Zulte Waregem bevestigt afscheid van absoluut icoon

door
Zulte Waregem bevestigt afscheid van absoluut icoon

Zulte Waregem zakte na achttien jaar uit eerste klasse en gaat volgend seizoen in de Challenger Pro League meteen terug op zoek naar promotie. Daarvoor houdt het de ruggengraat van vorig seizoen intact, want de club verlengde al de samenwerking met het trainersduo D'Hollander-De fauw en routiniers Vormer en Vossen. Maar een andere bekende naam kreeg minder nieuws.


Het hing al even in de lucht dat Sammy Bossut zijn laatste wedstrijd voor Zulte Waregem gespeeld zou hebben en dat nieuws wordt nu ook door de club bevestigd. Het contract van de 37-jarige doelman wordt niet meer verlengd en dus zakt hij niet mee naar 1B. "Zulte Waregem besloot om het aflopende contract van doelman en Essevee-icoon Sammy Bossut niet te verlengen. De club plant nog een passend afscheid bij aanvang van het nieuwe seizoen", luidt het summier.

Bossut was maar liefst zeventien jaar aan de slag bij Essevee, dat hem in 2006 wegplukte bij streekgenoot Harelbeke. Hij groeide door van derde naar eerste doelman en zou uiteindelijk 473 keer onder de lat staan aan de Gaverbeek. Hij was de voorbije seizoenen ook aanvoerder. Bossut zette als speler van Essevee één Croky Cup op zijn palmares, in 2016. In 2013 greep hij ook maar net naast de landstitel. Hij was ook even Rode Duivel, want in 2014 mocht hij door blessures als derde doelman mee naar het WK in Brazilië. In de aanloop naar dat toernooi mocht hij ook in een oefeninterland tegen Luxemburg onder de lat staan.


LEES OOK: Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Had Zulte Waregem zijn contract nog moeten verlengen?

Meest recent

'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

22
22
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

143
143
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

147
147
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

162
162
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

240
240
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

108
108
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

380
380
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

212
212
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

83
83
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

315
315
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

321
321
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

126
126
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

246
246
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

193
193
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

252
252
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

142
142
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

451
451
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

175
175
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

155
155
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

72
72
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

175
175
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

277
277
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

80
80

Meer sportnieuws