Rampzalig nieuws Cercle: smaakmaker half jaar buiten strijd

door
Rampzalig nieuws Cercle: smaakmaker half jaar buiten strijd

Cercle Brugge werd voor aanvang van het seizoen getipt als één van de grote revelaties en met 6 op 12 zijn de Bruggelingen behoorlijk goed aan de competitie begonnen. Maar na de zege van afgelopen weekend op Standard kreeg Groen-Zwart een flinke domper te verwerken. Zo staat Abu Francis ruime tijd aan de kant.

Nadat Miron Muslic het stokje overnam als hoofdcoach bij de Vereniging, groeide Cercle afgelopen seizoen al uit tot een gevaarlijke subtopper die het menig topclubs lastig kon maken. De Bruggelingen wisten toen zelfs een plekje in de Europe Play-Offs af te dwingen. Die rol willen ze in de huidige jaargang opnieuw op zich nemen.

LEES OOK: Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Noodlot slaat toe

En Cercle is alvast behoorlijk goed van start gegaan, zeker gezien toch wel lastige kalender. Mist wat meer meeval tegen Antwerp FC en KRC Genk, had Groen-Zwart zelfs een topstart kunnen maken. Dat doet het beste vermoeden voor de komende maanden. Al zal Muslic nu wel moeten schuiven met zijn basispionnen.

Via de officiële kanalen maakte Cercle immers bekend dat Abu Francis maandenlang in de lappenmand zal liggen. De 22-jarige middenvelder uit Ghana was onder Muslic uitgegroeid tot een vaste basiskracht en ook in de huidige jaargang verscheen hij telkens aan de aftrap. Maar zaterdag tegen Standard sloeg het noodlot toe.

Maanden buiten strijd

Na amper 10 minuten viel Francis geblesseerd uit en moest hij noodgedwongen vervangen worden. En het verdict is bijzonder zwaar voor de Ghanees. Hij heeft immers een scheur in de meniscus opgelopen en staat zo'n 6 maanden aan de kant. De middenvelder mag de volledige eerste seizoenshelft dus al op zijn buik schrijven.

Cercle haalt dit seizoen opnieuw de top 8 ...

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

1
1
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

12
12
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

25
25
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

70
70
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

111
111
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

37
37
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

140
140
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

49
49
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

66
66
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

350
350
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

321
321
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

759
759
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

240
240
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

39
39
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

413
413
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

234
234
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

931
931
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

313
313
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

376
376
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

213
213
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

104
104
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

644
644
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

269
269
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

125
125
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

568
568

Meer sportnieuws