Stadion-oorlog Antwerp: breekpunten Gheysens-Mintjens onthuld

1444
Stadion-oorlog Antwerp: breekpunten Gheysens-Mintjens onthuld

Antwerp FC legde vorig seizoen beslag op de historische dubbel en wil in de komende jaargang ook op het Europese toneel succes boeken. Maar ondertussen blijven de verbouwingen aan het Bosuil-stadion aanslepen. En een oplossing is niet meteen in zicht, zo is er zelfs een open oorlog ontstaan tussen voorzitter Paul Gheysens en grondeigenaar Tania Mintjens.


Sinds Gheysens de club in handen kreeg, begon hij meteen met de renovatie van de Bosuil. Niet geheel onlogisch als grote baas van bouwbedrijf Ghelamco. En de renovatiewerken mochten gezien worden. Maar 'Tribune 2' kon tot dusver niet onder handen gepakt worden en blijft voorlopig dus gesloten. De gronden waar deze tribune op staan, zijn immers in handen van de familie Mintjens. Die had RAFC destijds van de financiële afgrond gered door de gronden op te kopen en ze vervolgens in opstalrecht weer ter beschikking te stellen van de club. De familie Mintjes is echter niet van plan om die gronden zomaar aan Gheysens en Ghelamco te verkopen, zonder dat de continuïteit van Antwerp wordt gevrijwaard.

LEES OOK: Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Alle macht in eigen handen

Vorige maand werd evenwel een alternatief plan gelanceerd vanuit het kamp-Mintjens, waar vooral de club als grote winnaar uit leek te komen. Maar dat plan werd snel weer van tafel geveegd door de clan-Gheysens. Bij Het Laatste Nieuws kon men op basis van interne mails inmiddels achterhalen waar de breekpunten exact liggen. Zaken als 'supportersparticipatie' en bepaalde 'controlemechanismen' vindt Gheysens bijvoorbeeld niet kunnen. De ondernemer investeerde inmiddels zoveel in de club, dat hij het niet meer dan normaal vindt dat zijn visie volledig wordt gevolgd. Bij Mintjens vindt men dan weer dat dergelijke 'toezicht of controle' noodzakelijk is om te waken over de naleving van de gemaakte afspraken.

Investeringen = voldoende engagement

Maar dat is niet het enige breekpunt. Uit het voorstel van Mintjens, blijkt dat Gheysens enkel een herziening van de erfpacht van 0 tot 99 jaar accepteert. De overige punten zouden volgens hem onaanvaardbaar zijn. Zelfs het laten vallen van de vergoeding voor het gebruik van de gronden. Overigens vinden de West-Vlaamse zakenman en zijn entourage dat zijn investeringen van de voorbije jaren voldoende engagement uitstralen en dat daarover dus geen schriftelijke afspraken gemaakt moeten worden. Bij Mintjes vreest men dan weer dat Gheysens mogelijk overgaat tot een verkoop zodra het vernieuwde stadion af is en de club weer een voldoende grote meerwaarde heeft. Momenteel is een oplossing dus erg ver weg, de verwijten vliegen zelfs heen en weer.

Denkt u dat Gheysens van plan is om de club langer dan vijf jaar te houden ...

Meest recent

Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

20
20
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

18
18
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

14
14
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

88
88
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

69
69
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

19
19
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

35
35
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

64
64
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

92
92
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

119
119
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

11
11
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

18
18
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

42
42
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

73
73
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

43
43
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

39
39
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

330
330
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

75
75
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

32
32
Anderlecht verrast door opvallende transfertip voor januari

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

211
211
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

54
54
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

122
122
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

53
53
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

44
44
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

266
266

Meer sportnieuws