Mintjens doorbreekt stilte: Gheysens krijgt voorstel Bosuil

door
Mintjens doorbreekt stilte: Gheysens krijgt voorstel Bosuil

Toen kersvers dubbelwinnaar Antwerp FC afgelopen maandag gehuldigd werd op het Antwerpse stadhuis, haalde voorzitter Paul Gheysens opvallend uit naar het 'probleem-Mintjens'. Daarmee verwees hij naar Tania Mintjes, de eigenares van de Bosuil-gronden. In een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad heeft zijn nu de stilte doorbroken over de jarenlange patstelling.


Zo'n 15 jaar geleden stond RAFC aan de rand van de financiële afgrond. Op dat moment sprong de familie Mintjens in de bres met een lening. Omdat die lening niet tijdig kon terugbetaald worden, kreeg de familie Mintjens de stadiongronden in handen. Meteen werden de gronden in opstalrecht weer overgemaakt aan de club. Concreet mag de club de gronden hierdoor exploiteren in ruil voor een jaarlijkse (beperkte) vergoeding aan de familie Mintjens. Wanneer Antwerp in handen komt van Gheysens, wil die de gronden echter definitief overnemen. En daar weigert Tania Mintjens in mee te gaan.

LEES OOK: Paul Gheysens aan zet: verkoop Antwerp in 2026?

Nieuwe overeenkomst

In een zeldzaam interview met Het Nieuwsblad heeft die laatste nu haar kant van het verhaal uit de doeken gedaan. De zakenvrouw beweert dat zij enkel het beste voorheeft met de club en het voortbestaan van het stamnummer één wil garanderen. Ze schuift zelfs een oplossing naar voren die bestaat uit enkele onderdelen. Allereerst zou de opstalrecht-overeenkomst met 99 jaar verlengd worden, maar dit keer zonder dat de club een jaarlijkse vergoeding moet betalen. Vervolgens moeten Gheysens en Ghelamco zich engageren voor de verdere uitbouw van de tribunes aan correcte voorwaarden. Zij nemen ook de financiering op zich.

Supporters in RvB

De opbrengsten zouden dan weer ten goede van de club moeten komen. Om daarover te waken, pleit Mintjes voor supportersparticipatie. Concreet zou één vertegenwoordiger van de achterban een zitje krijgen in de Raad van Bestuur. En wanneer Gheysens ooit zou besluiten om de club te verkopen, wat niet zou mogen binnen een termijn van vijf jaar, heeft de grondeigenaar het recht om elk mogelijk bod te evenaren (right to match). Moest dat niet lukken, dan moet er wel weer een vergoeding voor de club voorzien worden. Afwachten op het kamp-Gheysens zo'n constructie ook ziet zitten.

Goed voorstel volgens u?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

2
2
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

53
53
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

83
83
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

220
220
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

430
430
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

156
156
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

202
202
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

271
271
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

131
131
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

333
333
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

218
218
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

316
316
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

587
587
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

404
404
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

140
140
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

165
165
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

304
304
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

847
847
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

352
352
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

78
78
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

350
350
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

604
604
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

139
139
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

277
277

Meer sportnieuws