Stadion-oorlog Antwerp: breekpunten Gheysens-Mintjens onthuld

door
Stadion-oorlog Antwerp: breekpunten Gheysens-Mintjens onthuld

Antwerp FC legde vorig seizoen beslag op de historische dubbel en wil in de komende jaargang ook op het Europese toneel succes boeken. Maar ondertussen blijven de verbouwingen aan het Bosuil-stadion aanslepen. En een oplossing is niet meteen in zicht, zo is er zelfs een open oorlog ontstaan tussen voorzitter Paul Gheysens en grondeigenaar Tania Mintjens.


Sinds Gheysens de club in handen kreeg, begon hij meteen met de renovatie van de Bosuil. Niet geheel onlogisch als grote baas van bouwbedrijf Ghelamco. En de renovatiewerken mochten gezien worden. Maar 'Tribune 2' kon tot dusver niet onder handen gepakt worden en blijft voorlopig dus gesloten. De gronden waar deze tribune op staan, zijn immers in handen van de familie Mintjens. Die had RAFC destijds van de financiële afgrond gered door de gronden op te kopen en ze vervolgens in opstalrecht weer ter beschikking te stellen van de club. De familie Mintjes is echter niet van plan om die gronden zomaar aan Gheysens en Ghelamco te verkopen, zonder dat de continuïteit van Antwerp wordt gevrijwaard.

LEES OOK: Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

Alle macht in eigen handen

Vorige maand werd evenwel een alternatief plan gelanceerd vanuit het kamp-Mintjens, waar vooral de club als grote winnaar uit leek te komen. Maar dat plan werd snel weer van tafel geveegd door de clan-Gheysens. Bij Het Laatste Nieuws kon men op basis van interne mails inmiddels achterhalen waar de breekpunten exact liggen. Zaken als 'supportersparticipatie' en bepaalde 'controlemechanismen' vindt Gheysens bijvoorbeeld niet kunnen. De ondernemer investeerde inmiddels zoveel in de club, dat hij het niet meer dan normaal vindt dat zijn visie volledig wordt gevolgd. Bij Mintjens vindt men dan weer dat dergelijke 'toezicht of controle' noodzakelijk is om te waken over de naleving van de gemaakte afspraken.

Investeringen = voldoende engagement

Maar dat is niet het enige breekpunt. Uit het voorstel van Mintjens, blijkt dat Gheysens enkel een herziening van de erfpacht van 0 tot 99 jaar accepteert. De overige punten zouden volgens hem onaanvaardbaar zijn. Zelfs het laten vallen van de vergoeding voor het gebruik van de gronden. Overigens vinden de West-Vlaamse zakenman en zijn entourage dat zijn investeringen van de voorbije jaren voldoende engagement uitstralen en dat daarover dus geen schriftelijke afspraken gemaakt moeten worden. Bij Mintjes vreest men dan weer dat Gheysens mogelijk overgaat tot een verkoop zodra het vernieuwde stadion af is en de club weer een voldoende grote meerwaarde heeft. Momenteel is een oplossing dus erg ver weg, de verwijten vliegen zelfs heen en weer.

Trending:

'Doorbraak bij Club Brugge: Jashari out, Stankovic in?'
'Doorbraak bij Club Brugge: Jashari out, Stankovic in?'

Denkt u dat Gheysens van plan is om de club langer dan vijf jaar te houden ...

Meest recent

'Bakayoko wacht bang af na transferontwikkeling'

In de voorbije mercato's draaide de geruchtenmolen telkens op volle toeren rond Johan Bakayoko, maar ...

3
3
‘Spaans duel ontbrandt: Anderlecht ruikt miljoenen’

Bij Anderlecht blijft het een zeer drukke transferzomer. Vooral op inkomend vlak is sportief ...

185
185
'Genk sluit opvallende transferdeal’'

Bij KRC Genk kennen ze tot dusver een vrij rustige zomermercato. Met Daan Heymans streek er tot ...

54
54
Voetbalwereld rouwt weer: iconische ex-doelman JPL overleden

De voetbalwereld kreeg donderdag een enorme schok te verwerken met het plotse overlijden van ...

0
0
‘Belgische droom spat uiteen bij Napoli’

Napoli heeft straffe plannen voor het komende seizoen. Nadat ze vorig seizoen toch ietwat verrassend ...

48
48
‘Wim De Decker verrast vriend en vijand met keuze’

Dezer dagen zijn Belgische trainers best 'hot' in het buitenland. We zien alsmaar meer Belgische ...

47
47
'Camara zorgt voor gedonder bij Anderlecht-comeback'

Ilay Camara keert terug naar Anderlecht – een club die hem ooit zonder pardon liet gaan. Hoe ...

317
317
Genk lanceert nieuw talent: "Fink heeft een plan"

KRC Genk vergaarde de voorbije jaren een stevige reputatie omwille van zijn geroemde jeugdopleiding. ...

125
125
'Strijd om goudhaantje Cercle barst helemaal los'

Cercle Brugge hoopt het straks beter te doen na een vervelend seizoen, waarin het pas in de barrages ...

155
155
'Jashari baalt: Club brengt keiharde transferboodschap'

Club Brugge reist binnen enkele dagen af naar het Verenigd Koninkrijk voor zijn stage en een ...

842
842
Oude bekende naar Anderlecht? "Goede band met Coucke"

Bij Anderlecht zijn ze dit seizoen een andere weg ingeslagen. CEO Sports Tim Borguet en sportief ...

540
540
‘Club Brugge ontsnapt aan miljoenenflop met Meijer’

In navolging van Casper Nielsen (Standard) en Ferran Jutgla (Celta de Vigo), staat de derde grote ...

504
504
Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

Royal Antwerp FC heeft donderdag met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Jelle Bataille. ...

444
444
'Toptransfer De Winter: Genoa legt stevige vraagprijs vast'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens de huidige mercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

70
70
Flames vervloeken Italianen: "Ze maakten de match kapot"

De Red Flames zijn met een domper aan het Europees kampioenschap in Zwitserland begonnen. Donderdag ...

92
92
Peperdure fout bij Antwerp: sterkhouder per direct weg

Antwerp FC zag in het tussenseizoen al verschillende sterkhouders wegvallen. Toby Alderweireld ging ...

254
254
Versterking voor De Mil, Zulte Waregem strikt opvolger Messoudi

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij, maar de ploegen ...

88
88
'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'

Bij Club Brugge KV zitten nog verschillende grote uitgaande transfers in de pijplijn. Zo wordt volop ...

1267
1267
'Medische proeven gepland: Noa Lang heeft toptransfer beet'

Noa Lang speelde afgelopen seizoen een belangrijke rol in het kampioenschap van PSV. Maar het ...

192
192
Slot komt met hartbrekende reactie na Jota-drama

De voetbalwereld rouwt momenteel om het plotse heengaan van Diogo Jota. De 28-jarige aanvaller van ...

179
179
"Grootste van België" - aanwinst lyrisch over Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

619
619
‘Nieuwe nummer 9 voor Club: transferchaos compleet’

Club Brugge zet volop in op versterking van de aanval en richt zijn pijlen op een jonge, ...

629
629
EK-start in mineur: enerverend Italië bezorgt Flames mokerslag

Het Europees kampioenschap is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor de Red Flames. De ...

100
100
Anderlecht strikt Camara: exacte transfervoorwaarden gelekt

RSC Anderlecht blijft bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Slechts enkele dagen na de komst ...

579
579
'Witte rook te zien: volgende grote vertrekker bij Club'

Komend weekend reist Club Brugge naar Groot-Britannië af voor een oefenwedstrijd en ...

647
647

Meer sportnieuws