Veel mensen dachten vermoedelijk dat RWDM (nog) niet klaar was voor een avontuur in de Jupiler Pro League, die stelling heeft de promovendus vandaag vakkundig naar de vuilbak gespeeld. Onder leiding van het duo Mercier-Biron veegden de bezoekers een achterstand weg en finaal pakten ze hun eerste driepunter van dit seizoen.
Promovendus RWDM maakte vorige week keihard kennis met de realiteit, in eigen huis ging het na een turbulente periode (met coachwissel) met 0-4 onderuit tegen Racing Genk. Vandaag wou het team van coach Caçapa graag iets rapen op het veld van OHL, bij de bezoekers kwam onder meer Dwomoh (ex-Genk en Antwerp) in het elftal. De Leuvenaren pakten op de vorige speeldag al een puntje tegen Charleroi, Maertens (terug fit) begon in de basis en ook de op een transfer azende Keita verscheen aan de aftrap bij OHL.
LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag
Sterke promovendus zet scheve situatie rechtDie paar missers braken RWDM net voor halfweg de eerste helft zuur op. Met een heerlijke doorsteekbal zette Opoku plots de 19-jarige Sagrado alleen voor Defourny en hij maakte er 1-0 van. Aangeslagen waren de bezoekers amper, op het halfuur haalde Mercier stevig uit en enkel een geweldige redding van Cojocaru hield de Leuvense voorsprong op het bord. De verdiende gelijkmaker zou toch nog voor de pauze vallen: een sterke Mercier zette Biron schuin voor de thuisdoelman en de aanvaller werkte fraai de 1-1 in doel. Halfweg hingen de bordjes gelijk.

RWDM presenteert zich voor de pauze al als een weerbaar elftal.
VAR geeft RWDM extra duwtje
De bezoekers kregen na de pauze al snel een cadeau van thuisspeler Ricca. Die beging dom handspel in de eigen zestien meter en na tussenkomst van de VAR mocht Biron vanaf elf meter voor de 1-2 zorgen. Een mokerslag was het voor OHL, dat pas iets voor het uur nog eens voor stevige dreiging zorgde. Na een hoekschop kopte Ricca prima naar de grond maar Defourny ranselde de bal katachtig nog uit doel.De Leuvenaren gaven ook na de pauze een slappe indruk en hielden RWDM eenvoudig in het zadel door een veel te laag tempo te ontwikkelen. Brys bracht nog onder meer Holzhauser en N'Dri in het elftal, waardoor OHL toch nog wat druk ontwikkelde in de slotfase. Een afgeweken schot van Schrijvers ging op vijf minuten van het einde nipt naast. De Molenbekenaren hielden uiteindelijk knap stand en pakken op speeldag twee hun eerste zege in de Jupiler Pro League. Het ambitieuze OHL blijft achter met één flauw puntje uit twee duels.
Scoreverloop:
1-0 (18') Sagrado, 1-1 (44') Biron, 1-2 (48') Biron (p)
Maarten Coenen