Mintjens doorbreekt stilte: Gheysens krijgt voorstel Bosuil

door
Mintjens doorbreekt stilte: Gheysens krijgt voorstel Bosuil

Toen kersvers dubbelwinnaar Antwerp FC afgelopen maandag gehuldigd werd op het Antwerpse stadhuis, haalde voorzitter Paul Gheysens opvallend uit naar het 'probleem-Mintjens'. Daarmee verwees hij naar Tania Mintjes, de eigenares van de Bosuil-gronden. In een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad heeft zijn nu de stilte doorbroken over de jarenlange patstelling.


Zo'n 15 jaar geleden stond RAFC aan de rand van de financiële afgrond. Op dat moment sprong de familie Mintjens in de bres met een lening. Omdat die lening niet tijdig kon terugbetaald worden, kreeg de familie Mintjens de stadiongronden in handen. Meteen werden de gronden in opstalrecht weer overgemaakt aan de club. Concreet mag de club de gronden hierdoor exploiteren in ruil voor een jaarlijkse (beperkte) vergoeding aan de familie Mintjens. Wanneer Antwerp in handen komt van Gheysens, wil die de gronden echter definitief overnemen. En daar weigert Tania Mintjens in mee te gaan.

LEES OOK: ‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Nieuwe overeenkomst

In een zeldzaam interview met Het Nieuwsblad heeft die laatste nu haar kant van het verhaal uit de doeken gedaan. De zakenvrouw beweert dat zij enkel het beste voorheeft met de club en het voortbestaan van het stamnummer één wil garanderen. Ze schuift zelfs een oplossing naar voren die bestaat uit enkele onderdelen. Allereerst zou de opstalrecht-overeenkomst met 99 jaar verlengd worden, maar dit keer zonder dat de club een jaarlijkse vergoeding moet betalen. Vervolgens moeten Gheysens en Ghelamco zich engageren voor de verdere uitbouw van de tribunes aan correcte voorwaarden. Zij nemen ook de financiering op zich.

Supporters in RvB

De opbrengsten zouden dan weer ten goede van de club moeten komen. Om daarover te waken, pleit Mintjes voor supportersparticipatie. Concreet zou één vertegenwoordiger van de achterban een zitje krijgen in de Raad van Bestuur. En wanneer Gheysens ooit zou besluiten om de club te verkopen, wat niet zou mogen binnen een termijn van vijf jaar, heeft de grondeigenaar het recht om elk mogelijk bod te evenaren (right to match). Moest dat niet lukken, dan moet er wel weer een vergoeding voor de club voorzien worden. Afwachten op het kamp-Gheysens zo'n constructie ook ziet zitten.

Goed voorstel volgens u?

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

5
5
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

90
90
'Overmars aan zet: miljoenentransfer voor Antwerp?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

39
39
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

205
205
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

223
223
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

188
188
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

364
364
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

467
467
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

226
226
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

191
191
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

260
260
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

137
137
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

268
268
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

71
71
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

197
197
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

282
282
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

307
307
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

303
303
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

396
396
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

355
355
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

62
62
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

297
297
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

604
604

Meer sportnieuws