een overgang naar Werder Bremen ambiëren. Maar volgens transferexpert Fabrizio Romano geeft Milan de voorkeur aan een deal met Antwerp, omdat RAFC betere voorwaarden zou bieden. De komst van Olivier Deman (Cercle Brugge) zou dan weer op de helling staan.

Club Brugge ziet mogelijk nog een aanvaller vertrekken. Zo zou Romeo Vermant wel eens andere oorden kunnen opzoeken. Door de zware concurrentie voor de spits-positie lijken zijn kansen bij de A-kern dit seizoen beperkt. Een nieuw seizoen bij Club Nxt zou een oplossing kunnen vormen voor Vermant, volgens transferwatcher Sacha Tavolieri zal hij echter op huurbasis elders ervaring mogen opdoen. Er zou Belgische interesse zijn, maar momenteel lijkt Duitsland de meest concrete bestemming. Ondertussen wordt Denis Odoi gelinkt aan OH Leuven, maar die transfer lijkt onwaarschijnlijk.

Jackson Tchatchoua is dit weekend in Turijn om er zijn medische tests af te leggen bij Torino. De club heeft een akkoord gevonden met Sporting Charleroi omtrent een transfersom van 3 miljoen euro. De 21-jarige middenvelder gaat een contract voor vier jaar tekenen in Italië.

Buitenland

Er lijkt dan toch een einde te komen aan de saga rondom Romelu Lukaku. De Rode Duivel lijkt immers steeds nadrukkelijker op weg naar AS Roma. The Telegraph meldde alvast dat Lukaku afziet van een transfer naar Juventus. Toch zal hij wellicht in Italië blijven spelen. Roma wil de spits immers aantrekken en zij onderhandelen met Chelsea omtrent een uitleenbeurt. Een delegatie van de Romeinen woonde vrijdag zelfs de wedstrijd tussen Chelsea en Luton bij, in de loop van het weekend worden gesprekken verdergezet. De Italianen zouden hem uitlenen zonder aankoopoptie en nemen een deel over van zijn loon.

Rode Duivel Aster Vranckx mag deze zomer opnieuw vertrekken bij VfL Wolfsburg. De middenvelder stond lange tijd op de radar bij PSV, maar lijkt nu voor een terugkeer naar Italië te kiezen. Volgens de Italiaanse transferwatcher Gianluca Di Marzio drukt ACF Fiorentina immers door voor zijn komst. De Serie A-middenmoter zou mikken op een definitieve transfer nadat Vranckx vorig seizoen al op huurbasis bij AC Milan speelde.

FC Barcelona is nog niet klaar op de zomermercato. De Catalanen mikken op een huurdeal met Manchester City omtrent Joao Cancelo en ook diens landgenoot Joao Félix, die mag vertrekken bij Atlético Madrid, zou in beeld zijn. Daarnaast mag Ansu Fati bij een goed bod vertrekken bij de Spaanse kampioen. Volgens Fichajes zou Arsenal wel iets zien in de vleugelspeler. The Gunners zouden bereid zijn om meer dan 50 miljoen euro op tafel te leggen voor Fati, die nog een contract heeft tot midden 2027 bij Barça.

Manchester City is nog niet klaar op de transfermarkt. De Engelse kampioen wil zijn middenveld immers nog versterken en daarbij is het vizier gericht op de Portugees Matheus Nunes, die net zijn eerste seizoen bij Wolverhampton Wanderers achter de rug heeft. De Engelse titelverdediger deed zelfs al een eerste bod, maar dat werd vrijwel meteen geweigerd door Wolves. Naar verluidt ging het om een totaalsom van zo'n 55 miljoen euro. Volgens transferautoriteit Fabrizio Romano zou echter snel een nieuw bod vanuit het Etihad Stadium volgen.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

24
24
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

47
47
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

36
36
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

21
21
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

34
34
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

152
152
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

65
65
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

71
71
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

105
105
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

85
85
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

265
265
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

106
106
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

417
417
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

75
75
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

43
43
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

480
480
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

208
208
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

30
30
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

123
123
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

73
73
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

662
662
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

58
58
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

271
271
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

389
389
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

327
327

Meer sportnieuws