'Antwerp verliest sleutelpion vlak na titelwinst'

door
'Antwerp verliest sleutelpion vlak na titelwinst'

Nu de feestroes ietwat is gaan liggen, kan bij Antwerp FC stilaan gewerkt worden naar komend seizoen. Zo zal er tijdens de zomermaanden gesleuteld moeten worden aan de selectie van de kersverse kampioen. En ook binnen de sportieve omkadering zullen enkele wijzigingen volgen.


De Great Old won in het voorbije seizoen alles wat het kon winnen in eigen land. In de komende jaargang moet er dus bevestigd worden, daarnaast mikt men op een sterke Europese campagne. Indien het kan zelfs in de (poulefase van de) Champions League. Maar daarvoor zal de selectie van coach Mark van Bommel wel serieus versterkt moeten worden. Met name omdat de Great Old enkele belangrijke pionnen dreigt te verliezen.

LEES OOK: 'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Zestal naar uitgang

Sowieso wordt afscheid genomen van Willian Pacho, die voor een recordsom werd verkocht aan Eintracht Frankfurt. Pieter Gerkens is na het aflopen van zijn contract op weg naar AA Gent, Faris Haroun zette een punt achter zijn spelerscarrière. De huurcontracten van Calvin Stengs (OGC Nice), Mandela Keita (OH Leuven) en Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou) zijn aflopend. Enkel bij die laatste lijkt de kans op een verlengd verblijf redelijk groot.

Rechterhand Van Bommel

Heel wat spelers zullen dus vervangen moeten worden. Maar Antwerp dreigt ook één van de belangrijke pionnen naast het veld kwijt te spelen. Volgens HNB-journalist Pieter-Jan Calcoen staat Jürgen Dirkx immers op punt om te vertrekken. De Nederlander, die eind vorig seizoen werd weggeplukt bij PSV, was de vaste rechterhand van Van Bommel. Die was erg tevreden over de inbreng van zijn landgenoot, maar Dirkx lijkt nu toch voor een vertrek te kiezen.

In welke linie heeft Antwerp het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

128
128
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

120
120
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

144
144
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

242
242
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

341
341
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

220
220
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

536
536
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

181
181
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

500
500
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

293
293
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1277
1277
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

425
425
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

402
402
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

383
383
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

290
290
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

509
509
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

204
204
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

361
361
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

397
397
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3098
3098
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

780
780
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

476
476
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

358
358

Meer sportnieuws