Mintjens doorbreekt stilte: Gheysens krijgt voorstel Bosuil

1397 stemmen
Mintjens doorbreekt stilte: Gheysens krijgt voorstel Bosuil

Toen kersvers dubbelwinnaar Antwerp FC afgelopen maandag gehuldigd werd op het Antwerpse stadhuis, haalde voorzitter Paul Gheysens opvallend uit naar het 'probleem-Mintjens'. Daarmee verwees hij naar Tania Mintjes, de eigenares van de Bosuil-gronden. In een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad heeft zijn nu de stilte doorbroken over de jarenlange patstelling.


Zo'n 15 jaar geleden stond RAFC aan de rand van de financiële afgrond. Op dat moment sprong de familie Mintjens in de bres met een lening. Omdat die lening niet tijdig kon terugbetaald worden, kreeg de familie Mintjens de stadiongronden in handen. Meteen werden de gronden in opstalrecht weer overgemaakt aan de club. Concreet mag de club de gronden hierdoor exploiteren in ruil voor een jaarlijkse (beperkte) vergoeding aan de familie Mintjens. Wanneer Antwerp in handen komt van Gheysens, wil die de gronden echter definitief overnemen. En daar weigert Tania Mintjens in mee te gaan.

LEES OOK: 'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Nieuwe overeenkomst

In een zeldzaam interview met Het Nieuwsblad heeft die laatste nu haar kant van het verhaal uit de doeken gedaan. De zakenvrouw beweert dat zij enkel het beste voorheeft met de club en het voortbestaan van het stamnummer één wil garanderen. Ze schuift zelfs een oplossing naar voren die bestaat uit enkele onderdelen. Allereerst zou de opstalrecht-overeenkomst met 99 jaar verlengd worden, maar dit keer zonder dat de club een jaarlijkse vergoeding moet betalen. Vervolgens moeten Gheysens en Ghelamco zich engageren voor de verdere uitbouw van de tribunes aan correcte voorwaarden. Zij nemen ook de financiering op zich.

Supporters in RvB

De opbrengsten zouden dan weer ten goede van de club moeten komen. Om daarover te waken, pleit Mintjes voor supportersparticipatie. Concreet zou één vertegenwoordiger van de achterban een zitje krijgen in de Raad van Bestuur. En wanneer Gheysens ooit zou besluiten om de club te verkopen, wat niet zou mogen binnen een termijn van vijf jaar, heeft de grondeigenaar het recht om elk mogelijk bod te evenaren (right to match). Moest dat niet lukken, dan moet er wel weer een vergoeding voor de club voorzien worden. Afwachten op het kamp-Gheysens zo'n constructie ook ziet zitten.

Goed voorstel volgens u?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

107
107
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

42
42
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

655
655
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

117
117
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

208
208
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

164
164
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

146
146
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

262
262
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

172
172
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

233
233
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws