Mintjens doorbreekt stilte: Gheysens krijgt voorstel Bosuil

1397
Mintjens doorbreekt stilte: Gheysens krijgt voorstel Bosuil

Toen kersvers dubbelwinnaar Antwerp FC afgelopen maandag gehuldigd werd op het Antwerpse stadhuis, haalde voorzitter Paul Gheysens opvallend uit naar het 'probleem-Mintjens'. Daarmee verwees hij naar Tania Mintjes, de eigenares van de Bosuil-gronden. In een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad heeft zijn nu de stilte doorbroken over de jarenlange patstelling.


Zo'n 15 jaar geleden stond RAFC aan de rand van de financiële afgrond. Op dat moment sprong de familie Mintjens in de bres met een lening. Omdat die lening niet tijdig kon terugbetaald worden, kreeg de familie Mintjens de stadiongronden in handen. Meteen werden de gronden in opstalrecht weer overgemaakt aan de club. Concreet mag de club de gronden hierdoor exploiteren in ruil voor een jaarlijkse (beperkte) vergoeding aan de familie Mintjens. Wanneer Antwerp in handen komt van Gheysens, wil die de gronden echter definitief overnemen. En daar weigert Tania Mintjens in mee te gaan.

Nieuwe overeenkomst

In een zeldzaam interview met Het Nieuwsblad heeft die laatste nu haar kant van het verhaal uit de doeken gedaan. De zakenvrouw beweert dat zij enkel het beste voorheeft met de club en het voortbestaan van het stamnummer één wil garanderen. Ze schuift zelfs een oplossing naar voren die bestaat uit enkele onderdelen. Allereerst zou de opstalrecht-overeenkomst met 99 jaar verlengd worden, maar dit keer zonder dat de club een jaarlijkse vergoeding moet betalen. Vervolgens moeten Gheysens en Ghelamco zich engageren voor de verdere uitbouw van de tribunes aan correcte voorwaarden. Zij nemen ook de financiering op zich.

Supporters in RvB

De opbrengsten zouden dan weer ten goede van de club moeten komen. Om daarover te waken, pleit Mintjes voor supportersparticipatie. Concreet zou één vertegenwoordiger van de achterban een zitje krijgen in de Raad van Bestuur. En wanneer Gheysens ooit zou besluiten om de club te verkopen, wat niet zou mogen binnen een termijn van vijf jaar, heeft de grondeigenaar het recht om elk mogelijk bod te evenaren (right to match). Moest dat niet lukken, dan moet er wel weer een vergoeding voor de club voorzien worden. Afwachten op het kamp-Gheysens zo'n constructie ook ziet zitten.

Goed voorstel volgens u?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

14
14
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

17
17
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

27
27
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

21
21
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

61
61
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

107
107
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

110
110
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

238
238
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

245
245
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

112
112
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

120
120
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

204
204
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

170
170
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

242
242
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

303
303
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

205
205
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

226
226
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

110
110
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

91
91
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

249
249
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

50
50
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

136
136
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

951
951

Meer sportnieuws