Rode Duivels moeten niet schitteren voor vlotte zege

door
Rode Duivels moeten niet schitteren voor vlotte zege

De Rode Duivels hebben na het ontgoochelende gelijkspel van vorig weekend tegen Oostenrijk niet opnieuw een steek laten vallen. In Estland schitterden ze zeker niet, maar deden ze wel voldoende om al bij al een vlotte zege te boeken. Enkele minuten doorduwen in de eerste helft was voldoende om een 0-2 op het scorebord te krijgen, met dank aan - wie anders - Romelu Lukaku. In de slotfase opende ook Johan Bakayoko nog zijn Duivelse rekening: 0-3.


Domenico Tedesco had de nodige verrassingen in petto in zijn basiselftal, met maar liefst vijf wijzigingen ten opzichte van Oostenrijk. Naast de verwachte basisplaatsen voor Matz Sels en Jan Vertonghen mochten immers Aster Vrancxk, Johan Bakayoko en Mike Trésor allemaal hun debuut als titularis maken. Al dat vers bloed inspireerde de Belgen in het eerste halfuur echter niet. De stugge Esten slaagden er zowaar in om hun voet naast die van de Belgen te zetten.

Maar dan bewees Romelu Lukaku dat Tedesco geen ongelijk had om hem de aanvoerdersband te geven. Hij besliste de wedstrijd op twee minuten tijd helemaal door eerst een voorzet van Vranckx en daarna een assist van Theate in doel te deviëren. Daardoor mochten de Rode Duivels rusten met een 0-2-voorsprong, toch onverhoopt gezien het spelpeil.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Bakayoko zet kers op de taart

In de tweede helft zaten de Belgen daardoor op rozen en dus kon Tedesco nog enkele jongens speelminuten gunnen. Zo mocht Batshuayi nog eens opdraven en in de slotfase gunde de bondscoach ook Olivier Deman nog een debuut. Het was echter Bakayoko die de aandacht opeiste door in de slotminuut op fraaie wijze de eindstand vast te leggen, goed voor zijn eerste goal voor de nationale ploeg.

Was Lukaku de beste Rode Duivel?

Meest recent

‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

15
15
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

8
8
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

14
14
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

39
39
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

166
166
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

3
3
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

221
221
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

135
135
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

107
107
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

33
33
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

164
164
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

59
59
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

41
41
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

71
71
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

108
108
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

82
82
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

69
69
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

576
576
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

268
268
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

165
165
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

55
55

Meer sportnieuws