Mintjens doorbreekt stilte: Gheysens krijgt voorstel Bosuil

1397 stemmen
Mintjens doorbreekt stilte: Gheysens krijgt voorstel Bosuil

Toen kersvers dubbelwinnaar Antwerp FC afgelopen maandag gehuldigd werd op het Antwerpse stadhuis, haalde voorzitter Paul Gheysens opvallend uit naar het 'probleem-Mintjens'. Daarmee verwees hij naar Tania Mintjes, de eigenares van de Bosuil-gronden. In een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad heeft zijn nu de stilte doorbroken over de jarenlange patstelling.


Zo'n 15 jaar geleden stond RAFC aan de rand van de financiële afgrond. Op dat moment sprong de familie Mintjens in de bres met een lening. Omdat die lening niet tijdig kon terugbetaald worden, kreeg de familie Mintjens de stadiongronden in handen. Meteen werden de gronden in opstalrecht weer overgemaakt aan de club. Concreet mag de club de gronden hierdoor exploiteren in ruil voor een jaarlijkse (beperkte) vergoeding aan de familie Mintjens. Wanneer Antwerp in handen komt van Gheysens, wil die de gronden echter definitief overnemen. En daar weigert Tania Mintjens in mee te gaan.

LEES OOK: Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Nieuwe overeenkomst

In een zeldzaam interview met Het Nieuwsblad heeft die laatste nu haar kant van het verhaal uit de doeken gedaan. De zakenvrouw beweert dat zij enkel het beste voorheeft met de club en het voortbestaan van het stamnummer één wil garanderen. Ze schuift zelfs een oplossing naar voren die bestaat uit enkele onderdelen. Allereerst zou de opstalrecht-overeenkomst met 99 jaar verlengd worden, maar dit keer zonder dat de club een jaarlijkse vergoeding moet betalen. Vervolgens moeten Gheysens en Ghelamco zich engageren voor de verdere uitbouw van de tribunes aan correcte voorwaarden. Zij nemen ook de financiering op zich.

Supporters in RvB

De opbrengsten zouden dan weer ten goede van de club moeten komen. Om daarover te waken, pleit Mintjes voor supportersparticipatie. Concreet zou één vertegenwoordiger van de achterban een zitje krijgen in de Raad van Bestuur. En wanneer Gheysens ooit zou besluiten om de club te verkopen, wat niet zou mogen binnen een termijn van vijf jaar, heeft de grondeigenaar het recht om elk mogelijk bod te evenaren (right to match). Moest dat niet lukken, dan moet er wel weer een vergoeding voor de club voorzien worden. Afwachten op het kamp-Gheysens zo'n constructie ook ziet zitten.

Goed voorstel volgens u?

Meest recent

Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

0
0
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

70
70
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

117
117
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

412
412
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

94
94
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

290
290
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

123
123
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

122
122
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

210
210
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

84
84
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

410
410
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

169
169
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

260
260
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

143
143
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

184
184
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

118
118
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

941
941
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1187
1187
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

637
637
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

189
189
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

296
296
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

677
677
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

172
172
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

163
163

Meer sportnieuws